نمایش همه
 • بسیج دانشجویی مظهر تام و تمام مفهوم بسیج ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۰۹:۵۶

  مقام معظم رهبری:

  بسیج، درحقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است

  یکی از ویژگی های بزرگ اقدام تاریخی امام خمینی را باید در این ابتکار بی نظیر جستجو کرد که همه اقشار ملت در این گستره عظیم قرار گرفتند و هرگز در نگاه آن پیشوای محبوب الهی تشکیل بسیج به قشری خاص از توده های مردم جامعه محدود و محصور نشد.

 • ربیع ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۲۹

  حلول مـاه ربیع‌الاول مبارک باد

 • امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۲۵

  نگاهی به زندگانی امام رئوف؛

  امام رضا(ع) از ولادت تا شهادت

  امام رضا(ع) در سال ۱۴۸ هجری قمری یعنی حدود (۱۲۵۰) سال پیش در شهر مدینه به دنیا آمد. پدر ایشان امام موسی بن جعفر(ع)، یعنی امام هفتم شیعیان و مادرشان بانویی بزرگوار و خردمند به نام نجمه بود. امام رضا(ع) در همان سالی زاده شد که پدربزرگ ایشان، یعنی حضرت امام جعفر صادق(ع)، به شهادت رسید.

 • رحلت پیامبر ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۲۳

  سالگرد وفات حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) وامام رضا (ع)بر عموم مسلمین تسلیت باد

  فرارسیدن ایام سالگرد وفات حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت مظلومانه سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی(ع) و شهادت غریبانه هشتمین پیشوای معصوم، حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)، بر تمامی مسلمان تسلیت باد.

 • اربعین ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۳:۲۳

  فرا رسیدن اربعین حسینی تسلیت باد

  یکی از جلوه های بسیار زیبای اربعین حسینی حرکت پیاده خیل مشتاقان آن حضرت است که حماسه ای وصف ناشدنی وجلوه ای درک ناشدنی را می آفریند، دشمنانی که زیارت چند هزار نفره سابق را در اربعین حسینی تحمل نکردند امروز نظاره گر حرکت سیل گونه وملیونی زائران آن حضرت است که بصورت خودجوش وکاملا مردمی چشمان جهانیان را مات ومبهوت خود ساخته است.

 • 13آبان ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۵:۴۶

  ۱۳ آبان یادآور سه واقعه بزرگ در ایران

  روز ۱۳ آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

 • هفته سلامت روان ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۵:۰۲

  شعار جهانی روز سلامت روان "سلامت روان در محیط کار"

  هفته سلامت روان از ۲۴ تا ۳۰ مهرماه برگزار می‌شود و شعار امسال روز جهانی سلامت روان "سلامت روان در محیط کار" اعلام شده است.

 • حافظ ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۹

  ۲۰مهرماه، روز بزرگداشت حافظ

  ۲۰مهرماه، روز بزرگداشت خواجه شمس الدین محمد شیرازی شاعر و حافظ قرآن، متخلص به حافظ و معروف به لسان الغیب از بزرگترین شاعران غزل سرای ایران و جهان میباشد. حافظ را نمی توان از سنخ شاعران تک بعدی و تک ساحتی محسوب و تفکر شاعرانه اش را تنها به یک وجه خالص تفسیر و تاویل کرد.

 • محرم ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۰۷:۴۶

  آغاز هفته دفاع مقدس گرامی باد و ایام سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)تسلیت باد

 • روز بهورز ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۴:۳۶

  روز بهورز مبارک باد

  دوازدهم شهریور ماه به نام " روز بهورز" که با هدف کمک رسانی هر چه بیشتر به روستاییان نامگذاری شده است، . فرصتی مناسب برای تقدیر از زحمات این قشر شایسته و پر تلاش می باشد.

 • قربان ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۳

  عید قربان؛ روز ذبح نفس با تیغ تقوا

  عید قربان که پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهی و شعور) و منا (سرزمین آرزوها، رسیدن به عشق) فرا می رسد، عید رهایی از تعلقات است. رهایی از هر آنچه غیرخدایی است. در این روز حج گزار، اسماعیل وجودش را، یعنی هر آنچه بدان دلبستگی دنیوی پیدا کرده قربانی می کند تا سبکبال شود.

 • اشغال پاوه ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۹:۵۸

  ۲۴مرداد(۱۳۵۸ش): اشغال پاوه توسط عوامل ضد انقلاب

 • روز اهدای خون ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۷:۴۶

  ۹ مرداد روز اهدای خون سالم اهدای زندگی

  در مرداد سال ۱۳۵۳ شمسی سازمان انتقال خون ایران با هدف سامان بخشیدن به وضع آشفته خون رسانی و به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده های سالم و مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی به وجود آمد. از آن تاریخ به بعد، سالروز تأسیس این سازمان در نهم مرداد ماه، به عنوان روز اهدای خون نام گذاری شده است.

 • دهه کرامت ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۱۴:۴۶

  آغاز دهه کرامت بر همگان مبارک باد.

  دهه کرامت، دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیهالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد.این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

 • mums961 ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۴:۰۸

  شهادت امام جعفر صادق (ع) تسلیت باد

  نگاهی به نحوه شهادت امام صادق علیه السلام: امام در سالهای آخر عمر خود شدیداً لاغر و ضعیف شده بود و به تعبیر یکی از افرادی که امام را درآن روزگار دیده بود از او چیزی نمانده بود جز سرش، کنایه ازاینکه بدن کاملاً فرسوده ونحیف شده بود. سراسرزندگیش به دشواری وسختی ورنج آفرینی گذشته بود. ودرسالهای آخر عمربر میزان محدودیت واحضار وتهدید او اضافه می شد که این خود بر خستگی ورنجش می افزود.

 • روز عفاف و حجاب ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۷:۱۸

  علت نامگذاری ۲۱ تیر ماه به عنوان روز حجاب و عفاف

  بیست و یکم تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده‌است. روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

 • وفات حضرت عبدالعظیم حسنی ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۸

  نگاهی به زندگی و وفات حضرت عبدالعظیم حسنی

  حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السّلام ، یکی از شخصیت های بزرگ علمی ، عملی و جهادی است که تاکنون آن گونه که شایسته است ، شناخته نشده است . عبدالعظیم حسنی مشهور به شاه عبدالعظیم و سیدالکریم از عالمان سادات حسنی و از راویان حدیث است. او را مردی با تقوا، معروف به امانت داری، صداقت در گفتار، عالم به امور دین، قائل به اصول دین شیعه ومحدث دانسته‌اند.

 • حمله آمریکا به هواپیما مسافربری ایران ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۱:۴۶

  سالروز شلیک به هواپیمای مسافربری ایران/ بازخوانی یک جنایت ضد بشری

  در دوازدهم تیرماه ۱۳۶۷ شمسی برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی، هواپیمای مسافری ایرباس ایران که از بندرعباس عازم دُبی بود، بر فراز آب های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره "هنگام" مورد هجوم یگان های دریایی متجاوز آمریکایی مستقر در آب های خلیج فارس قرار گرفت و سقوط کرد و تمامی ۲۹۰ نفر مسافر و خدمه آن به شهادت رسیدند. ۱۱۸ نفر از این مسافران بی‏‌گناه، زن و کودک بودند.

 • بقیع ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۰۸:۴۸

  هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیون تسلیت باد

 • عید فطر ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۴:۲۹

  عید سعید فطر بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد

 • روز قدس ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۳:۲۴

  قدس، دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است

 • شهادت حضرت علی(ع) ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۷

  سالروز شهادت حضرت علی (ع) تسلیت باد

  مولای متقیان حضرت علی (ع)، مولود کعبه، نخستین شهید محراب، حقیقتی بزرگ و جاودانه، مظهر عدالت و مردانگی است. حضرت علی (ع) نماد تمام پاکی ها و عدالت طلبی های بشریت است که با شمشیر جهالت و تحجر به شهادت رسید و درس حق طلبی و آزادگی را نه تنها به پیروانش بلکه به تمامی انسان ها آموخت.

 • شب قدر ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۵:۰۴

  ۱۹ رمضان: ضربت خوردن حضرت علی(ع) در مسجد کوفه و شب قدر

  خورشید فروزان حیات امام علی علیه السلام، در افق روز نوزدهم رمضان سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت گستری را شکافت که برترین خلق پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود. شب نوزدهم ماه رمضان ،اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد.

 • میلاد امام حسن مجتبی ۱۳۹۶-۰۳-۲۰ ۱۴:۵۷

  فرخنده میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) مبارک باد

  در سال سوم هجرت و در شب نیمه ماه رمضان - که بهترین ماه های خداست - خانه امیرالمؤمنین و فاطمه علیه السلام میزبان قدوم مولود مبارکی شد که شادی را با خود به خانه وحی آورد. در این شب فرخنده، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ، حضرت امام حسن علیه السلام چشم به جهان گشود و شهر مدینه را غرق نور کرد.

 • ارتحال حضرت امام ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۴:۱۱

  سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد تسلیت باد

  نیمه خرداد یاد آور خاطره تلخ رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) وقیام خونین ۱۵خرداد ۱۳۴۲به برکت هدایت و روشنگری امام مظلومان و پا برهنگان است.

 • رمضان ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۹:۱۵

  حلول ماه خیر و برکت، ماه بهار قرآن،روشنی قلوب و تزکیه نفوس،ماه رمضان بر مسلمین جهان مبارک باد

 • فتح خرمشهر ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۵۸

  سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، حماسه مهم تاریخ ایران

  سوم خرداد یک حماسه ملی است؛ خرمشهر از همان آغاز، خونین‌شهر شده بود، خرمشهر خونین ‌شهر شده بود تا طلعت حقیقت از افق غربت و مظلومیت رزم‌آوران و بسیجیان غرقه در خون ظاهر شود و اگر حضور ملت در صحنه جبهه‌های دفاع نبود، نه حماسه آن پیروزی تحقق می‌یافت و نه حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی.

 • روز روابط عمومی ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۲:۰۴

  ۲۷اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی درایران گرامی باد

  سالها تلاش و پیگیری دست‌اندرکاران روابط عمومی و جامعه ، روابط عمومی ایران به ثمر نشست و جامعه روابط عمومی ایران را صاحب روز ملی کرد. ۲۷ اردیبهشت ماه روزی که درسطح جهانی نیزبه عنوان روزارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری شده است، به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات تعیین گردید.این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را بعنوان هنر هشتم مرور کنیم.

 • ولادت حضرت علی اکبر(ع) ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۵:۲۱

  میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مبارک باد.

  علی اکبر در ۱۱ شعبان سال ۳۳ق در مدینه به دنیا آمد. پدرش امام حسین(ع) و مادرش لیلی بنت ابی مرة نام دارد.

 • شعبان ۱۳۹۶-۰۲-۱۰ ۰۰:۴۷

  فرخنده ایام ماه شعبان مبارکباد

  معاونت فرهنگی و دانشجویی فرخنده ایام ماه مبارک شعبان را خدمت عاشقان ولایت و امامت تبریک عرض می نماید.