پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

مهم ترین ویژگی های یک فرد بسیجی دغدغه مند بودن و داشتن عینک پرسشگری است

علیرضا دریایی مسئول بسیج دانشجویی/ بوشهر

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: یکی از مهم ترین ویژگی های یک فرد بسیجی دغدغه مند بودن نسبت به مسائل و اتفاقات پیرامونی و داشتن عینک پرسشگری نسبت به شئون مختلف زیست اجتماعی است.

مفدا بوشهر: به مناسبت سالروز تاسیس بسیج مستضعفین با "علیرضا دریایی" مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت و گویی کرده ایم که از نظر می گذرد:

مفدا بوشهر: ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج و سالروز تاسیس بسیج مستضعفین ابتدا خودتان را معرفی کنید 

بسم الله الرحمن الرحیم

و من یتق الله یجعل له مخرجا

علیرضا دریایی هستم، دانشجوی رشته پزشکی سال چهارم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و یک نفر از لشکر ده ها میلیون نفری بسیج، از شمال کشمیر تا جنوب لاگوایرا ونزوئلا...

مفدا بوشهر: از فعالیت های تشکل بسیج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بگویید

فعالیت های بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را می‌شود در دو قالب دسته بندی کرد، دسته اول؛ رشد و توانمندسازی دانشجویان دانشگاه در زمینه های متنوع به خصوص در زمینه رشد فکری، مدیریتی و مطالعاتی.

و دسته دوم؛ شامل نقش آفرینی دانشجویان در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و جهادی می باشد که قائل به نیاز جامعه و دانشگاه این فعالیت ها شکل خواهند گرفت.

مفدا بوشهر: از نظر شما یک بسیجی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پاسخ به این سوال را با جمله ای از حضرت امام(ره) شروع می کنم که می فرمایند: «مملکتی که با استکبار و پول پرستی و تحجرگرایی و مقدس مآبی مخالف است، همه افرادش باید بسیجی باشند».

یکی از مهم ترین ویژگی های یک فرد بسیجی دغدغه مند بودن نسبت به مسائل و اتفاقات پیرامونی و داشتن عینک پرسشگری نسبت به شئون مختلف زیست اجتماعی است. بی تفاوتی در نظام فکری یک بسیجی جایگاهی نداشته و بسیجیان همواره منادی مقابله با ظلم ظالمان و دست گیری از مظلومان و مستضعفان سر داده اند.

مفدا بوشهر: برنامه های بسیج دانشجویی در روزهای بحرانی کرونا به چه صورت بوده است. چه فعالیت هایی کرده اید؟

از زمان شروع کرونا تمام دغدغه دوستان بسیجی بر این بود که بر اساس ظرفیت و توانمندی که دارند خلأ ها و کمبودهای موجود در راستای مدیریت بحران کرونا را برطرف کنند؛ و ناظر بر این هدف، فعالیت‌هایی در زمینه‌های مختلفی از جمله راه‌اندازی و پشتیبانی کارگاه‌های تولید ماسک و مواد ضدعفونی، آگاهی‌بخشی در مورد ویروس کرونا از طریق تهیه طرح‌های گرافیکی، پایش، غربالگری و مشاوره در مورد بیماری کرونا از طریق سامانه ۴۰۳۰، انجام فعالیت‌های فرهنگی در بستر فضای مجازی، شناسایی و توزیع اقلام مواد غذایی بین آسیب‌دیده‌گان اقتصادی کرونا، تشکیل تیم‌های علمی پیرامون بیماری کرونا و دعوت از متخصصان و اساتید مربوط به حوزه کرونا در قالب نشست علمی مجازی صورت گرفت.

مفدا بوشهر: چه برنامه هایی برای آینده دارید؟

مهم‌ترین هدف و دغدغه هر تشکل بسیج دانشجویی دفاع نخبگانی از انقلاب اسلامی در جهت شکل‌دهی جامعه‌ای تمدنی است و بر طبق این هدف باید تشکیلاتی را در طراز ایدئولوژی انقلاب اسلامی تربیت کرد. باید ابتدا برای تشکیل هر اجتماع نخبگانی، انسان سازی کرد و اولویت فعالیت‌های پیش روی بسیج دانشجویی نیز قائل به این هدف و در قالب‌های فضای مجازی، نشریات، فعالیت‌های فرهنگی، علمی و جهادی خواهد بود.

مفدا بوشهر: سخن آخر....

 اللهم عجل لولیک فرج...

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.