نمایش همه
 • میلاد امام هادی ع ۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۲:۳۳

  میلاد امام علی النقی پیشوای دهم شیعیان و دوازدهمین نور از انوار عصمت و طهارت مبارکباد.

  امروز صدای هلهله فرشتگان در آسمان مدینه شوری تازه بر پا کرده است. خانه امام جواد علیه السلام را شوری دیگر در بر گرفته است. غنچه ای از تبار عصمت، در بوستان آل طه شکفته و عطر وجودش شیفتگان را سرمست کرده است. امام جواد علیه السلام فرزند گرامی اش را در آغوش گرفته و نور امامت و ولایت را در پیشانی مبارکش می نگرد.

 • روز بهورز ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۶

  روز بهورز مبارک باد

  دوازدهم شهریور ماه به نام " روز بهورز" که با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به روستاییان نامگذاری شده است، . فرصتی مناسب برای تقدیر از زحمات این قشر شایسته و پر تلاش می باشد.

 • قربان ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۳

  عید قربان؛ روز ذبح نفس با تیغ تقوا

  عید قربان که پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهی و شعور) و منا (سرزمین آرزوها، رسیدن به عشق) فرا می رسد، عید رهایی از تعلقات است. رهایی از هر آنچه غیرخدایی است. در این روز حج گزار، اسماعیل وجودش را، یعنی هر آنچه بدان دلبستگی دنیوی پیدا کرده قربانی می کند تا سبکبال شود.

 • امام محمدباقر ع ۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۰:۲۹

  شهادت حضرت امام محمدباقر(ع) تسلیت باد

  هفتمین روز از ماه ذیحجه سالرزو شهادت پیشوای پنجم از اهل بیت رسول خدا(ص)، امام محمد باقر(ع) است. مردی که همچون پدران بزرگوارش در دانش و ایمان و تقوا و همه فضایل اخلاقی بر همه خلق خدا پیشتاز بود.

 • هفته دولت ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۰۸:۵۲

  روز کارمند بر کارمندان پر تلاش تبریک و تهنیت باد

  از آنجا که کارمندان با دلسوزی و حسن نیت وقت خود را صرف خدمت به مردم و نظام می کنند دولت باید توجه ویژه ای نسبت به آنان مبذول دارد و با طراحی برنامه های صحیح بیشترین استفاده را از این نیروی صادق و زحمتکش جهت پیشبرد اهداف خود ببرد.

 • اشغال پاوه ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۹:۵۸

  ۲۴مرداد(۱۳۵۸ش): اشغال پاوه توسط عوامل ضد انقلاب

 • روز اهدای خون ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۷:۴۶

  ۹ مرداد روز اهدای خون سالم اهدای زندگی

  در مرداد سال ۱۳۵۳ شمسی سازمان انتقال خون ایران با هدف سامان بخشیدن به وضع آشفته خون رسانی و به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده های سالم و مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی به وجود آمد. از آن تاریخ به بعد، سالروز تأسیس این سازمان در نهم مرداد ماه، به عنوان روز اهدای خون نام گذاری شده است.

 • دهه کرامت ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۶

  آغاز دهه کرامت بر همگان مبارک باد.

  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

 • mums961 ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۴:۰۸

  شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

  نگاهی به نحوه شهادت امام صادق علیه السلام: امام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده ونحیف شده بود. سراسرزندگیش به دشواری وسختی ورنج آفرینی گذشته بود. ودرسالهای آخر عمربر میزان محدودیت واحضار وتهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی ورنجش می افزود.

 • روز عفاف و حجاب ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۷:۱۸

  علت نامگذاری ۲۱ تیر ماه به عنوان روز حجاب و عفاف

  بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده‌است. روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

 • وفات حضرت عبدالعظیم حسنی ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۸

  نگاهی به زندگی و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی

  حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السّلام ، یکی از شخصیت های بزرگ علمی ، عملی و جهادی است که تاکنون آن گونه که شایسته است ، شناخته نشده است . عبدالعظیم حسنی مشهور به شاه عبدالعظیم و سیدالکریم از عالمان سادات حسنی و از راویان حدیث است. او را مردی با تقوا، معروف به امانت داری، صداقت در گفتار، عالم به امور دین، قائل به اصول دین شیعه ومحدث دانسته‌اند.

 • حمله آمریکا به هواپیما مسافربری ایران ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۶

  سالروز شلیک به هواپیمای مسافربری ایران/ بازخوانی یک جنایت ضد بشری

  در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ شمسی برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره "هنگام" مورد هجوم یگان های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد و تمامی ۲۹۰ نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. ۱۱۸ نفر از این مسافران بی‏‌گناه، زن و کودک بودند.

 • بقیع ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۰۸:۴۸

  هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیون تسلیت باد

 • عید فطر ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۴:۲۹

  عید سعید فطر بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد

 • روز قدس ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۳:۲۴

  قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است

 • شهادت حضرت علی(ع) ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۷

  سالروز شهادت حضرت علی (ع) تسلیت باد

  مولای متقیان حضرت علی (ع)، مولود کعبه، نخستین شهید محراب، حقیقتی بزرگ و جاودانه، مظهر عدالت و مردانگی است. حضرت علی (ع) نماد تمام پاکی ها و عدالت طلبی های بشریت است که با شمشیر جهالت و تحجر به شهادت رسید و درس حق طلبی و آزادگی را نه تنها به پیروانش بلکه به تمامی انسان ها آموخت.

 • شب قدر ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۰۴

  ۱۹ رمضان: ضربت خوردن حضرت علی(ع) در مسجد کوفه و شب قدر

  خورشید فروزان حیات امام علی علیه السلام، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که برترین خلق پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود. شب نوزدهم ماه رمضان ،اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد.

 • میلاد امام حسن مجتبی ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۴:۵۷

  فرخنده میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

  در سال سوم هجرت و در شب نیمه ماه رمضان - که بهترین ماه های خداست - خانه امیرالمؤمنین و فاطمه علیه السلام میزبان قدوم مولود مبارکی شد که شادی را با خود به خانه وحی آورد. در این شب فرخنده، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ، حضرت امام حسن علیه السلام چشم به جهان گشود و شهر مدینه را غرق نور کرد.

 • ارتحال حضرت امام ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۴:۱۱

  سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد تسلیت باد

  نیمه خرداد یاد آور خاطره تلخ رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵خرداد ۱۳۴۲به برکت هدایت و روشنگری امام مظلومان و پا برهنگان است.

 • رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۵

  حلول ماه خیر و برکت، ماه بهار قرآن،روشنی قلوب و تزکیه نفوس،ماه رمضان بر مسلمین جهان مبارک باد

 • فتح خرمشهر ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۵۸

  سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، حماسه مهم تاریخ ایران

  سوم خرداد یک حماسه ملی است؛ خرمشهر از همان آغاز، خونین‌شهر شده بود، خرمشهر خونین ‌شهر شده بود تا طلعت حقیقت از افق غربت و مظلومیت رزم‌آوران و بسیجیان غرقه در خون ظاهر شود و اگر حضور ملت در صحنه جبهه‌های دفاع نبود، نه حماسه آن پیروزی تحقق می‌یافت و نه حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی.

 • روز روابط عمومی ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۰۴

  ۲۷اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی درایران گرامی باد

  سالها تلاش و پیگیری دست‌اندرکاران روابط عمومی و جامعه ، روابط عمومی ایران به ثمر نشست و جامعه روابط عمومی ایران را صاحب روز ملی کرد. ۲۷ اردیبهشت ماه روزی که درسطح جهانی نیزبه عنوان روزارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری شده است، به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات تعیین گردید.این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را بعنوان هنر هشتم مرور کنیم.

 • ولادت حضرت علی اکبر(ع) ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۵:۲۱

  میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مبارک باد.

  علی اکبر در ۱۱ شعبان سال ۳۳ق در مدینه به دنیا آمد. پدرش امام حسین(ع) و مادرش لیلی بنت ابی مرة نام دارد.

 • شعبان ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۴۷

  فرخنده ایام ماه شعبان مبارکباد

  معاونت فرهنگی و دانشجویی فرخنده ایام ماه مبارک شعبان را خدمت عاشقان ولایت و امامت تبریک عرض می نماید.

 • مبعث ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۵:۰۱

  مبعث حضرت محمد (ص) مبارک باد

  مبعث حضرت محمد بن عبدالله بن عبدالمطلب صلی الله علیه و آله مهمترین روز تاریخ بشریت است. در این روز برترین و آخرین پیامبر الهی برای هدایت بشر و راهنمایی دایمی انسان‌ها از سوی پروردگار سبحان برانگیخته شد. بعثت آن حضرت در 27 رجب سال چهلم عام الفیل (مطابق با سال 610 میلادی) در چهل سالگی واقع شد.

 • semnan ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۰۸:۳۴

  روز شمار هفته سلامت اعلام شد

  هفته سلامت هر ساله از اول تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. سازمان‌جهانی بهداشت موضوع شعار امسال روز جهانی بهداشت را "سلامت روان" اعلام کرده است. "بیا با هم حرف بزنیم" به عنوان شعار جهانی امسال هفته سلامت تعیین شده و در ایران این هفته با عنوان "زندگی سالم و بانشاط" نامگذاری شده است.

 • روز ارتش ۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۴۸

  ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران،گرامی باد

 • 13 رجب ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۴۳

  اعمال شب و روز ۱۳ رجب/ ذکری که ثوابش معادل روزه ماه رجب است

  علاوه بر اینکه در روایات، اعمالی در باب بهره‌مندی از فضیلت ماه رجب وارد شده است؛ حتی برای کسانی که قادر به روزه داری این ماه نیستند، اذکاری از ائمه معصومین(ع) سفارش شده است تا همه دلسوختگان و مشتاقان بتوانند با انجام کوچکترین عمل از ثواب و فضیلت روزه این ماه مبارک بهره‌مند شوند.

 • شهید آوینی ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۴۱

  ۲۰ فروردین، سالروز شهادت سید مرتضی آوینی

  روز ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ سیدمرتضی آوینی نویسنده، عکاس، معمار و مستندساز، در منطقه فکه استان خوزستان به شهادت رسید.

 • امام جواد ۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۵:۴۰

  دهم رجب، ولادت امام جواد(ع) مبارک باد

  هر کسی دوست دارد که خدا را ملاقات کند در حالی که ترفیع درجه داشته باشد و سیئاتش تبدیل به حسنات شده باشد، نسبت به جواد الائمه مهرورزی کند.