دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا:

خدمات بشردوستانه به انسان‌ها همانند" طرح فرشتگان سلامت" فرصت زندگی و مقاومت در برابر مشکلات را می‌دهد

فرشته سلامت

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا در خصوص اجرای طرح فرشتگان سلامت با هماهنگی و همکاری بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با مفدا به گفتگو نشست.

به گزارش مفدا فسا، دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اشاره به طرح فرشتگان سلامت گفت: خدمات بشردوستانه به انسان‌ها فرصت زندگی و مقاومت در برابر مشکلات را می‌دهد و انجام فعالیت‌های داوطلبانه باعث کمک به افراد نیازمند و محقق نمودن اهداف و ارزش‌های جامعه می‌شود.  
وی ادامه داد: نظر به حضور داوطلبانه دانشجویان فداکار در میدان مبارزه با بیماری کرونا  جهت حضور  در این میدان مبارزه نیاز به توضیحاتی است که لازم میدانم به اطلاع شما برسانم  و انشاالله در فرصت مناسب جلسه ای به صورت حضوری نیز در این خصوص برگزار خواهد شد.
دکتر نقدی اظهار داشت: ابتدا اینکه حضور دانشجویان تحت عنوان  طرحی به نام شهید سلیمانی صورت می پذیرد و حضور دانشجویان در این طرح به صورت جهادی و در قالب جهادگر بسیج جامعه سلامت صورت  گرفت. در بدو ورود با مراجعه به  بسیج جامعه پزشکی(آقای اسکندری)،   نام دانشجویان به لیست ماموریت بسیج جامعه پزشکی اضافه  شد تا سنوات جهادی شما ثبت گردد. در مرحله دوم با اینجانب تماس گرفته شد تا  هماهنگی لازم جهت حضور در بیمارستان های حضرت ولیعصر (عج) و  شریعتی و در صورت تمایل درمانگاه کوثر و مرکز نمونه گیری بیماران کووید۱۹  با روسای این مراکز صورتگرفت.
معاون فرهنگی و دانشجویی در ادامه اذعان داشت: در ابتدای حضور علی رغم  فعالیت داوطلبانه دانشجویان  پس از اخذ پاره ای از توضیحات در خصوص مقررات بیمارستان در بخش های غیر از بیماری کووید مشغول به کار شدند و که بعد از مدتی می توانند در بخش های کووید خدمت نمایند.
وی در خصوص حضور در بیمارستان ولی عصر (عج) که مسأله ای بسیار بسیار مهم است، افزود: سکونت دانشجویان در خوابگاه دانشجویی می باشد و به دلیل حضور شما در  محیط بیمارستان بایستی پس از اتمام شیفت لزوما در خوابگاه حضور یابند و اجازه حضور در سطح شهر و یا دورهمی  خوابگاهی و تجمع در اتاق های دانشجویی را نخواهند داشت.
دکتر نقدی خاطر نشان کرد: به جهت جلوگیری ا انتقال آلودگی در مواقع عدم حضور در شیفت های بیمارستان سرو غذا در اتاقهای دانشجویی صورت خواهد گرفت و به جهت حضور در این طرح کلیه دانشجویان موظف به تبعیت از قوانین قرنطینه میباشند. لذا  خواهشمند  است در خصوص محافظت از خود و محافظت از جامعه  و  حتی  نیروی خدمات و کارشناس خوابگاه، حتماً مراقبت‌های شخصی کرونا مانند پوشیدن ماسک و بحث‌های گندزدایی رعایت گردد تا انشاالله آسیب اضافه به صورت ناآگاهانه ایجاد نگردد.

وی تاکید کرد: در ارتباط با دانشجویان بومی که در این طرح شرکت می کنند  بایستی مراقبت لازم را داشته باشند که آلودگی را به خانواده خودشان منتقل نکنند  و دانشجویان بومی می توانند در خوابگاه های دانشجویی اسکان داشته باشند. علی‌رغم حضور  داوطلبانه دانشجویان به دلیل فضای فرهنگی حاکم بر خانواده ها فرم رضایتنامه خانواده دانشجو بایستی تحویل داده شود، اطلاع خانواده ها از حضور داوطلبانه و جهادی دانشجویان بسیار مهم می باشد.
دکتر نقدی اظهار داشت: با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان و اوضاع بهتر شیوع بیماری و  تغییر رنگ، ممکن است نیاز به خدمات دانشجویان آرام آرام کم رنگ تر گردد. بنابراین اعلام نیاز به فعالیت داوطلبانه شما به صورت هفتگی خواهد بود.  
دکتر نقدی در خصوص  انتهای حضور در طرح و اتمام فعالیت در بخشهای بالینی گفت: پس از اتمام طرح بایستی تست کرونا صورت گرفته و پزشک گواهی سلامت دانشجویان را صادر نماید و در صورت نیاز ۱۴ روز قرنطینه حتما صورت گیرد.
این مقام مسئول در پایان از جانب کلیه مسئولین دانشگاه از حضور داوطلبانه دانشجویان در بخش های بالینی از این حرکت محبت آمیز جان نثارانه تشکر کرد و آرزو کرد،  انشالله که این فعالیت  به عنوان یک رزومه حرکت جهادی در زندگی دانشجویان عزیز ثبت گردد و خداوند انشاالله حافظ جان و سلامتی خود و خانواده ها باشد.

اعضای همکار در این طرح به شرخ ذیل اعلام شده اند:

دکتر مجید نقدی "معاون فرهنگی و دانشجویی"

دکتر محمدعلی قانع "داروساز"

آقای امیررضا اکبرپور "مسئول داروخانه کووید"

آقای صادق مهدوی "مدیر روابط عمومی دانشگاه" 

آقای احسان اسکندری "مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه"

آقای سید محمد یحیی هاشمی "مدیر اجرایی و هماهنگی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه"

آقای سهراب شکوهی "دانشجو"

آقای محمدرضا شریفیمحمد حسنی قادرآبادی "دانشجو"

آقای دانیال جوادپور نوبندگانی "دانشجو"

خانم زهرا محبی "دانشجو"

خانم زهرا قاسمی "دانشجو"

آقای مجید بکری "دانشجو"

آقای حامد شادمانی "دانشجو"

آقای علیرضا رهبر "دانشجو"

آقای محمدجواد بیگی "دانشجو"

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.