دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

دبیر کمیته سفیران یازدهمین جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

با توجه به شرایط پاندمی کرونا استقبال از جشنواره سیمرغ قابل قبول بوده است

سفیر سیمرغ/بوشهر

دبیر کمیته سفیران یازدهمین جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شرایط پاندمی کرونا استقبال قابل قبول بوده است، گروه های مختلف دانشجویی در زمینه موسیقی، تئاتر، استندآپ کمدی، سرود و.... با رعایت پروتکل های بهداشتی به در حال تمرین و آماده شدن برای جشنواره هستند.

مفدا بوشهر، جشنواره سیمرغ یازدهم با شعار "هر خانه، یک پایگاه سلامت" چند ماهی است که آغاز به کار کرده است، با اعلام رسمی دبیرخانه جشنواره در وزارت بهداشت، دبیرخانه های دانشگاهی نیز آغاز به کار کرده و طی نشست هایی سفیران سیمرغ هر بخش مشخص شد. در بوشهر نیز طی نشستی سفیران سیمرغ مشخص شده و یکی از این سفیران فعال و پرتلاش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، "مهرداد پویا" دبیر کمیته سفیران یازدهمین جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است که با او گفت و گویی کرده ایم.

مفدا بوشهر: خودتان را معرفی کنید و درباره سمت تان در دبیرخانه جشنوارهه بگویید

بنده مهردادپویا، دانشجوی رشته  اطلاع رسانی پزشکی ورودی۹۶ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دبیرکمیته سفیران یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در علوم پزشکی بوشهر هستم.

مفدا بوشهر: آیا این دوره به علت شرایط پاندمی کرونا چه تفاوتی با دوره های قبل داشت؟

قطعا به خاطر محدودیت ها و حضور نداشتن دانشجویان به صورت حضوری در تبلیغ میدانی و اطلاع رسانی فرد به فرد دچار سختی های بسیاری شدیم و تنها راه ارتباطی ما با دانشجویان فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بوده است.

مفدا بوشهر: تا کنون چه اقداماتی در خصوص یازدهمین جشنواره سیمرغ در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کرده اید؟

سفیران بخش های مختلف با جامعه هدف مختص خودشان ارتباط برقرار کردند و همچنین ما با شرکت کنندگان دوره های قبل به‌صورت تک به تک تماس تلفنی برقرار کرده و به یازدهمین جشنواره سیمرغ دعوت شدند.

همچنین جلساتی با انجمن موسیقی استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوانان استان بوشهر داشتیم. طی این جلسات تفاهم نامه هایی با محوریت انجام فعالیت های مشترک و اطلاع رسانی بخش عمومی و مردمی جشنواره بسته شد.

مفدا بوشهر: از برنامه دبیرخانه بوشهر برای جشنواره بگویید.

امسال ما باتوجه به نداتشن زمان کافی و عدم حضور دانشجویان تصمیم بر این گرفتیم که بیشتر قدرت و زمان خودرا برروی افرادی بگذاریم که دارای آثاری آماده و داشتن توانایی های کافی در عرصه ی خود هستند.

مفدا بوشهر:‌ استقبال دانشجویان و همکاری با بخش های مختلف جشنواره را چطور ارزیابی می کنید؟

ما تا آنجایی که امکان دارد از ابزار ها و فضاهای مجازی در جهت اطلاع رسانی دانشجویان و مردم استفاده می‌کنیم تا همگی از این رویداد فرهنگی بزرگ  مطلع شوند و درصورت تمایل شرکت کنند. تا اینجا با شرایط پاندمی کرونااستقبال قابل قبول بوده است، گروه های مختلف دانشجویی در زمینه موسیقی، تئاتر، استندآپ کمدی، سرود و.... با رعایت پروتکل های بهداشتی به در حال تمرین و آماده شدن برای جشنواره هستند.

مفدا بوشهر: آیا معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه همکاری های لازم را داشته است؟

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همیشه در بحث فرهنگی دست یاری خودرا به سمت دانشجویان دراز کرده و پیش قدم بوده است در این حیطه نیز در کنار دبیرخانه دانشگاه جشنواره سیمرغ بوده و مسیر را برای حضوری پرشور در این فستیوال فرهنگی هموارتر کرده است.

مفدا بوشهر:  آقای پویا سفیران سیمرغ در هر بخش را معرفی و شرح وظایف هر کدام بگویید.

 نوشین انوشیروانی و دلارام صفری/ سفیر بخش بیمارستانی 

هانیه طوفان فرد سفیر /بهش هنرهای تجسمی

 سکینه محمدی/ سفیر موسیقی

 نیلوفر خرمی/ سفیر ادبی

سارا امیری/ سفیر اساتید و کارکنان

علی نظری/ سفیر سایر دانشگاه ها

مفدا بوشهر: برنامه آینده تان برای این جشنواره چیست؟

قرار است بعد از پایان جشنواره و درصورت حضور تمامی دانشجویان کلاس های هنری متعددی با همکاری انجمن های استانی برگزار شود تا در سال های بعد با قدرت بیشتری در این رویداد فرهنگی شرکت کرده و بدرخشیم.

مفدا بوشهر: سخن آخر...

انشاله بعد از این جشنواره امیدواریم که معاونت فرهنگی و دانشجویی بیش از پیش در بحث افزایش توانایی های دانشجویان همکاری کند تا بتوانیم از افراد هنرمند دانشگاه حمایت بیشتری کنیم و همینطور افراد هنرمند دیگری را کشف کرده و بستر مناسبی برای بروز استعدادهای آنها آماده کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.