دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷

در اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

راه اندازی سامانه ی مجازی اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه

مشاوره روانشناختی آنلاین

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه، سامانه ی اختصاصی خود را برای آموزش و خدمات روانشناختی راه اندازی کرد.

به گزارش مفدامشهد، پس از پیگیری های فراوان اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه و نیز با همکاری آموزش مجازی دانشگاه، سامانه ی آموزشی اداره مشاوره راه اندازی شد.

با  پدیدار شدن بحران حاصل از کرونا در سراسر جهان و به سبب فاصله گذاری اجتماعی برای کاهش تبعات این بیماری، استفاده از تکنولوژی روز و به کارگیری آموزش مجازی تنها گزینه مورد توجه همگان قرار گرفت. امروزه در بین مردم کشورهای مختلف دنیا آموزش مجازی یا آموزش از راه دور به رسمیت شناخته شده و این سیستم آموزشی در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران رایج است. این روش جدید آموزشی که به ناچار انتخاب شده، جدای از حفظ سلامت دانشجویان و اساتید و صرفه‌جویی در وقت که به عنوان بعد مثبت آن محسوب می‌شود، کاستی‌ها و نقاط ضعفی نیز دارد که به مرور آشکار شده است.

نظر به دستور العمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص برگزاری کارگاه های اموزشی روانشناختی برای دانشجویان نو ورود  و برگزاری سایر کارگاه های اموزشی روانشناختی ویژه عموم دانشجویان ، پیگیری اختصاص لینک جداگانه به اداره مشاوره ضروری به نظر می رسید که بدین منظور فاطمه مرادی کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان در طی جلسه ای با آقای مهندس رحمانی کارشناس مسئول سامانه مجازی به هم اندیشی در این خصوص پرداختند و با پیگیری وی این سامانه راه اندازی شد.

لینک این سامانه http://webinar.mums.ac.ir/psyhealthy می باشد.

گفتنی است از این رو تیمی از روانپزشکان، روانشناسان، مشاوران و مددکاران برای کاهش و رفع مشکلاتی نظیر استرس، مشکلات خانوادگی، ارتباطی، و... و درمان اختلالاتی نظیر اختلالات اضطرابی، افسردگی، وسواس و ... در سراسر دوران دانشجویی با خدمات بی نظیر همراه دانشجویان  هستند. علاوه بر خدمات رواندرمانیو مشاوره (ازدواج و تحصیل و...) این سامانه قابلیت برگزاری کلاس های مختلف برای دانشجویان را دارد که با توجه به شرایط جامعه تمامی فعالیت های آموزشی اداره مشاوره به صورت اینترنتی و بر خط برگزار می شود. لیستی از برنامه ها و کارگاه های مهر ۹۹ با توجه به نیازهای روز دانشجویان منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.