دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

با حضور دکتر مصطفی کواکبیان؛

آیین افتتاح انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

تاسیس انجمن اسلامی

مراسم افتتاح انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه با حضور "دکتر مصطفی کواکبیان" نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و با حضور مسئولین و دانشجویان دانشگاهی شهرستان مراغه برگزار شد.

به گزارش مفدا مراغه، "دکتر اصغر تنومند" رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه در سخنان خود در مراسم آیین تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: شهرستان مراغه از دهه‌های قبل شاهد افتخارات تاریخی و علمی زیادی در زمینه‌های مختلف بود و توانسته تا به امروز پیشرفت چشمگیری در سایه این افتخارات تاریخی داشته باشد.

تنومند افزود: علوم پزشکی مراغه از زمان تاسیس تا به امروز توانسته پیشرفت رو به رشدی در عرصه علم آموزی در کنار دیگر مراکز آموزش عالی سطح شهرستان داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: وجود تشکل‌های دانشجویی در مجموعه آموزشی سبب رشد فکری، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان خواهد بود و بنا به تجربیات بنده در عرصه علوم پزشکی، ضرورت وجود تشکل‌های دانشجویی جهت سازمان دهی فعالیت‌های دانشجویی، طرح افکار، خارج کردن مجموعه از تک صدایی و استفاده از دیدگاه‌های مختلف یک ضرورت است و این امر بر همگان ثابت شده است.

تنومند در ادامه یادآور شد: انجمن اسلامی دانشجویان در کنار دیگر تشکل‌های دانشجویی می‌تواند برای رشد فکری و حتی در تصمیم گیری‌های جامعه و سطح شهرستان تاثیر گذار باشد. بنابراین ما باید با درک حساسیت زمان در شرایط مختلف واقف باشیم و با جهت گیری‌ها و اتحاد مردم بتوانیم برای رسیدن به هدف گام های اساسی برداریم.

در بخش بعدی این مراسم "دکتر مصطفی کواکبیان" ضمن تبریک تاسیس انجمن اسلامی دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: انجمن اسلامی به دلیل دارا بودن عنوان اسلامی کاملاً در ساختار قانونی کشور تعریف شده است. بنابراین انجمن  اسلامی در جهت موازین اسلام برای رسیدن به هدف گام های بلندی خواهد برداشت.

کواکبیان گفت: انجمن‌های اسلامی به خاطر عقبه‌ای که دارند جزو اولین نهادهای دانشجویی با ساختار کارآمد برای کار تشکیلاتی محسوب می‌شوند و با توجه به این ویژگی انجمن‌های اسلامی محل تجمع دانشجویان مسلمان در دانشگاه بوده اند.

وی گفت: دانشجویان دانشکده علوم پزشکی در مقایسه با دانشجویان رشته‌های دیگر به خاطر شرایط شغلی  و شفقتی که در کمک رسانی به مردم دارند، باید خدمتگذار مردم جامعه باشند. بنابراین این یک بار معنایی مهمی در جهت کمک رسانی و پیشبرد اهداف دانشجویان توسط انجمن اسلامی است و دانشجویان می‌توانند  نه تنها در شهر مراغه بلکه در سطح ملی به نقش آفرینی تلاش کنند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: با توجه به عقبه شهر مراغه در علم و دانش و سابقه تاریخی، سابقه علما در این شهر ویژگی پرمحتوایی دارد که می‌توانیم برای پیشرفت دانش پا به عرصه بگذاریم تا به همشهریان خود کمک شایانی بکنیم.

مهران خاکپور دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز به عنوان سخنران پایانی برنامه در سخنان خود گفت: هر یک از دانشجویان باید عضو یکی از تشکل های دانشجویی  هم فکر خود باشند تا بتوانند باعث رشد فکری، فرهنگی و اجتماعی خود شوند که این کار سبب پیشبرد اهداف در جامعه خواهد بود .

وی افزود: دانشجو یک فرد جامعه گرا، روشنفکر و هدایتگر در جامعه است و با جمعیت محدود دانشجویی می‌تواند پتانسیل خوبی در جامعه برای رسیدن به آرمان‌های خود باشد. دانشجو یک اجتماع پر جنب و جوش در جامعه است که می‌تواند  با حرکت مثبت و اهداف تدوین شده در جامعه گام هایی در جهت اصول و موازین اسلام بردارد که این امر می‌تواند به پیشبرد علم و دانش و رسیدن به آرمان‌های متعالی در جامعه توسط قشر دانشجویی باشد.

گفتنی است، انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه با کسب مجوزهای لازم از هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشکده علوم پزشکی مراغه به صورت رسمی از بهمن ماه سال گذشته شروع به فعالیت کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.