چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰

به قلم سارا آقایی:

هر روز یک روز تازه است...

740174a1-1d9b-4257-aa6b-d687bf8ebcfb.jpg

ویلیام شکسپیر می‌گوید: هیچ چیزی تحت عنوان خوب و یا بد وجود ندارد، تا زمانی که ما با افکار خودمان آن‌ها را خلق کنیم. آشتی با خود زمانی محقق خواهد شد که بدانید و بپذیرید که علت شادمانی و ناخوشی‌هایتان در زندگی، تنها خود شما است.

چرا ساعت‌ها وقت می‌گذاریم و نقاط منفی در زندگی دیگران را تحلیل می‌کنیم؟

برای خیلی از ما پیش آمده که در یک وضعیت روحی بد گیر افتاده باشیم و برای مدتی طولانی نتوانسته باشیم خودمان را از آن دام نجات دهیم.
بحث‌های بی‌پایان با اطرافیانمان، تحقیر کردن همکلاسی‌هایمان، زد و خورد فیزیکی با اطرافیان، همانند یک کاتالیزور، احساسات منفی را بیش از پیش تقویت می‌کنند و آن را همانند ویروس در بین دیگران منتشر می‌سازند.
مثال‌های گفته‌شده، همگی نشانگر مواقعی هستند که فرد با اطرافیانش به صلح نرسیده و این امر، ریشه در آن دارد که این فرد هنوز با خودش نتوانسته آشتی کند.

صلح با خود

وقتی با خودتان به صلح رسیدید، به فردی تبدیل خواهید شد که می‌تواند با دیگران در صلح زندگی کند، برای رسیدن به آن اول بهتر است با چند اصل آشنا شویم:

 همه چیز در درون ماست

همه ما با دو جنبه از خود رو به رو هستیم. نخست جنبه‌ای که بی گناه، عاری از هر گونه قضاوت و در واقع بکرتر است و جنبه‌ای دیگر که خود ساخته، حاوی تجربه‌های مختلف بوده و عموما تحت عنوان ضمیر و یا نفس شناخته می‌شود. جنبه بُعدی بزرگ‌تر و خردمندتر از شما را به خود اختصاص می‌دهد و پیش از آن که به جست و جوی خود بپردازید، شما را می‌شناسد. تنها کافی است به جای جست و جو در دیگران، به خود بازگردید و با آن ارتباط برقرار کنید. زمانی می‌توانید به معنای واقعی به اصل آشتی با خود برسید که بتوانید این جنبه را کشف کرده و به آن نزدیک شوید.

ما با احساس ناشی از تفکراتمان زندگی می‌کنیم

دلیل ناراحتی‌های روحی افراد تنها رفتار دیگران و عدم پذیرش وی از جانب آن‌ها نیست، بلکه دلیل اصلی خود "او" است. چرا که آرامش حقیقی را در جایی غلط جست و جو می‌کند نه در وجود خود و سرچشمه حیات.

 رابطه ما با خودمان، تعیین می‌کند چه نوع ارتباطی با دیگران داشته باشیم
بخشش کلید اصلی  در این حرکت خواهد بود. ابتدا باید خود را به خاطر جست و جوی آرامش در منابعی غیر از وجود حقیقی خود ببخشید و ناامیدی‌ها را فراموش کنید. تنها دلیل این بخشش، آماده سازی برای آشتی با خود و پیوند با خود درونی خواهد بود. بپذیرید که هر روز یک روز تازه است از گذشته درس بگیرید، برای آینده هدف تعیین کنید اما در حال زندگی کنید.

چند کلید طلایی برای رسیدن به آرامش درونی


خودتان را دوست داشته باشید

 به زیبایی بیرونی و درونی خودتان دقت کنید تا بتوانید همان را در دیگران ببینید. باور کنید که پذیرش از درون می‌آید. به چیزهایی از خودتان که دوست ندارید اهمیت ندهید. درعوض، چیزهایی را در خودتان پیدا کنید که به آن‌ها افتخار می‌کنید.

کمک کنید

بی‌دریغ به دیگران کمک کنید. از عضو کوچک خانواده شروع کنید. به افراد نیازمند کمک کنید. کمک کردن نه تنها باعث می‌شود انسان بهتری باشید، بلکه به رشد دیگران نیز کمک می‌کند.

خودتان و دیگران را ببخشید

انرژی منفی که بخاطر شکست‌های قبلی احاطه‌تان کرده و شما را عقب نگه داشته را آزاد کنید. به استقبال هر چیزی بروید که زندگی برای‌تان پیش می‌آورد. نگران اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شدید نباشید، سعی کنید از آن‌ها درس بگیرید. هر اشتباه درسی با خود دارد.
آرزوهایتان را دنبال کنید

لیستی از همه چیزهایی که روزی دوست داشتید داشته باشید یا انجام دهید تهیه کنید. با نشستن و نوشتن هیچ آرزویی برآورده نخواهد شد. باید بلند شوید و دست به تلاش بزنید. سخت کار کنید و سعی کنید آرزوهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. اگر واقعا چیزی را بخواهید، راهی برای دست یافتن به آن پیدا خواهید کرد.
بخندید

خنده بهترین دارو است. خندیدن در بدن اندورفین آزاد می‌کند و طول عمر را افزایش می‌دهد. شادی درونی واقعا زیبا و لذتبخش است.

انعطاف پذیر باشید

به تغییر به عنوان چیزی مثبت در زندگی نگاه کنید. گاهی اوقات باید با جریانی که پیش از شماست پیش روید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.