یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴

بازگشایی دانشکده علوم پزشکی سراب از نگاه مفدا/خبر+فیلم

دکترعباس مجدی معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی توضیحاتی درمورد بازگشائی دانشگاه و تمهیدات صورت گرفته ارائه داد.

به گزارش مفدا سراب، دکترعباس مجدی در مورد بازگشائی دانشگاهها در مصاحبه با خبرنگار مفدا توضیحاتی داد:

بنده دکتر عباس مجدی معاون آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سراب هستم. ما با لطف خداوند و مصوبه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تاریخ 17 خرداد 99 بازگشایی دانشگاه را انجام دادیم. برنامه ریز مان به این صورت بود که سعی کردیم کمترین تراکم دانشجویان را در دانشگاه و در خوابگاه داشته باشیم. ما رشته هایمان را برنامه ریزی کردیم و تمامی رشته ها در یک مقطع به ما مراجعه نمی کنند. براساس اون میزان و تعداد ساعاتی که باید در کلاسهای عملی و در کلاسهای کارآموزی و کارورزی می بودند آوردیم رشته های بهداشت و علوم آزمایشگاهی را در نیمه اول قرار دادیمو رشته های فوریتهای پزشکی و پرستاری را در نیمه دوم. برنامه ریزی که انجام دادیم برای اینکه کمترین تراکم در خوابگاه ها باشد اینه که دانشجویان بعد از اینکه کلاسهای عملی شان را سپری می کنند بعد از اتمام امتحاناتشون برای هر واحد درسی برگزار می شود نمره هایشان ثبت می شودئ و بعد از اینکه تمامی کلاسهای عملی شان برگزار شد امتحانات تئوری هم سعی می کنیم بصورت حضوری انجام شود مگر اینکه در آنده ا نزدیک نامه ای از وزارت مبنی بر اینکه آزمونهای تئوری بصورت الکترونیکی و با سامانه نود انجام شود احتمال دارد امتحانات تئوری را بصورت الکترونیک برگزار کنیم. منوط به اینکه از وزارت خانه این مجوز را داشته باشیم. ما در آینده نزدیک یک جلسه در کلان منطقه 2 داریم که در صورتجلسه و در دستور جلسه آن در مورد برگزاری امتحانات بصورت الکترونیکی بحث خواهیم کرد.

رشته های دیگه بعد از اینکه خوابگاه تخلیه شد رشته های فوریت و پرستاری مراجعه می کنند با توجه به اینکه رشته پرستاری بیشتر کارورزی و کارآموزی در بیمارستان هست ما نهایت تلاشمان را کردیم که در بخش هایمان کمترین تراکم دانشجو را داشته باشیم. طبق آخرین وبیناری که با معاون آموزشی وزارت بهداشت دکتر حق دوست و همکاران داشتیم بنا بر این شد فقط برای بخش هایی که بیماران کرونایی دارند برای دانشجویانمان لباس بدهیم و ما برای هیچکدام از ورودی های پرستاریمان  هیچ بخشی رو در بستری بیماران کرونایی نداریم و هیچکدام از دانشجوهایمان در بخش های بیماران کرونایی بستری شده کارآموزی نخواهند داشت. با این وجود تمامی دانشجویان که به بیمارستان مراجعه می کنند ماسک و دستکش دریافت می کنند.

دانشجویان عزیزی که در آزمایشگاه و بخش های عملی کار می کنند ماسک و دستکش به آنهامی دهیم و در مورد خوابگاه ظرفیت خوابگاه تقریبا 3/1 شده یعنی تراکم دانشجوهایمان به 3/1 کاهش یافته. ما تمامی تلاشمان را کردیم که نهایتا حداکثر ظرفیت اتاق های خوابگاه 2 و حتی برخی اتاق های 1 نفره باشند. سعی کردیم دانشجویانی که برای رشته های پرستاری و بالین هستند در بلوک جداگانه ای استقرار و بقیه دانشجویان که برای کلاسهای عملی آمدنددر بلوک دیگری هستند. ما تمامی تلاشمان را کردیم که پک های بهداشتی بصورت عموم داده شودولی بنا به درخواست دانشجویان سعی کردیم به هر اتاق پک بهداشتی جداگانه ای بدهیم تا دانشجویان راضی باشند. در مورد غذا هم ناهار هم شام در خوابگاه سرو می شودناهارمون جلوی اتاق همه دانشجویان برای شام هم مشکل امروز رفع خواهد شد. در مورد خوابگاه دختران هم همینطور. امیدوارم تو این دوره کوتاهی که درخدمت خواهیم بود از بابت ابتلا به بیماری کرونا مشکلی نداشته باشیم. تمامی دانشجویان با خود گواهی بهداشت آوردند و خداروشکر از بابت غربالگری هیچ مورد مثبتی نداشتیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.