دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

به دنبال اقدامات محافظتی در برابر انتشار ویروس کرونا‎‎؛

مسابقات بسکتبال ورودی المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت به میزبانی بوشهر لغو شد

گزارش تصویری برگزاری مسابقات ورزشی رشته بسکتبال چهاردهمین المپیاد ورزشهای قهرمانی دانشجویان دختر

به دنبال اقدامات محافظتی در مقابل انتشار ویروس کرونا، مسابقات بسکتبال، ورودی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر لغو شد.

به گزارش مفدا، به دنبال اقدامات محافظتی در مقابل انتشار ویروس کرونا، مسابقات بسکتبال، ورودی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر لغو شد.

مسابقات بسکتبال ورودی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار بود طی روزهای سوم تا هفتم اسفند ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد اما به دلیل خطر شیوع بیماری کرونا و اقدامات محافظتی در برابر این ویروس، این رقابتها کنسل شد.

همچنین مسابقات فوتبال ورودی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی که مقرر بود طی روزهای ۲۰ تا ۲۴ اسفند به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شود، لغو شد.

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با هدف جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا(کووید ۱۹) در بین دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، همه برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از جمله مسابقات و المپیادهای ورزشی، همایش‌ها و نشست‌های نهادهای دانشجویی، کلیه اردوهای زیارتی، سیاحتی، راهیان نور و جهادی و همه فعالیت‌هایی را که نیاز به مشارکت جمعی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است را تا اطلاع ثانوی لغو کرد.

در پی شیوع ویروس جدید کرونا(کووید ۱۹) در برخی از مناطق کشور و به منظور حفظ سلامت دانشگاهیان و جلوگیری از ابتلا آنها به این ویروس، کلیه فعالیت‌ها، مسابقات، جشنواره‌ها، اردوهای زیارتی، سیاحتی، راهیان نور و جهادی، همایش‌ها، نشست‌ها، کارگاه‌ها و کلیه فعالیت‌هایی که اجرای آنها مستلزم حضور جمعی دانشگاهیان است را لغو کرد.

دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با ابلاغ نامه‌ای به معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید کرد همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موظفند تمهیدات پیشگیرانه از شیوع و انتقال بیماری در کلیه اماکن فرهنگی و دانشجویی از جمله (سالن غذاخوری دانشجویی، آشپزخانه‌ها، خوابگاه‌ها، نمازخانه‌ها، مساجد، سالن‌های ورزشی، اتاق‌های اساتید، کارکنان و...) به کار گرفته و با هدف افزایش آگاهی دانشگاهیان خصوصاً دانشجویان، تابلوها و استندهای اطلاع‌رسانی در زمینه پیشگیری از ابتلا به ویروس‌کرونا، نشانه شناسی و مداخله و درمان در کلیه مکان‌های پر تردد دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها نظیر خوابگاه‌ها، سالن غذاخوری، سالن ورزشی، اتاق‌های اساتید، کارکنان و ...  نصب کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.