یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ارتباط تلفنی با رادیو زنجان؛

از هفته آینده آزمایشات مربوط به  کرونا ویروس در زنجان انجام خواهد شد

دکتر قزلباش

​ رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ گفت: با آموزش متخصصین زنجانی؛  از هفته آینده آزمایش کرونا ویروس در زنجان انجام خواهد شد.

به گزارش مفدا زنجان؛ دکترقزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان در ارتباط تلفنی با برنامه رادیوئی سلام زنجان روز هشتم اسفندماه گفت: طبق روال معمول پیگیر مواردی هستیم که ممکن است مشکوک به کرونا ویروس باشند و در برخی موارد قرنطینه و یا ایزوله انجام می شود و اگر لازم باشد بستری نیز انجام می شود و تا این لحظه هیچ مورد مثبت آزمایشگاهی در استان مشاهده نشده است .
وی افزود: آزمایش در تهران انجام می شود در دو مرحله که سعی داریم با متخصصینی که  آموزش می بینند از هفته بعد در خود زنجان این آزمایشات انجام شود
دکتر قزلباش گفت: با توجه به شرایط از همه آزمایش گرفته نمیشود زیرا آزمایش گرفتن زمان بر و تخصصی است و در سطح وسیع امکان آزمایش گرفتن وجود ندارد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی در مورد مراجعه به درب منازل برای گرفتن تست کرونا گفت: به هیچ وجه صحت ندارد هر اقدامی سیستم بهداشتی و درمانی انجام دهد حتما اطلاع سانی می شود . این روشها کلاهبرداری است،  به اشکال گوناگون افراد فرصت طلب به درب منازل مراجعه میکنند که هیچ صحت ندارند و مردم نباید اعتماد نکنند اگر مشاهده کردند  از طریق شماره 330 190 و 190 می توانند اطلاع رسانی کنند و حتی منابع انتظامی نیز می توانند اطلاع دهند.
وی گفت:  در تمام سنین امکان آلوده شدن و ابتلا به کرونا وجود دارد و در برخی سنین و گروهها خطر بیشتر است و افراد سالمند و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند بیشتر باید توجه کنند و مواظبت کنند.
دکتر قزلباش با اشاره به استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده نیز گفت:  استفاده  از مواد ضدعفونی کننده زیاد لازم نیست، بهترین،  ارزانترین و موثرترین روش شستشوی مکرر دست با آب و  صابون است
وی در مورد استفاده از ماسک نیز گفت: افرادی که ماسک باید استفاده کنند یا باید علائم بیماری را داشته باشند و یا از فرد بیمار مراقبت میکنند و یا کادر در مانی هستند  لازم و ضرور ی است.
  دکتر قزلباش تاکید کرد: باید همه این مسئله ر ا جدی بگیرند و  بدانند با روشهای ساده می توانند جلوگیری کنند و می توانند  برای مشاوره به اولین پزشک مراجعه کنند و راهنمایی خواهند شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.