پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت تاکید کرد:

 تقویت بسته‌های خدماتی بیماران خاص و صعب العلاج

پیوند قلب

دکتر کرمانچی گفت: ارائه خدمات دندانپزشکی برای بیماران خاص و  صعب العلاج از اولویت های مهم حوزه درمان است.

به گزارش مفدا به نقل از وبدا، دکتر جمشید کرمانچی، معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در چهارمین همایش سراسری رؤسای دندانپزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور گفت: خوشبختانه اورژانس دندانپزشکی در نوروز امسال از پیشرفت ۱۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است به طوری که ۲۰ مرکز سال ۹۷ به ۴۰  مرکز شبانه روزی در سال جاری جهت ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم افزایش یافته است.

دکتر کرمانچی با بیان اینکه ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی از موارد حاکمیتی است و ما موظف به ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در تمام طول ایام هستیم گفت: جلساتی مشترک با سازمان اورژانس کشور  نیز پیرامون قرار گیری  این دسته از خدمات در برنامه های آتی اورژانس برگزار شده است.

معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها، با بیان این که یکی از اولویت های اصلی معاونت درمان،  بیماران خاص و صعب العلاج و تقویت بسته های خدماتی این بیماران است، گفت: با توجه به اهتمام معاونت درمان به این موضوع، دانشگاه های علوم پزشکی موظفند با درک شرایط بیماران خاص و صعب العلاج برنامه های جامعی برای ارائه خدمات به این بیماران در نظر گیرند. همچنین با نظارت دقیق‌تر بر کیفیت خدمات و تعرفه از اجحاف حقوق بیماران جلوگیری کنند.

دکتر کرمانچی گفت: ارائه خدمات دندانپزشکی برای بیماران خاص و  صعب العلاج در حوزه دندانپزشکی از اولویت های مهم ما است بیماران باید بتوانند با دسترسی به این خدمات با اطمینان از کیفیت و تعرفه مناسب بهره مند شوند.

وی افزود:  ارائه خدمات دندانپزشکی  به بیماران خاص و صعب العلاج تا چند سال گذشته در کشور وجود نداشت اما امروز به همت همکاران در دانشگاه های علوم پزشکی امکان ارائه این خدمات فراهم شده است. تاکید ما همواره بر  ارتقا این خدمات به خدمات تحت بیهوشی است تا بیماران نیازمند بتوانند از آن بهره مند شوند. همچنین از دانشگاه ها تقاضا شده تا با اطلاع رسانی درست از طریق شبکه ها و رسانه های  استانی و محلی خود، مرجع ارائه این خدمات به مردم را معرفی نمایند. چرا که طیف وسیعی از  بیماران خون ریزی دهنده، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی  و دیگر بیماران این حوزه نیازمند این خدمات هستند.

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند بیماری‌ها تصریح کرد: کارنامه سه ماهه ازعملکرد دانشگاه های علوم پزشکی تدوین شده  تا نقاط ضعف و قوت دانشگاه ها شناخته شود. این کارنامه ها ملاکی بر توزیع امکانات و تجهیزات خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.