پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

گپ و گفت با دکترحاجی محمدی

در دنیای پزشکی باید همیشه آماده بود

سراب

درطول حدودا ۳ماه کرونا یاد گرفتم در دنیای طبابت همیشه باید آماده و گوش به زنگ بود همیشه خطر در کمین است باید قدر زندگی را بدانیم و هیچوقت از کمک به همنوعان دریغ نکنیم خدا همیشه حافظ  دوستداران بشریت خواهد بود .

در ادامه  سلسله گزارش های مفدا سراب با عنوان "جهادگران سلامت در سنگر مبارزه با کرونا" به سراغ دکتر جمیله حاجی محمدی، این انسان متعهد و نوعدوست رفتیم که بالاترین درجه تعهد حرفه ای و اخلاقی را در این روزها  نشان داده است،

خانم دکتر جمیله حاجی محمدی متخصص داخلی  از پزشکان متخصص شهرستان سراب که همواره مشی انسانی و اخلاقی اش زبانزد عام و خاص است، واز آن پزشکان متعهد و باوجدانی است که در این روزهایی که به آزمون بزرگ شباهت دارد، همراه با کادر زحمت‌کش خستگی را خسته کرده و برای یاری رساندن به مردم بی دفاعی که در برابر ویروس نادیدنی چشم امید اصلی شان تیم پزشکی، پرستاری و تشخیصی است، شب و روز تلاش و اهتمام دارد.

بیوگرافی؟

در سال ۱۳۶۵ دیپلم تجربی از دبیرستان شهید رجائی سراب

بارتبه 250 در دانشگاه قبول شدم ٫ از کودکی به پزشکی و کار در بالین بیمار علاقه مند بودم ودر دوران دبیرستان همیشه روی دستیابی به این هدف تمرکز داشتم. سال ۱۳۷۴ در آزمون تخصص قبول شدم. رشته ی داخلی جز سخت ترین رشته های پزشکی برای ادامه تحصیل است و در عین حال درآمد کمتری دارد ولی این رشته مادر طب محسوب می شود و من علاقه ی زیادی به کار در بالین بیمار داشتم، به همین دلیل این رشته را انتخاب کردم.

و از سال ۱۳۷۷در سراب مشغول کار هستم حدود ۲۲سال.

*در طول خدمتتان با چنین بحرانی مواجه شده بودید؟

 در طول خدمتم با بحران این چنین مواجه نشده بودم هر ساله شیوع آنفولانزا داریم ولی با مراقبتهای خوب مشکلی پیش نیامده. درطول حدودا ۳ماه کرونا یاد گرفتم در دنیای طبابت همیشه باید آماده و گوش به زنگ بود همیشه خطر در کمین است باید قدر زندگی را بدانیم و هیچوقت از کمک به همنوعان دریغ نکنیم خدا همیشه حافظ  دوستداران بشریت خواهد بود.

*خاطره از این روزها؟

خاطره ای که از این ایام دارم با وجود تلخ بودن دارای ارزش است در این مدت من وهمکاران که در صف اول کرونا بودیم شاید ایامی بود که روزهای متمادی کشیک بودیم از کار کردن خسته نشدیم، به وضوح می توان حس نوعدوستی، تعاون و همدلی را بین کادرمشاهده کرد.

بودند همکارانی زکه واقعا از جان مایه گذاشتند و درخدمت به بیماران ذره ای کوتاهی نکردند هرچند که برخی از این عزیزان گله مند بودند که برخی با شنیدن نام بخش کرونا از انها فرارمی کردند. ، هرچند که مواظبت لازم است اما نحوه آ «باید طوری نباشد که باعث رنجش خاطر شود.

در مورد این کلمات

. سراب: مادر.  

بیمار :هدف.    

بیمارستان:خانه دوم ودر ایام کرونا خانه اول.  

 پزشک: ازخود گذشتگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.