نمایش همه
 • 8 ۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۱۱:۵۰

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نمایشگاه قرآن:

  وزارت علوم و بهداشت  مکلف شدند ۱۰ درصد از بودجه‌های عمرانی خود را صرف تجهیز و ساخت خوابگاه‌های متاهلی کنند

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: با شناسایی چالش‌های  خانواده‌ها در راه فرزندآوری، تلاش شد برای هر کدام راه حل قانونی تدوین کنیم. برای نمونه یک زن و شوهر دانشجو برای فرزندآوری  یک دوران تحصیل ۴ تا ۷ ساله در دانشگاه‌ها دارند و فرزندآوری آن‌ها به دلیل نبود خوابگاه متأهلی، مقدار بسیاری پایین حق الزحمه وام دانشجویی، مسائلی، چون نداشتن مرخصی زایمان یا اعطای سخت آن به خانم یا سنواتش در تحصیل محاسبه می‌شود.

 • گزارش تصویری/بازدید وزیر بهداشت از بخش دانشگاهی بیست‌ونهمین جشنواره بین‌المللی قرآن کریم ۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۴:۲۷

  کارشناس طب سنتی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت:

  استقبال چشمگیر از نشستهای تخصصی با موضوع طب ایرانی در نمایشگاه قرآن کریم

  کارشناس طب سنتی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت و عضو انجمن علمی طب سنتی ایران با اشاره به برگزاری نشستها و کارگاههای تخصصی با موضوع طب ایرانی زیر نظر متخصصان طب ایرانی در بخش دانشگاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: برگزاری این نشستهای تخصصی با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.

 • یونیت دندانپزشکی در نمایشگاه قرآن کریم ۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۰:۲۳

  ارائه خدمات دندانپزشکی در بخش دانشگاهی نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

  امسال در بخش دانشگاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، وزارت بهداشت با دعوت از گروه‌های جهادی به ارائه خدمات پزشکی و مشاوره در بخش دهان و دندان به عموم بازدیدکنندگان کرد.

 • دبیر انجمن بهداشت حرفه ای زنجان ۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۱۴

  دبیر انجمن علمی دانشجویی رشته مهندسی بهداشت حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

  در کشور شعار پیشگیری مقدم بر درمان داده شده اما در عمل، سیستم ما درمان محور است

  محمدمهدی رمضانی دبیر انجمن علمی دانشجویی رشته مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در گفت وگو با مفدا عنوان کرد: در کشور شعار پیشگیری مقدم بر درمان داده شده اما در عمل، سیستم، ما درمان محور است و این موجب می‌شود نیروهای بهداشتی کمتر دیده شده و دلسرد شوند.

 • خانم زینال زاده ۱۴۰۰-۱۲-۲۵ ۰۹:۴۸

  مسوول انجمن طناب زنی دختران:

  یکی از اهداف اصلی برگزاری همایش مجازی ورزش‌های همگانی، مشارکت حداکثری دانشجویان است

  مسئول انجمن طناب زنی دختران و عضو کمیته فنی دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت گفت:از لحاظ سطح فنی در این دوره از همایش مجازی، آیین نامه ها ساده تر نوشته شده بود چون بیشتر هدف جذب دانشجویان جدیدالورود بود. قوانین نسبت به المپیاد ورزش‌های همگانی متعادل تر شده بود تا شاهد مشارکت بیشتری از دانشجویان علوم پزشکی باشیم.

 • فرشته شهراب ۱۴۰۰-۱۲-۲۰ ۰۹:۵۴

  رزیدنت ارشد نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد؛

  دانشجویان صرفاً دید مالی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی نداشته باشند/کمبود اساتید بالین یکی از مشکلات سیستم آموزش پزشکی

  دکتر "فرشته شهراب" رزیدنت ارشد نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی قم: یکی از مشکلات اصلی سیستم فعلی آموزش پزشکی کم بودن نسبت هیئت علمی به نسبت تعداد دانشجویان و رزیدنت‌ها می‌باشد و نیاز به اساتید و هیئت علمی بیشتری داریم. این چند سال اخیر این موضوع تشدید پیدا کرده است؛ هر چند تعداد بیماران و تخت‌ها زیاد است و جوابگوی آموزش می‌باشد ولی مشکل کمبود اساتید بالین وجود دارد.

 • موسوی ۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۱۰:۳۴

  رئیس دبیرخانه ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت؛

  رشد چشمگیر فعالیت‌های جهادی در دوران کرونا/ اردوهای راهیان نور محل ترویج فرهنگ سلامت و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت است

  رئیس دبیرخانه ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پیشرفت کمی و کیفی دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه فعالیت‌های جهادی عنوان کرد: با شیوع کرونا در کشور بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تعطیل یا محدود شد اما انجام فعالیت‌های جهادی در این ایام نه تنها کاهش پیدا نکرد که با رشد ۳۰ درصدی مواجه شد. به طوری که فعالیت‌های جهادی در دوران کرونا رشد بالا و چشمگیری داشت.

 • وحید رییسی پِوهشگر ۱۴۰۰-۱۲-۱۶ ۱۰:۴۴

  مصاحبه مفدا شهرکرد با پژوهشگر برتر کشوری؛

  انسان زمانی رشد می‌کند که در همه ابعاد وجودی رشد کرده باشد

  وحید رئیسی دانشجوی سال آخر رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و پژوهشگر برتر کشوری گفت: شخصیت انسان زمانی رشد می کند و زمانی انسان از زندگی خود احساس رضایت خواهد داشت که در همه ابعاد وجودی رشد کند، چه در ادبیات، چه در فلسفه، چه در اخلاقیات، چه در موسیقی و سایر ابعاد...

 • سومین همایش کوهپیمایی دانشجویان پسر دانشگاههای علوم پزشکی مسقر در تهران ۱۴۰۰-۱۲-۱۱ ۰۹:۴۶

  معاون اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  حضور دانشجویان بین‌الملل دانشگاه در همایش کوهپیمایی دانشجویان علوم پزشکی

  معاون اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران بااشاره به حضور و مشارکت دانشجویان بین الملل دانشگاه در همایش کوهپیمایی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران بیشترین مشارکت را طی برگزاری ۴ مرحله کوهپیمایی در بخش دختران و پسران داشت.

 • آغاز داوری رشته آمادگی جسمانی المپیاد ورزش‌های همگانی مجازی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ۱۴۰۰-۱۲-۰۴ ۱۰:۳۵

  مسوول انجمن آمادگی جسمانی وزارت بهداشت:

  داوران همایش مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت از تجربه و دانش فنی بالایی برخوردار هستند

  مسوول انجمن آمادگی جسمانی وزارت بهداشت گفت: تمامی داوران به کارگرفته شده در دومین همایش مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت از داوران مجرب و دارای دانش فنی وتخصص بالایی هستند، از این رو سطح فنی مسابقات بالا بود.

 • مریم خدامی ۱۴۰۰-۱۲-۰۳ ۱۲:۱۴

  دانشجوی شاعر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

  ادبیات به منطق انسان حس لطیف شاعرانه می‌دهد/ افراط و تفریط دغدغه این ذهن ناآرام

  دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود معتقد است زمانی که فکر انسان به ادبیات گره می‌خورد بر نگرش و عواطف او اثر می‌گذارد و منطقش حس لطیف شاعرانه پیدا می‌کند. همچنین یکی از دغدغه‌های این شاعر و نویسنده جوان که در نوشته‌هایش نیز نمود یافته است، افراط و تفریط برخی از افراد در زندگی است.

 • دکتر فرشاد بهاری ۱۴۰۰-۱۱-۳۰ ۱۵:۴۴

  رییس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت خبر داد؛

  برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی آشنایی با مهارت‌های همتایاری دانشجویی

  رییس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت از برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی آشنایی با مهارت‌های همتایاری دانشجویی به صورت حضوری و مجازی خبر داد.

 • نخستین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران ۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۰:۲۹

  سومین  همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران ۲۸ و ۲۹ بهمن برگزار می‌شود

  سومین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران طی روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه به ترتیب ویژه دانشجویان دختر و پسر در اردوگاه فرهنگی تربیتی الزهرا(س) واقع در ارتفاعات شمال تهران برگزار خواهد شد.

 • خدادادی ۱۴۰۰-۱۱-۲۵ ۱۰:۱۸

  مسوول فنی رشته طناب زنی پسران وزارت بهداشت:

  شاهد پیشرفتهای خوبی در رشته طناب زنی دانشجویان علوم پزشکی هستیم

  مسوول فنی رشته طناب زنی پسران وزارت بهداشت با اشاره به اینکه به پیشرفتهای قابل توجهی در رشته طناب زنی در میان دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی دست یافته ایم، خاطرنشان کرد: برگزاری این المپیادها و همایشهای مجازی، فارغ از کسب نتیجه و بحث رقابت، به افزایش تحرک، نشاط و مهارتهای ورزشی دانشجویان کمک می کند.

 • پورکاشیان ۱۴۰۰-۱۱-۲۴ ۱۰:۲۰

  مشارکت ۱۴۰ دانشجوی علوم پزشکی در مسابقات هدف زنی والیبال المپیاد مجازی وزارت بهداشت ستودنی است

  داور بین المللی فدراسیون والیبال و داور دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت ۱۴۰ دانشجوی علوم پزشکی در مسابقات هدف زنی والیبال گفت: حدود ۳۰ سال است که رقابتهای دانشجویان علوم پزشکی در عرصه ورزش والیبال را قضاوت می کنم و خوشحال هستم که این همکاری و تعامل ادامه دارد.

 • داوری ورزشهای آمادگی جسمانی و طناب زنی ۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۱۱:۲۲

  مسوول فنی طناب زنی دختران المپیاد ورزشهای همگانی:

  مشارکت بیش از ۸۰۰ دانشجوی دختر در مسابقات طناب زنی المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت ستودنی است

  مسوول فنی رشته طناب زنی دختران دومین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی، با اشاره به مشارکت ستودنی بیش از ۸۰۰ دانشجوی دختر در این رقابتها، گفت: افزایش استقبال و مشارکت دانشجویان در این دوره از مسابقات نسبت به سال گذشته، نشان می‌دهد که این رشته مهیج ورزشی در میان دانشجویان پزشکی، به خوبی ورود پیدا کرده است.

 • داوری ورزشهای آمادگی جسمانی و طناب زنی ۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۱۰:۳۲

  داوری مسابقات طناب زنی و هدف زنی والیبال دومین همایش مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت برگزار شد

  داوری مسابقات رشته طناب زنی بخش دختران و پسران و هدف زنی والیبال پسران دومین همایش مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز ۲۳ بهمن ماه در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

 • دکتر شبنم نوحه سرا ۱۴۰۰-۱۱-۲۳ ۰۹:۵۲

  در گفت وگو با یک متخصص روانپزشکی مطرح شد؛

  سلامت دستیاران پزشکی یعنی مراقبت بهتر از بیماران/ کدام دانشجویان پزشکی آسیب‌پذیرتر هستند؟

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تشریح پیچیدگی کار دستیاران پزشکی به ارائه چند راهکار اصلاحی برای بهبود سلامت روان دستیاران پزشکی پرداخت و گفت: تامین سلامت روان دستیاران دیگر  یک امر تزئینی نیست زیرا چنین مشکلاتی در دستیاران پزشکی با افزایش اشتباهات و روش‌های نامناسب در مراقبت از بیمار همراه خواهد شد.

 • امیررضا بیگی ۱۴۰۰-۱۱-۲۰ ۱۳:۱۱

  در گفتگوی مفدا شهرکرد با دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مطرح شد؛

  اگر بخواهیم ملت مستقلی بمانیم باید مقاومت خودمان را ادامه دهیم

  دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: به نظر من جشن گرفتن دهه فجر برای گرامیداشت نیست برای یادآوری آن ۱۰ روز است، برای یادآوری اتفاقاتی که افتاد، سختی‌هایی که به وجود آمد و می‌شود گفت مقاومت‌هایی که از طرف مردم و خود حضرت امام انجام شد. همه این یادآوری‌ها هر ساله انجام می شود تا با آرمان‌های حضرت امام میثاق ببندیم و بتوانیم مقاومت‌هایی را یادآوری کنیم و بدانیم اینکه ما الان یک ملت مستقل هستیم، به خاطر آن مقاومت‌ها است. و همچنان اگر بخواهیم ملت مستقلی بمانیم باید مقاومت خودمان را ادامه دهیم.

 • امیررضا بیگی ۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۱۳:۳۵

  گفتگوی مفدا شهرکرد با دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد؛

  فرهنگ انقلاب اسلامی یعنی روحیه  جهاد گری و امر به معروف و نهی از منکر

  دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد: به نظر من "فرهنگ اسلامی" و "فرهنگ انقلابی" این دو تا از هم جداهستند. ببینید ما انقلاب اسلامی داریم که کاملا چیزی درستی است، حالا اگر بخواهیم این دو را فرهنگ انقلاب اسلامی تعریف کنیم به نظرم بهتر است. به نظر من فرهنگ انقلاب اسلامی یعنی روحیه  جهاد گری، امر به معروف و نهی از منکر، انجام کار درست به هرقیمتی و این فرهنگی است  که باید رایج شود و فرهنگی ست که انقلاب از اول تاکنون به دنبالش بوده است.

 • دکتر شفارودی ۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۱۴:۰۰

  مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  دانشجویان علوم پزشکی تهران بیشترین مشارکت را در همایش کوهپیمایی دانشجویان علوم پزشکی داشتند

  مدیرتربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به استقبال دانشجویان دختر و پسر این دانشگاه از نخستین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در پایتخت گفت: مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در این همایش ستودنی بود.

 • نخستین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران ۱۴۰۰-۱۱-۱۶ ۰۹:۵۷

  رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت:

  مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در نخستین همایش مشترک کوهپیمایی ستودنی بود

  رئیس اداره ورزشهای همگانی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در همایش مشترک کوهپیمایی که با هدف ارتقای سطح نشاط، شادابی و تحرک دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد، طی دو روز بیش از ۲۲۰دانشجوی دختر و پسر از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و علوم توانبخشی و سلامت حضور یافتند و در برنامه های ورزشی و مشاوره شرکت کردند که این مشارکت ستودنی بود.

 • نخستین همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران ۱۴۰۰-۱۱-۱۵ ۱۷:۴۴

  همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران به کار خود پایان داد

  همایش مشترک کوهپیمایی دانشجویان چهار دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی که طی روزهای ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور دانشجویان این دانشگاه‌ها در اردوگاه فرهنگی - تربیتی الزهرا(س) تهران، برگزار شد،به کار خود پایان داد.

 • داوری ورزشهای آمادگی جسمانی و طناب زنی ۱۴۰۰-۱۱-۱۱ ۰۹:۲۱

  افزودن سه رشته دارت، هنرهای فردی و دوچرخه سواری به تنوع و جذابیت همایش ورزشی کمک کرد

  مسوول اجرایی دومین همایش مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت، افزودن سه رشته دارت، هنرهای فردی و دوچرخه سواری به مسابقات را سبب جذابیت در همایش ورزشی عنوان کرد و گفت: مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در این رویداد ورزشی با توجه به مجازی بودن آن ستودنی است.

 • داوری ورزشهای آمادگی جسمانی و طناب زنی ۱۴۰۰-۱۱-۱۰ ۱۳:۵۵

  مشارکت ۲۰۰ دانشجوی پسر علوم پزشکی در رشته آمادگی جسمانی/لزوم تداوم برگزاری همایش‌های مجازی ورزشهای همگانی

  مسوول فنی رشته آمادگی جسمانی دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی با اشاره به مشارکت ۲۰۰ دانشجوی پسر از دانشگاههای علوم پزشکی در این همایش، اظهار کرد: تداوم برگزاری چنین همایشها و المپیادهای ورزشی به صورت مجازی می‌تواند در ایجاد انگیزه دانشجویان به ورزش، نشاط و پویایی و جلوگیری از فقر حرکتی کمک کند.

 • داوری مجازی رشته دوچرخه سواری ۱۴۰۰-۱۱-۰۹ ۰۹:۱۳

  داور مسابقات دوچرخه سواری همایش مجازی وزارت بهداشت:

  عملکرد خوب ورزشکاران به سطح فنی مسابقات کمک کرد/مشارکت ۱۲۶ دانشجوی دختر در مسابقات

  داور مسابقات دوچرخه سواری دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی، سطح فنی مسابقات در این رشته را مطلوب توصیف کرد و گفت: عملکرد خوب ورزشکاران در این دوره از رقابتها به سطح فنی مسابقات کمک کرد. حضور ۱۲۶ دانشجوی دختر علوم پزشکی در این مسابقات نشان از جایگاه ورزش دوچرخه سواری در میان دانشجویان است.

 • 1 ۱۴۰۰-۱۱-۰۶ ۱۱:۵۰

  مسوول فنی انجمن دوچرخه سواری وزارت بهداشت:

  مشارکت سه برابری دانشجویان علوم پزشکی در مسابقات دوچرخه سواری المپیاد مجازی وزارت بهداشت

  مسوول فنی انجمن دوچرخه سواری وزارت بهداشت گفت: امسال در دومین دوره همایش مجازی ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۸۹ دانشجو در مسابقات رشته دوچرخه‌سواری حضور یافتند که نسبت به دوره گذشته با رشد سه برابری مواجه بودیم.

 • داوران المپیاد مجازی ۱۴۰۰-۱۱-۰۵ ۱۵:۴۶

  مسوول انجمن ورزشهای رزمی وزارت بهداشت:

  افزودن رشته‌های رزمی به همایش مجازی ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت ستودنی بود

  مسوول انجمن ورزشهای رزمی وزارت بهداشت گفت: اضافه کردن رشته‌های رزمی از جمله هنرهای فردی به همایش مجازی ورزشهای همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی که امسال برای نخستین بار صورت گرفت، حرکت ارزشمندی از سوی اداره ورزشهای همگانی بود که قابل تحسین است.

 • 3 ۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۱۰:۰۶

  مسوول انجمن هدف زنی والیبال همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت:

  مشارکت ۱۳۹ شرکت کننده در مسابقات هدف زنی والیبال در بخش پسران ستودنی است

  مسوول انجمن هدف زنی والیبال دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت گفت: مشارکت ۱۳۹ دانشجوی شرکت کننده در مسابقات هدف زنی والیبال در بخش پسران ستودنی است و این نشان از استقبال دانشجویان علوم پزشکی از این رشته ورزشی است.

 • محمد محمدی ۱۴۰۰-۱۱-۰۴ ۰۸:۲۲

  رئیس کمیته لیوان چینی فدراسیون همگانی:

  سطح فنی مسابقات لیوان چینی همایش مجازی ورزشهای همگانی وزارت بهداشت بالا بود

  رئیس کمیته لیوان چینی فدراسیون ورزشهای همگانی گفت: سطح فنی مسابقات لیوان چینی در دومین همایش مجازی ورزشهای همگانی دانشجویان وزارت بهداشت بزرگداشت شهدای دانشجو، نسبت به دوره گذشته بالا بود و این موضوع نشانگر این است که دانشجویان علوم پزشکی بادقت تمام این رشته را دنبال می کنند و مهارت‌های فنی لازم دست یافته‌اند.