یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

در گفتگو با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان شد:

فعالیت کانون‌های فرهنگی دانشجویی در سایه کرونا / رویکرد نوین باید جایگزین فعالیت پیشین فرهنگی هنری شود

دکتر عابدینی

دکتر صدیقه عابدینی گفت: امروز همه ما به نقش و جایگاه فعالیت‌های فرهنگی واقف هستیم و برگزاری برخی برنامه‌های فرهنگی فراتر از این حوزه و گاهی استراتژیکی است.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه ۱۵ کانون دانشجویی در این دانشگاه فعالیت دارند، گفت: ۱۵ کانون دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در رشته ها و گرایش های مختلف فرهنگی وهنری،  اجتماعی، دینی فعالت دارند؛ برنامه‌ کانون ها برای پویایی فضای دانشگاه در زمان فعلی بسیار سخت تر است و کانون‌ها با برنامه ریزی کردن در موقعیت فعلی کشور در مسیری باشند تا دانشجویان در مسیرکسب علم و دانش بتوانند فعالیت های فوق برنامه خود را نیز دنبال کنند و در عرصه رقابتی و جشنواره‌ها حضوری فعال داشته باشند.

عابدینی گفت:جشنواره سیمرغ فرصت ارزشمندی برای رقابت و کسب تجربه برای دانشجویان علاقه مند به انجام کارهای فرهنگی هنری است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های فرهنگی وا جتماعی دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه همچون فعالیت‌های تحقیقاتی، آموزشی وپژوهشی حائز اهمیت است و نباید این عرصه غیر فعال و یا نیمه فعال شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: امروز جامعه بیش از هر زمان دیگری به فضای شادی،  نیازدارد تا مردم در کنار گذر از سختی‌ها روحیه نشاط، نوع دوستی و... خود راحفظ و تقویت کنند.

عابدینی با اشاره به این نکته که فعالیت درحوزه فرهنگی‌از نظر ساختاری جنس متفاوتی با فضای آموزشی و تحقیقاتی در دانشگاه‌ها دارد، تصریح کرد: با اپیدمی بیماری کرونا روش اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری در دانشگاه‌ها متفاوت تر شده است و دانشجویان به علت تعطیلی محیط دانشگاه و عدم دسترسی به فضای فیزیکی نوع فعالیت هایشان نیز تغییر خواهد نمود.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های اجتماعی موجب همگرایی ‌بین نهادهای دانشجویی می‌گردد و دستیابی نسبی به موقیعت پایدار و برنامه ریزی و سیاست گذاری‌های فرهنگی با ساختاری جدیدتر شده است.

وی تاکید کرد: دانشجویان در عرصه های مختلف فرهنگی هنری با رویکردهای نوین همچون بهره مندی از فضاهای اجتماعی و شبکه های مجازی به اجرای برنامه های خود ادامه دهند.

گفتنی است؛ کانون سلامت رفتار، فیلم وعکس، هلال احمر، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، شعر و ادب، مهدویت، نماز، خیریه، قرآن و عترت، جهادی، موسیقی، زبان های خارجی، آسیب های اجتماعی، حجاب و عفاف در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان فعال هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.