سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰

نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تجهیز می‌شوند

فرهنگی شاهرود

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از خرید تجهیزات مورد نیاز کانون‌ها، انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه خبر داد.

اسماعیل عاشوریان مقدم در گفت و گو با مفدا شاهرود، با اشاره به تأمین اعتبار تجهیزات مورد نیاز نهادهای دانشجویی از بودجه اختصاص یافته از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ابراز کرد: این تجهیزات با نظرسنجی از دبیران نهادهای دانشجویی دانشگاه و با توجه به نیازها و وضعیت کنونی دفتر محل فعالیتشان تهیه می‌شوند.

وی یادآور شد: هم اکنون ۱۰ کانون فرهنگی، هفت انجمن علمی و ۲ تشکل دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود فعالیت می کنند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همچنین به کمبود فضاهای متعلق به نهادهای دانشجویی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: مجموع فضاهای اختصاص یافته به نهادهای دانشجویی کم تر از ۲۵ متر مربع و شامل یک اتاق برای کانون های فرهنگی و انجمن های علمی و سه اتاق برای تشکل های دانشجویی است.

عاشوریان مقدم با بیان اینکه این نهادها برای گسترش فعالیت های خود به فضاهای بیشتری نیاز دارند، افزود: با اختصاص فضاهای بیشتر می توان ضمن افزایش کیفیت برگزاری برنامه هایی مانند نمایشگاه به ویژه نمایشگاه کتاب، زمینه را برای حضور و فعالیت بیشتر دانشجویان در حوزه های فرهنگی فراهم کرد.

وی اضافه کرد: با وجود همه این مشکلات  برگزاری نمایشگاه های کتاب، بازارچه های خیریه، برپایی غرفه هایی برای معرفی نهادهای دانشجویی به دانشجویان نوورود، برگزاری آیین های شادمانی و سوگواری مناسبتی، سمپوزیوم و ژورنال کلاب های علمی از جمله مهم ترین برنامه های اجرا شده در حوزه فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سال گذشته بود که با همت همین نهاد های دانشجویی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.