دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱

به مناسبت عید غدیر خم؛

حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در درس اخلاق آیت الله علما

1

"دکتر محمدرضا غلامی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه،صبح امروز دوشنبه 28 مردادماه،در جلسه ی درس اخلاق آیت علما،امام جمعه کرمانشاه و نماینده ی ولی فقیه در استان،که به مناسبت عید سعید غدیر خم در محل استانداری کرمانشاه،با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد،حضور پیدا کرد.

آیت الله علما،نماینده ی ولی فقیه در استان و استاندار کرمانشاه،در جلسه درس اخلاق که به مناسبت عید سعید غدیر خم در محل استانداری کرمانشاه با حضور استاندار و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد،عنوان کرد:فلسفه فرمایشات امام علی علیه السلام این است که ما یک انسان الهی و کامل باشیم .

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر این موضوع که اساس خلقت و فلسفه اشراف مخلوقات بودن ما انسان ها همین خدایی بودنمان است،ادامه داد:بر اساس فرمایش حضرت علی علیه السلام،ما به واسطه،تربیت شدگان خداوند می باشیم.

وی با اشاره به سخنان دانشمندان اهل تسنن پیرامون امام علی علیه السلام خاطر نشان کرد:نویسندگان بزرگی همچون عبد الفتاح و این ابی الحدید معتقدند که خداوند بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم شخصی را همانند علی علیه السلام تربیت نکرد، زیرا فرمایش امام علی توحید خالص است.

آیت الله علما اظهار کرد:موقعیت ویژه ما این است که تربیت شده دست امام علی علیه السلام هستیم،زیرا حضرت می فرماید،پیامبر را خدا تربیت نمود،من را پیامبر و مؤمنان هم توسط من تربیت می شوند و این فصل رجحان مومن از غیر مومن است.

این استاد اخلاق حوزه های علمیه تصریح کرد:در پس قرون متمادی می بینیم هیچکس نتوانست همتای علی علیه السلام سخن بگوید و گواه بر این ادعا نهج البلاغه امام است که بعد از گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز تازه است و سخن برای انسان ها دارد و در هزار زمانی افراد خاصی مفهوم سخن امام را درک می کنند.

آیت الله علما با اشاره به عظمتی که با معنویت نصیب انسان ها می شود،افزود:دربیانیه ی گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نیز تاکید فراوانی بر حفظ معنویات شده،زیرا این حفظ معنویات باعث عظمت نظام و مردم ایران گردید و اگر ایران اسلامی با قدرت به استکبار و آمریکا سیلی می زند و آن ها جرأت مقابله ندارند،همین حفظ معنویت در جامعه است.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به عظمت حضرت علی(ع) بیان داشت:خداوند متعال در قرآن تجلی کرده و چون حضرت علی علیه السلام قرآن ناطق است،بنابراین خداوند در علی علیه السلام هم تجلی نموده و این امتیاز بعداز پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به احدی جز علی علیه السلام اعطا نشده است.