نمایش همه
 • محققان ۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۳۱

  مبارزه علیه کارخانجات تولید مقالات جعلی و علم ساختگی؛

  دکتر نجفی: نباید فقط محقق متهم باشد/باید انگشت اتهام را به سمت سیاست‌گذاران هم بگیریم

  معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که در بحث بداخلاقی‌های پژوهشی، باید به دلایل مختلف این امر پرداخت، عنوان کرد: متاسفانه در کشور بسیاری پایان تحقیقات را چاپ مقاله می‌دانند که البته در این طرز تفکر همیشه انگشت اتهام به سمت محقق نشانه رفته است. به نظرم ما در این بحث باید انگشت اتهام را به سمت سیاست‌گذارها هم نشانه برویم و این سوالات را مطرح کنیم که چرا محقق ما فقط به مقاله توجه می‌کند؟ در کشور ما سیاست‌گذاران چقدر به نتایج کارهای تحقیقاتی توجه کرده‌اند؟

 • متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی فسا ۱۴۰۰-۰۱-۲۵ ۰۹:۲۷

  متخصص بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی فسا:

  مدت قرنطینه خانگی بیماران، به شدت بیماری بستگی دارد و از ۱۰ تا ۲۱ روز متفاوت است

  متخصص بیماری های عفونی اذعان داشت: قرنطینه برای افرادی که کرونا می گیرند شاید خیلی سخت و طاقت فرسا باشد اما باعث می شود که این ویروس مهلک و خطرناک به دیگران سرایت پیدا نکند.

 • رشیدی فسا ۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۰

  سرپرست اداره قرآن و عترت(ع) دانشگاه علوم پزشکی فساء خبر داد

  برگزاری دوره آموزشی حفظ قرآن کریم

  سرپرست اداره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی فساء، گفت: دانشگاه علوم پزشکی فسا خوشبختانه پتانسیل خوبی برای تربیت حافظان قرآن دارد بطوریکه هم اکنون نیز حافظان خوبی مخصوصا در بین خواهران هستند که در جشنواره های قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت نیز حائز مقام شده‌اند.

 • خوابگاهها فسا ۱۳۹۹-۱۰-۰۷ ۲۳:۴۶

  سرپرست اداره خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا مطرح کرد؛

  چیدمان دونفره در اتاق‌های خوابگاه‌های دانشجویی/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ارتقای تجهیزات

  سرپرست اداره خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا طی گفتگو با خبرنگار مفدا در خصوص چیدمان دونفره در اتاق های خوابگاه های دانشجویی و رعایت پروتکل های بهداشتی با ارتقای تجهیزات سخن گفت.

 • فرشته سلامت ۱۳۹۹-۱۰-۰۱ ۰۸:۴۶

  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا:

  خدمات بشردوستانه به انسان‌ها همانند" طرح فرشتگان سلامت" فرصت زندگی و مقاومت در برابر مشکلات را می‌دهد

  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا در خصوص اجرای طرح فرشتگان سلامت با هماهنگی و همکاری بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با مفدا به گفتگو نشست.

 • باران فسا ۱۳۹۹-۰۹-۲۵ ۱۲:۲۰

  مروری بر اقدامات اخیر انجمن خیریه دانشجویی باران دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفتگو با دبیر انجمن؛

  از خرید گوشی موبایل برای دانش‌آموزان نیازمند تا تامین هزینه درمان ۲۵ بیمار

  دبیر انجمن خیریه دانشجویی باران دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفتگو با خبرنگار مفدا اعلام کرد: تهیه سبد غذایی برای پنج خانواده تحت پوشش، تهیه سه دستگاه گوشی موبایل برای فراهم آوردن امکان آموزش مجازی برای کودکان نیازمند و فراهم کردن هزینه درمان ۲۵ بیمار تحت پوشش به ارزش بیش از ۱۷ میلیون تومان از اقدامات اخیر این خیریه بوده است.

 • واکسن کرونا ۱۳۹۹-۰۹-۲۴ ۰۹:۳۳

  رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا:

  ساخت داخلی واکسن کووید ۱۹ آخرین مراحلش را طی می‌کند

  رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با بیان اینکه اجباری شدن یا نشدن تزریق واکسن کووید ۱۹ به تصمیم گیران کشوری بستگی دارد, افزود: اگر واکسن، همگانی نشود زنجیره انتقال قطع نمی‌شود.

 • مغز ۱۳۹۹-۰۹-۰۸ ۲۰:۲۸

  اختلال در هوشیاری و عفونت مغز از عواقب تاثیر کرونا بر سیستم عصبی

  متخصص مغز و اعصاب وعضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: سکته مغزی، تشنج، اختلال در هوشیاری، گزگز اندام‌ها ،عفونت مغز، اختلالات اضطرابی و اختلالات عروق مغزی از جمله عوارض ناشی از تاثیر ویروس کرونا بر سیستم عصبی است.

 • کارگاه اموزشی بازیهای فکری دانشگاه های علوم پزشکی به روایت تصویر ۱۳۹۹-۰۸-۱۹ ۱۰:۵۹

  نخستین المپیاد «بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک مجازی» دانشجویان علوم پزشکی آذر ماه برگزار می‌شود

  اولین المپیاد بازی‌های فکری و ورزش‌های الکترونیک مجازی" دانشجویان (دختر و پسر) دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ، آذر ماه سال جاری به مناسبت روز دانشجو برگزار می‌شود.

 • افزایش طول عمر با مصرف پروتئین های گیاهی ۱۳۹۹-۰۸-۱۱ ۱۱:۴۴

  مصرف گیاهان دارویی هم با مشورت پزشک باشد

  یک متخصص طب سنتی با اشاره به افزایش مصرف گیاهان دارویی در روزهای شیوع کرونا، گفت: مصرف گیاهان دارویی باید با توجه به مزاج، بیماری فرد و مشورت پزشک باشد.

 • اداره فرهنگی فسا ۱۳۹۹-۰۸-۰۶ ۱۱:۵۲

  گفتگو با سرپرست اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی فسا؛

  کانون های فرهنگی جهت ایجاد بستر مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان شکل گرفته است

  سرپرست اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: مهلت کاندیداتوری داوطلبین کانون های فرهنگی جهت شرکت در انتخابات تا ۲۰ آبان ماه می باشد و اظهار داشت: کانون های فرهنگی دانشگاه توسط دانشجویان و در محیط دانشگاهی در جهت ایجاد بستر مناسب برای رشد و شکوفایی توانایی های دانشجویان در زمینه های فرهنگی، هنری و اجتماعی شکل گرفته است.

 • مسمومیت با گاز منو اکسید کربن ۱۳۹۹-۰۸-۰۵ ۱۰:۳۶

  چگونه از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن پیشگیری کنیم؟

  معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با توجه به سرد شدن هوا و استفاده هموطنان از وسایل گرمایشی، احتمال حوادث ناشی از گاز گرفتگی و مسمومیت با گاز مونوکسید کربن بیشتر می شود،اما با رعایت نکاتی می توان ایمنی بیشتری را به ارمغان آورد.

 • تغذیه سالم ۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۱۱:۲۱

  توصیه های تغذیه ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن و نقش آن در پیشگیری و مقابله با کرونا

  کارشناس ارشد تغذیه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا گفت: عملکردسیستم ایمنی بدن نقش مهمی در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دارد و با پیروی از رژیم غذایی سالم می توان سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد.

 • بهره‌گیری از ۱۵۰ هنرمند به عنوان داور جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۱۳۹۹-۰۷-۱۴ ۱۰:۱۵

  بهره‌گیری از ۱۵۰ هنرمند به عنوان داور جشنواره بین‌المللی سیمرغ

  دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ وزارت بهداشت ضمن اعلام فعال شدن تمام دبیرخانه‌های جشنواره در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور عنوان کرد: امسال از ۱۵۰ هنرمند برجسته کشوری به عنوان داور بهره می‌گیریم تا جشنواره پرشورتر و با بهره‌گیری از سلایق بیشتر برگزار شود.

 • سلف سرویس مرکزی دانشگاه علوم پزشکی فسا ۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۱۱:۵۲

  اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سلف سرویس مرکزی دانشگاه علوم پزشکی فسا

  سرپرست اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا به رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی در سلف سرویس مرکزی دانشگاه و اقدامات صورت گرفته در سلف اشاره کرد.

 • تغذیه ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۰۴:۵۹

  پیشگیری و مقابله با کرونا با بهبود الگوی تغذیه

  کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: مصرف مواد غذایی مناسب، نیاز بدن را تامین کرده و ایمنی مناسب در جهت مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا را محیا می نماید.

 • خودکشی ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۲:۱۲

  دکترای روانشناسی بالینی:

  بروز افکار خودکشی را باید جدی گرفت

  روانشناس بالینی بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا گفت: بروز افکار خودکشی را باید جدی گرفت و به درمان روانپزشکی آن پرداخت اگر افراد مبتلا به اختلالات روانی، تحت نظر روانپزشک درمان دارویی یا غیردارویی مناسب بگیرند، احتمال خودکشی کم می‌شود و حتی برخی داروها هستند که به طور اختصاصی افکار خودکشی را کنترل می‌کنند.

 • آلزایمر ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۱:۵۸

  به مناسبت روز جهانی آلزایمر؛

  آلزایمر با فعالیت‌های بدنی و فرهنگی قابل پیشگیری است

  براساس تحقیقات به عمل آمده تغذیه‌ مناسب، ورزش، فعالیت ذهنی و اجتماعی و کنترل استرس در کاهش ابتلا به بیماری آلزایمر تا حدودی موثر است. این فعالیت‌های ذهنی از دوران جوانی و علم‌آموزی باید پیگیری شود تا به یک سبک زندگی درست و مناسب توام با ورزش و فعالیت‌های فرهنگی منجر شود.

 • امیری ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۱:۴۵

  نخستین همایش کشوری مجازی «فصل نو، فصل نشاط علمی» به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود

  دبیر پنجمین همایش دانشگاهی و اولین همایش ملی فصل نو، فصل نشاط علمی و پویایی از برگزاری نخستین همایش کشوری مجازی « فصل نو‏، فصل نشاط علمی» طی روزهای ۲ تا ۵ مهرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد.

 • خودکشی ۱۳۹۹-۰۶-۲۵ ۱۰:۴۶

  آشنایی با علایم خودکشی تاثیر زیادی در پیشگیری از بروز آن دارد

  دکترای روانشناسی بالینی بیمارستان دکتر شریعتی شهرستان فسا گفت: آشنایی با علایم خودکشی، به افراد کمک می‌کند تا در مواجهه با فردی که قصد خودکشی دارد و پیشگیری از خودکشی، عملکردی موفقیت آمیز داشته باشند .

 • سرپرست اداره مشاوره فسا ۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۱:۲۰

  سرپرست اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی فسا:

  خودکشی را جدی بگیریم تا بتوانیم از وقوع آن به موقع جلوگیری کنیم

  به مناسبت هفته پیشگیری از خودکشی (۱۹ لغایت ۲۶ شهریور ماه)، مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی فسا در خصوص پیشگیری از خودکشی توضیحاتی ارائه داد و گفت: افرادی که درباره خودکشی صحبت می‌کنند یا دیگران را به خودکشی تهدید می‌کنند تا ۳۰ برابر بیشتر از دیگر افراد دست به خودکشی می‌زنند. به همین دلیل شما باید همیشه تهدید به خودکشی را جدی بگیرید. توجه داشته باشید که صحبت درباره خودکشی می‌تواند کلامی نباشد و در شبکه‌های اجتماعی یا پیامک‌های دوستانه نیز رد و بدل شود.

 • دکتر حسینی ۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۹:۲۰

  مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

  انتشار نشریات پژوهشی "سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت" و "قرآن و طب" گامی در مسیر ارائه تحقیقات تجربیِ مبتنی بر متون دینی

  مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: مجله"سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت" تلاش دارد تا با تأکید بر مسأله‌یابی‌ و حل‌ مسائل‌ علمی‌، ‌در ارتباط‌ با تنگناهای‌ توسعه‌ سبک زندگی اسلامی در جامعه دانشگاهی به پذیرش و ارائه تحقیقات تجربیِ و کاربردی مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و ایرانی، به‌منظور صیانت و پاسداری از این ارزش‌ها همت گمارد و مجله"قرآن و طب" نیز در تلاش است تا به ارایه دستاوردهای علمی تحقیقاتی در زمینه مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن و طب، اخلاق پزشکی و حقوق، با ارایه راهکارهای تحقق و ارتقای سلامت در همه ابعاد پزشکی بپردازد.

 • بیمارستان ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۷

  مدیر گروه نورولوژی بیمارستان سینا عنوان کرد؛

  تصور اشتباه مردم از بیمارستان‌ها/توصیه به بیماران غیر کرونایی

  مدیر گروه نورولوژی بیمارستان سینا، گفت: مردم تصور می کنند بیمارستان ها پر شده از بیماران کرونایی و به همین علت پیگیر بیماری خود نمی شوند.

 • سالمندی ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۴

  تنهایی، سخت‌ ترین بحران دوران سالمندی/در دوران کرونایی مراقب سالمندان باشیم

  یکی از خطراتی که افراد سالمند را پس از انزوای طولانی در خانه‌ها تهدید می‌کند، کاهش فعالیت‌های فیزیکی و در نهایت به خطر افتادن سلامت جسمی آنها است.تشویق سالمندان به داشتن فعالیت فیزیکی روزانه حتی در داخل چهاردیواری خانه، بسیار ضروری است.

 • باران فسا ۱۳۹۹-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۸

  دبیر انجمن خیریه دانشجویی باران دانشگاه علوم پزشکی فسا،

  انجمن خیریه دانشجویی باران برای ایجاد فردایی پاک، ایمن و سلامت تلاش می کند

  سپهری نیا دبیر انجمن خیریه دانشجویی باران دانشگاه علوم پزشکی فسا در گفتگو با خبرنگار مفدا از اقدامات اخیر این انجمن در دوران بحران کرونا و کمک های صورت گرفته سخن می گوید.

 • پیوند فسا ۱۳۹۹-۰۶-۱۵ ۰۸:۴۹

  پدر ۵۹ ساله فسایی پس از مرگش زندگی بخش بیماران در انتظار پیوند شد

  مسوول هماهنگی اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: با فداکاری خانواده مرحوم کریمیان نظری، اعضای شادروان محمدحسین کریمیان نظری ۵۹ ساله، ساکن فسا که به علت سکته مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند اهداء گردید .

 • دخانیات ۱۳۹۹-۰۶-۱۵ ۰۸:۴۴

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  تاثیر دخانیات در پیشگیری از ابتلا به کرونا واقعیت ندارد

  سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: استعمال دخانیات هیچ تاثیری در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ ندارد.

 • هلال احمر فسا ۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۰۹:۱۵

  دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی فسا تاکید کرد؛

  تمرکز کانون بر فعالیت در زمینه اهدای عضو و اهدای خون/ در دوران کرونا از طریق صفحات مجازی فعالیت کردیم

  دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: هر سال کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی فسا با همکاری سازمان انتقال خون شهرستان فسا، اقدام به خونگیری از دانشجویان علاقه مند می‌کند. در سال جاری نیز به دلیل بروز کرونا و بر قرار نبودن دانشگاه و عدم حضور دانشجویان، کانون هلال احمر موفق به انجام این طرح نشد و در صفحات مجازی و کانال های تلگرامی دانشگاه اقدام به اطلاع رسانی و ترغیب دانشجویان کرد.

 • شیر مادر ۱۳۹۹-۰۵-۱۵ ۰۶:۱۳

  توصیه های فوق تخصص نوزادان برای تغذیه نوزادان با شیر مادر

  فوق تخصص نوزادان بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) فسا گفت: شیر مادر بهترین و کاملترین غذا برای نوزادان شیرخوار و کودکان تا پایان دو سالگی است .

 • گل ۱۳۹۹-۰۳-۲۷ ۰۱:۴۱

   اهمیت و تاثیر گل و گیاهان در سلامت روان

  پیشرفت روزانه و سریع تکنولوژی و تغییرات سریع شیوه زندگی موجب ایجاد شکافی بین انسان و طبیعت شده است. از آنجایی که طبیعت و زیبایی های آن می تواند موجب تلطیف روح و روان و ایجاد نشاط و شادی برای انسان باشد،چرا طبیعت را در قالب گل و گیاه به خانه خود نیاوریم.گل‌ها می ‌توانند تاثیراتی سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید، بر شادی و رضایت‌مندی شما از زندگی و روابط اجتماعی‌تان داشته باشند. فکرتان را باز و روح تان را صیقل می دهند.