نمایش همه
 • نشست قرآنی دیروز ۱۷:۳۱

  در نشست قرآنی مطرح شد؛

  پرچمدار معنویت در جهان جمهوری اسلامی ایران است/ امروز باید به دنبال "مفاتیح الحیات" باشیم

  جلسه مشترک گروه قرآن و عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران" با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مرکز قرآن و عترت این معاونت برگزار شد. در این نشست بر بالا بردن انگیزه دانشجویان جهت پرداختن به قرآن و تقویت ارتباط قوی میان وزارت بهداشت و گروه قرآن عترت و سلامت در فرهنگستان علوم پزشکی کشور در این مسیر اثر گذار تاکید شد.

 • روایت تصویری/جلسه مشترک "گروه قرآن و عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران" و "مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت" دیروز ۱۷:۰۹

  سخنگوی وزارت بهداشت: افراد عجین با قرآن «سرمایه اجتماعی نظام سلامت» هستند

  معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت وزارت بهداشت افراد عجین با قرآن کریم را سرمایه نظام سلامت دانست و ابراز داشت: همراهی و همکاری مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با گروه قرآن و عترت و سلامت فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران فرصت خوبی است که ما بتوانیم الگو سازی لازم در این حوزه را ایجاد کنیم به واقع جامعه امروز تشنه معنویت و قرآن است.

 • مجمع تخصصی کانون‌های جهادی دیروز ۰۸:۳۸

  با برگزاری انتخابات کشوری «مجمع تخصصی کانون‌های جهادی وزارت بهداشت»؛

  اسامی اعضای «شورای مرکزی مجمع تخصصی کانون‌های جهادی» اعلام شد

  انتخابات کشوری «مجمع تخصصی کانون‌های جهادی وزارت بهداشت» برگزارشد و در طول آن اعضای اصلی و علی‌البدل این مجمع معرفی شد.

 • نشست مدیران تربیت بدنی مناطق دهگانه دانشگاه های علوم پزشکی در سالن فارابی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۲۰:۲۰

  با حضور مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت؛

  نشست دبیران تربیت بدنی مناطق دهگانه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد

  نشست دبیران تربیت بدنی مناطق دهگانه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به میزبانی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، روز یکشنبه دهم اسفند ماه در این دانشگاه برگزار شد.

 • دکتر لاری ۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۱۹:۰۴

  لاری هشدار داد؛

  خیز سهمگین و شدید کرونا کشور را تهدید می کند

  سخنگوی وزارت بهداشت، نسبت به تبعات روند کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور هشدار داد.

 • آزمون بخش معارفی دومین جشنواره قرآنی کارکنان وزارت بهداشت ۱۳۹۹-۱۲-۱۰ ۱۳:۱۹

  با برگزاری آزمون بخش معارفی؛

  دومین "جشنواره قرآنی خانواده کارکنان ستادی وزارت بهداشت" آغاز به کار کرد

  دومین جشنواره قرآنی خانواده کارکنان ستادی وزارت بهداشت با برگزاری آزمون بخش معارفی به صورت حضوری کار خود را آغاز کرد.

 • حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد رهبری در دانشگاه ها ۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۰:۴۲

  رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:

  کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید در دانشگاه‌ها مورد ارزیابی و تحلیل عالمانه قرار گیرند

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده هر شخصی که خود را در معرض انتخاب مردم قرار می‌دهد باید در دانشگاه‌ها مورد ارزیابی و تحلیل عالمانه قرار گیرد. درست است که محدودیت‌های کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها فعالیت در این عرصه را سخت کرده است اما فضای مجازی امکانات و ظرفیت خوبی را برای تشکل‌ها فراهم کرده است که می‌توانند در این فضا با مشارکت حداکثری کار و مسؤولیت خودشان را ایفا کنند.

 • ”دومین وبینار بررسی اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان‌های شمالی“ با حضور دکتر سیما سادات لاری برگزار شد ۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۱۰:۲۱

  رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت:

  «طول دوران تحصیلی» دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی در «سابقه بیمه تأمین اجتماعی» منظور می‌شود

  رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: به زودی با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت رفاه دانشجویان دستیاری و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بیمه تأمین اجتماعی شده و به دنبال این اتفاق پوشش بیمه تأمین اجتماعی به صورت خویش‌فرما و سابقه‌ای برای همه دانشجویان دوره‌های دستیاری و دکترای تخصصی منظور خواهد افتاد.

 • وفات حضرت زينب سلام الله عليها ۱۳۹۹-۱۲-۰۹ ۰۸:۱۰

  به مناسبت وفات حضرت زینب(س)؛

  ایستادگی در برابر حوادث سهمگین

  زینب (س) از آغاز زندگی اش با غمها و مصائب هم آغوش بود، شاید مصیبتهای دردناک و جانکاهی که بر او وارد شد، اندکی به ماروی می آورد قالب تهی می کردیم، لکن زینب (س) نه تنها ضعف و سستی در برابر حوادث از خود نشان نداد بلکه عکس العمل او بسیار طبیعی بود، و هرگز عاطفه ها و علاقه ها بر نیروی عقل وایمان او غلبه پیدا نکرده اگر او زنی ناز پرورده و راحت طلب بود، تاب تحمل این همه مصائب و دردها را در دوران زندگی پرمخاطره اش نداشت.

 • روایت تصویری/برگزاری نشست هم اندیشی اداره انجمن‌های علمی و دانشجویی با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۷:۳۵

  انجمن‌های علمی‌دانشجویی به سمت «کارآفرینی و رفع نیازهای جامعه» حرکت کنند

  معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: انجمن‌های علمی‌دانشجویی باید با مهارت‌ها و ابزارهای مبتنی بر دانش، نیازهای جامعه را در سطوح مختلف علوم پزشکی و میان رشته‌ای برطرف کنند و از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آنها در مسیر حرکت به سوی تولید دانش و کارآفرینی استفاده شود.

 • بازدید از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ۱۳۹۹-۱۲-۰۶ ۱۰:۴۱

  با هدف بررسی وضعیت رفاهی، ورزشی و سلامت روان دانشگاه؛

  مسئولان حوزه دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید کردند

  رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با هدف پیگیری و بررسی اوضاع رفاهی، ورزشی و سلامت روان دانشجویان از این دانشگاه بازدید کردند. این بازدید در ادامه سفر استانی سال گذشته دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت صورت گرفت.

 • رونمایی پوستر نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان کشور ۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۱۲:۰۴

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در «نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان» ؛

  نهضت ملی اعتکاف، بین‌المللی شده است

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم رونمایی از «نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان» بیان کرد: اعتکاف عمومی کشور قبلا امری محدود و مهجور بود اما ‌اکنون به مرکز توجه تبدیل شده که ناشی از تلاش دانشگاهیان است و مورد توجه جریان‌های علمی و دانشگاهیان ما قرار گرفته است؛ اکنون نهضت ملی اعتکاف بین‌المللی شده است.

 • بازدید اصلی تبریز ۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۰۹:۳۰

  در آستانه افتتاح و آغاز بهره‌برداری از بزرگترین خوابگاه دانشجویی کشور؛

  بازدید مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از پروژه‌های خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

  مشاور معاون فرهنگی  و دانشجویی وزارت بهداشت در جریان بازدید از امکانات خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارای پتانسیل بسیار زیادی در حوزه خوابگاهی است و طرح‌ها و پروژه‌های رفاهی این دانشگاه می‌تواند الگویی برای دانشگاه‌ها باشد. وی همچنین قول مساعد داد معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از طرح‌های عمرانی، رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خصوصاً پروژه‌های خوابگاهی مختص دانشجویان متأهل حمایت خواهد کرد.

 • معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۱۳۹۹-۱۲-۰۵ ۰۹:۱۸

  با تصویب شورای گسترش؛

  ۲۲ موسسه آموزش عالی به دانشگاه‌های بزرگ‌تر می‌پیوندند

  معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پیوستن ۲۱ تا ۲۲ موسسه دولتی به دانشگاه‌های بزرگ‌تر در شورای گسترش آموزش عالی این وزارتخانه به تصویب رسید. پیشتر نیز حدود ۱۰ موسسه دولتی به دانشگاه‌های بزرگ‌تر ملحق شده بودند.

 • دکتر نمکی ۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۷:۱۷

  گزارش یک روز خاطره‌انگیز برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران

  پس از مدت‌ها انتظار برای نونوار شدن خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، صبح دوشنبه چهارم اسفندماه دانشجویان این دانشگاه شاهد حضور وزیر بهداشت و معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه برای افتتاح چندین پروژه‌ ورزشی و رفاهی دانشگاه محل تحصیل خود بودند و امیدوارند در فردای این روز هم شاهد افزایش کیفیت غذای دانشجویی بوده و هم فضای زیست دانشجویی خود را متفاوت ببینند.

 • افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور وزیر ۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۶:۰۶

  نمکی: رسالت ما توجه به فضای روحی و معنوی دانشجو است

  وزیر بهداشت در مراسم افتتاح پروژه‌های ورزشی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: تأمین معیشت درخور شأن دانشجویان و توجه به نیازهای رفاهی او امر مهمی است و اینکه در اولین روز حضور دانشجو و خانواده‌اش در دانشگاه این احساس برای آن‌ها ایجاد شود که دانشگاه متولی دارد و برای او ارزش قائل است، دلگرم کننده است. همواره به مدیران فرهنگی و دانشجویی گفته‌ام که رسالت ما توسعه فضای فیزیکی نیست، بلکه توجه به فضای روحی و معنوی دانشجو بسیار مهم است.

 • افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور وزیر ۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۴:۱۰

  دکترلاری در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

  محیط خوابگاه باید سلامت جسمانی و روانی دانشجویان را ارتقاء دهد

  معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: دغدغه ایجاد زیرساخت‌های رفاهی و بهبود معیشت دانشجویان خوابگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های ما است چرا که محیط خوابگاه باید سلامت جسمانی و روانی دانشجویان را ارتقاء دهد.

 • افتتاح پروژه دانشگاه علوم پزشکی تهران ۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۱:۵۶

  پروژه‌های عمرانی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد

  با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت و دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت امروز دوشنبه ۴ اسفندماه، خوابگاه دخترانه گلستان ۲ دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح شد.

 • تیتر 12 ۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۰۸:۴۵

  در جشنواره «تیتر۱۲» صورت گرفت؛

  سبقت نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی از دانشگاه‌‎های تابعه وزارت علوم

  تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و تعداد شرکت‌کنندگان فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجموع بر دانشگاه‌های تابعه وزارت علوم پیشی گرفت.

 • 1 ۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۲۰:۵۱

  گزارشی از بیستمین سفر استانی دکتر لاری و هیات همراه

  از تجدید میثاق با شهدای « مدافع حرم و سلامت » و افتتاح زمین چمن مصنوعی تا دیدار با فعالان نهادهای دانشجویی

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت روز شنبه دوم اسفندماه در سفری یک‌روزه به کرمانشاه، پس از حضور در مزار شهدای باغ فردوس و ادای احترام به مقام والای شهدای این استان، از مجموعه خوابگاهی بوستان انقلاب، سلف سرویس مرکزی و پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفره پسران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بازدید و در قالب این سفر با مسؤولان و کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه دیدار و پروژه زمین چمن مصنوعی فوتسال در دانشکده پزشکی را افتتاح کرد. دیدار با فعالان نهادهای دانشجویی و گفت وگوی صمیمانه با ۱۲ نفر از دانشجویان از دیگر برنامه‌های این سفر یک‌روزه بود.

 • دیدار معاون وزیر بهداشت با کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۳۹۹-۱۲-۰۳ ۱۳:۲۰

  فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با مسؤولان وزارت بهداشت دیدار کردند

  دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی  و سخنگوی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران این معاونت‏ در بخشی از سفر یک‌روزه شنبه دوم اسفندماه خود به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه‏، در جمع نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه حاضر شده و با آنها به گفتگو نشستند.

 • نشست دکتر لاری با کارکنان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۲۰:۱۰

  دیدار معاون وزیر بهداشت با کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

  دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و جمعی از دیگر مدیران این معاونت در سفر یک‌روزه خود به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه‏ با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه دیدار کرده و با مدیران و کارشناسان به گفتگو نشست.

 • روایت تصویری/ ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۶:۱۵

  دیدار دکترلاری با مدیران و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه/ارائه گزارش عملکرد دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی

  دکتر سیماسادات لاری سخنگو و معاون وزیربهداشت در سفر یک‌روزه خود به کرمانشاه‏، با مسؤولان، کارکنان‏، مدیران و دست‌اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دیدار کرد.

 • افتتاح زمین چمن ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۲:۴۵

  با حضور دکتر لاری؛

  زمین چمن مصنوعی فوتسال و سالن چندمنظوره دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افتتاح شد

  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جریان سفر یک روزه به کرمانشاه، ضمن بازدید از فضاها و اماکن ورزشی، زمین چمن مصنوعی فوتسال این دانشگاه و همچنین زمین چندمنظوره( والیبال و بسکتبال) را افتتاح کرد.

 • دکتر لاری ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۱۰:۳۰

  آغاز سفر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به کرمانشاه با تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا/ بازدید از خوابگاه ۴۰۰ نفره در دست احداث

  معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت صبح روز شنبه دوم اسفندماه در ادامه سفرهای استانی این معاونت، به شهرستان کرمانشاه سفر کرد که در بدو ورود مورد استقبال مدیران و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار گرفت و در نخستین برنامه یک‌روزه خود به این شهرستان با حضور در مزار و گلزار شهدای کرمانشاه، با شهدای این خطه تجدید میثاق کرد.

 • با انجام داوری رشته "حفظ ۵ جزء" برادران از بخش آوایی جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور، سی‌وپنجمین دوره از این جشنواره به میزبانی وزارت بهداشت کار خود را آغاز کرد. ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۰۹:۳۳

  از سوی دبیرخانه سی‌وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور؛

  اسامی راه یافتگان به مرحله فینال رشته‌های "تحقیق"، "ترتیل" و "دعا و مناجات خوانی" اعلام شد

  دبیرخانه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور، اسامی راه یافتگان به مرحله فینال رشته‌های "تحقیق"، "ترتیل" و "دعا و مناجات خوانی" را اعلام کرد.

 • سلامت مردان ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۰۹:۱۴

  هفته سلامت مردان آغاز شد/ ۲ اسفندماه:بهبود و حفظ سلامت روان مردان در دوره کرونا

  "هفته سلامت مردان" با شعار «همه گیری کرونا؛ توجه بیشتر به سلامت مردان» از جمعه اول اسفندماه آغاز و تا ۷ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

 • تیتر12 ۱۳۹۹-۱۲-۰۲ ۰۸:۳۲

  با پایان فرآیند غربالگری جشنواره نشریات دانشجویی؛

  ۲۳۷۸۹ اثر و نشریه به تایید دبیرخانه جشنواره «تیتر ۱۲» رسید

  همزمان با مرحله ثبت و ارسال آثار در سامانه جشنواره «تیتر ۱۲» فرآیند غربالگری آثار آغاز شد.

 • خبرنامه 152 ۱۳۹۹-۱۲-۰۱ ۱۰:۳۸

  صدوپنجاه‌ودومین شماره خبرنامه مفدا منتشر شد

  صدوپنجاه و دومین شماره هفته‌نامه خبری مفدا منتشر شد، در این شماره مهم‌ترین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای مهم فرهنگی، صنفی، دانشجویی، آموزشی و علمی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۹ بهمن‌ماه ۹۹ منتشر شده است.

 • گزارش تصویری2/دیدار دکتر سیما سادات لاری با نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان/ بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه دکتر کریمی و شهید میرباقری ۱۳۹۹-۱۱-۳۰ ۱۲:۳۷

  رحیمی: افزوده شدن ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی /حمایت صندوق رفاه از دانشجویانی که دچار مشکلات مالی شده‌اند

  رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از رشد حدود سه برابری کلیه وام‌های دانشجویی نسبت به ابتدای سال ۹۸ و افزایش میزان وام دستیاری در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از دانشجویانی که دچار مشکلات مالی شده‌اند، حمایت خواهد کرد. رحیمی همچنین گفت: با تکمیل ۶۷ خوابگاه نیمه‌کاره، ظرفیتی بالغ بر ۲۰ هزار تخت دانشجویی به ظرفیت تخت‌های خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه خواهد شد.