یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

دبیر کل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرانتخاب شد

دبیر کل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انتخاب شد

در نشستی که به منظور معارفه اعضای جدید شورای صنفی و انتخاب دبیر مرکزی شورا تشکیل شد "فاطمه اژدهاکش" به مدت یک سال به عنوان دبیر کل شورای صنفی انتخاب شد که برای اولین بار در تاریخ شورای صنفی دانشگاه است که یک خانم به عنوان دبیر کل انتخاب شود.

به گزارش مفدا بوشهر، این جلسه  ۱۵ تیرماه با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیر دانشجویی، مسوول برگزاری انتخابات شورای صنفی و اعضای جدید این شورا در سالن کنفرانس مجتمع اندیشه برگزار شد.

"دکتر اکرم فرهادی" با تاکید بر اهمیت وجود شورای صنفی در دانشگاه ها گفت: اعتماد به دانشجو و واگذاری امور صنفی آموزشی و رفاهی به این عزیزان اثرات مفید بلند مدتی دارد که مهمتر از همه ارتقا حس مسئولیت پذیری، کاهش فردگرایی  و آگاهی به حقوق خود در جامعه است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: از مهمترین مشکلاتی که می‌تواند بنیان جامعه‌ای را سست کند بی‌تفاوتی افراد است و دوران دانشجویی بهترین زمان برای تمرین مطالبه گری صحیح و قانونی است.

وی در ادامه  با ابراز خرسندی از عملکرد شورای صنفی دوره سابق، پیگیری مطالبات بجا مانده از صنف قبل و رفع ایرادات موجود را شروعی برای  فعالیت شورای جدید عنوان کرد.

در این جلسه که با حضور تمام اعضای شورای صنفی برگزار گردید، زهرا ابراهیمی (دانشجوی رشته تغذیه) و فاطمه اژدهاکش (دانشجوی رشته پرستاری) کاندید دبیر کلی شورا شدند که پس از انجام رای گیری و شمارش علنی آرا برای اولین بار در تاریخ شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یک خانم به عنوان دبیر کل انتخاب شد.

در پایان این نشت دکتر فرهادی این مسوولیت را حساس و مهم برشمرده و خواستار تمرکز و تلاش ویژه تمامی اعضاء جهت ایجاد انسجام، در این شورا شد.

گفتنی است؛ فاطمه اژدهاکش دبیر خوابگاه پردیس دو به مدت یک سال عهده دار این مسوولیت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شد.

این شورا فعالیت خود را از مهر ۹۸  ر قالب فرهنگی، آموزشی به منظور ارتقا کیفی و کمی خدمات ارایه شده به دانشجویان این دانشگاه، آغاز خواهند کرد.