جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹

نشست مجمع عمومی شورای صنفی با مسئولین معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد

نشست شورای صنفی

اولین نشست مجمع عمومی شورای صنفی با حضور سرپرست و مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در محل سالن EDC این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ این جلسه با هدف تشریح و توضیح عملکردها و وظایف شورای صنفی، معرفی دبیران کارگروه ها و شهردار خوابگاه ها و هم چنین بررسی خدمات انجام شده در گذشته و چشم اندازهای پیش روی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با حضور سیدابوالقاسم هادی نیا، سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی، دکتر عباسعلی ابراهیمی مهر، سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه و دکتر بهنام علی پور، سرپرست مدیریت امور دانشجویی برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، ابوذر ارجمند، دبیر کل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و عضو شورای مرکزی، ضمن عرض خیرمقدم و عصر بخیر به حضار گفت: خدای متعال را شاکرم که بار دیگر، این توفیق را شامل حال بنده کرد تا در خدمت دانشجویان عزیز و پیگیر مطالبات به حق آنها باشم و امیدوارم که بتوانیم در کنار تمام اعضای پرتلاش و دلسوز شورای صنفی، گام های محکم و استواری را در راستای ارتقای هرچه بیشتر سطح کیفی و کمی رفاه و آسایش دانشجویان برداریم.

وی تصریح کرد: با وجود همبستگی، همدلی و هماهنگی کم سابقه ای که امروز در بدنه ی مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج وجود دارد و سبب ایجاد فضایی مطلوب برای فعالیت و مطالبه گری شده است، دورنمای بسیار روشنی در جهت رفع معضلات و مشکلات دانشجویان قابل ترسیم است که جای تشکر و قدر دانی فراوان دارد.

دبیرکل شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ضمن تبریک به دبیران شورای صنفی که با رای دانشجویان منتخب شده اند، اذعان داشت: شوراهای صنفی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، چکیده ی سیستم دموکراسی در دانشگاه ها هستند و افرادی که از این کارزار رقابت سخت و پرشور بیرون می آیند، قطعاً افرادی توانمند، کارآمد و با قدرت مدیریتی و اجرای بالا هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه شورای صنفی در تلاش است به عنوان خط مقدم و پیشگام نسبت به سایر تشکل ها و نهادها، در مسیر مطالبات دانشجویان حرکت کند، ابراز داشت: این جلسه اولین نشست مجمع عمومی شورای صنفی دانشگاه از زمان شروع به کار مجدد این شوراست؛ نشستی که به جرأت می توانم عرض کنم ماحصل و میوه درختی است که ۹ سال پیش نهالی نوپا بود که همه عزیزان قبل از ما با تلاش‌هایشان، هر کدام به نوعی، باعث رشد و بالندگی این نهال شدند و امروز درخت تنومند و شادابی شده که میوه اش همین حضور ما در یک مجمع برای هم اندیشی و همفکری است؛ امیدوارم همه ی شما عزیزان با تلاشی روزافزون و با پشتکار و انگیزه ی سرشار، مسیر پیش رو را با همت و جسارت طی کنید تا ان شاء الله بتوانیم اوضاع مطلوبی را که در خور شان دانشجویان عزیز است، در دانشگاه برقرار کنیم.

ارجمند در ادامه ی صحبت های خود به ارائه ی توضیحاتی پیرامون شاکله ی شورای صنفی و اهداف آن پرداخت و ضمن معرفی دبیران دانشکده ها، شهردار خوابگاه ها و کارگروه های شورای صنفی، شرح وظایف آنها را بازگو و گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی این شورا بیان کرد.

وی خاطرنشان کرد: شورای صنفی دانشجویان، نه به عنوان مجری، که به گفته ی مقام عالی وزارت، به عنوان مشروع ترین نهاد پیگیری کننده ی مطالبات دانشجویان، همواره پیگیر عملکردهای ارائه شده در سطح دانشگاه بوده و تلاش های همیشگی این شورا در راستای پیشبرد هرچه بهتر و بیشتر خواسته های دانشجویان است.

در ادامه ی این نشست، سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی ابراز داشت: یکی از بزرگترین چالش های پیش رو که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری هم بوده است، چالش فرهنگی است که لازم است در یک تلاش همگانی، عادلانه و مسئولانه، سعی مان را مبنی بر برداشت گام های رو به جلو در این زمینه به کار گیریم.

هادی نیا خاطرنشان کرد: بنده معتقدم، مدیریت چالش فرهنگی در جامعه ی دانشجویی امروز، می تواند کمک شایانی به اعتلا و ارتقای سطح کل جامعه بکند.

سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه و سرپرست مدیریت امور دانشجویی هم در ادامه ضمن تاکید بر بعد فرهنگی دانشگاه، خواستار همیاری و همکاری همه ی دانشجویان در راستای حل و فصل مشکلات و خواسته های دانشجویان شدند.

برپایه ی این گزارش؛ در پایان این نشست، جلسه ی پرسش و پاسخ دانشجویان با سرپرست و مدیران معاونت فرهنگی و امور دانشجویی پیرامون مسائل مختلف صنفی رفاهی برگزار شد.