سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶

با تکمیل مراحل ثبت‌نام؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به جمع شرکت‌کنندگان جشنواره قرآن و عترت پیوست

ایرانی خواه

دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور در جمع کارشناسان قرآنی این دانشگاه در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت‌نام‌ کرد و همچنین از جامعه سلامت قم برای شرکت در این جشنواره دعوت به‌عمل آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، دکتر ابوالفضل ایرانی‌خواه در حاشیه ثبت‌نام در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی گفت‌و گویی ضمن تشکر از زحمات فعالان قرآنی که در این جشنواره اصیل و مقدس نقش فراوانی دارند، اظهار کرد: دامنه جشنواره قرآن و عترت بسیار وسیع و یکی از بخش‌های مهم آن، بخش هنری است.

وی اضافه کرد: امیدواریم هنرمندان دانشگاه در این بخش جشنواره شرکت کرده و در راستای ترویج فرهنگ و هنر قرآنی تلاش لازم را دنبال کنند و این امر مقدمه‌ای باشد تا فرهنگ و هنر قرآنی در جامعه و دانشگاه‌ها گسترش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: موضوع گسترش فرهنگ قرآنی در دانشگاه‌ها بسیار مهم است چراکه دشمنان ما بسیار تلاش می‌کنند تا در سراسر جهان به خصوص در کشورهای اسلامی، دانشگاه‌ها را به محلی برای ترویج فرهنگ خود تبدیل کنند که با عنایت خدا و هوشیاری دانشجویان در کشور ما تاکنون موفق نشده‌ و همچنان همانند قبل دانشجویان به فرهنگ خویش گرایش داشته و از پذیرش فرهنگ غرب سرباز می‌زنند.

وی یادآور شد: دشمنان باید بدانند که نگاه و هدف آنان به دانشگاه‌های ایران اسلامی، نگاه باطلی است و ما مسئولان نیز نباید در راستای تبلور این واقعیت کوتاهی کنیم و برای گسترش و ترویج فرهنگ قرآن و عترت تمام تلاش خود را داشته باشیم که امیدواریم در این رسالت سنگین قصور نکنیم و برگزاری و شرکت در جشنواره قرآن و عترت نیز مقدمه دستیابی به توفیق‌های بیشتر در این عرصه باشد.