چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد:

لزوم رفع کمبودهای حوزه بهداشت و درمان در جنوب سیستان وبلوچستان

بهداشت و درمان جنوب سیستان و بلوچستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: تمام تلاش همکاران ما در این دانشگاه رفع کمبودها و مشکلات زیرساختی است تا شرایط مناسب درمانی برای مردم این منطقه ایجاد شود.

به گزارش مفدا ایرانشهر به نقل از خبرنگار مهر، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به همراه نماینده حوزه انتخابیه مردم در مجلس شورای اسلامی صبح امروز از بیمارستان ولایت شهرستان راسک در جنوب سیستان و بلوچستان به منظور بررسی وضعیت مرکز درمانی، مشکلات و چالش‌ها آن و کارکنان بازدید کرد.

کامران کردی؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در راستای بررسی وضعیت مراکز درمانی و بهداشتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و رفع مشکلات و چالش‌های مردم و معیشت کارکنان درمان به همراه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از مراکز و بیمارستان ولایت راسک بازدید انجام شد.

وی افزود: تعدادی از پایگاه‌های اورژانس مصوب ما در این منطقه غیر فعال است که با برنامه ریزی های انجام شده و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای ارتقا سطح کیفیت خدمات اورژانسی مورد نظر مردم مجدداً احیا و راه اندازی می‌شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: تعدادی آمبولانس فرسوده و دارای خرابی جزئی عم داریم که با توجه وزارتخانه و تأمین اعتبارات لازم به زودی چند دستگاه آمبولانس تخصیص و سایرین هم برای راه اندازی مجدد تعمیر می‌شوند.

وی بیان کرد: در خصوص مشکلات بهداشتی مردم تقریباً ۳۰% پوشش شبکه ای خانه‌های بهداشت مصوب ما غیر فعال است و باید اقدامات لازم برای احیا آنها نظیر تأمین تجهیزات و نیروی انسانی انجام شود.

کردی اذعان کرد: در حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های راسک و سرباز در جنوب استان تعدادی خانه بهداشت شهری و روستایی وجود دارد که به زودی با تجهیز امکانات و دستگاه‌های پزشکی و استقرار نیروی انسانی احیا و راه اندازی می‌شود و بخشی از مشکلات مردم در این حوزه رفع خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اضافه کرد: مراکز جامع سلامتی شهری و روستایی هم با برنامه ریزی و همکاری خیرین بومی از نظر احداث و تأمین فضای فیزیکی راه اندازی می‌شود و وزارت بهداشت این آمادگی را دارد تا با هماهنگی دانشگاه این مراکز بهداشت و سلامت ساخته و مجهز شوند تا بتوانیم در جای جای این منطقه خانه‌های بهداشت و مراکز جامعه سلامت را برای ارائه خدمات بهتر به مردم مستقر کنیم.

وی با اشاره به روند پروژه‌های نیمه تمام و مشکلات تجهیزاتی حوزه بهداشت و درمان در شهرستان سرباز اظهار کرد: تمام تلاش ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر رفع کمبودها و مشکلات زیرساختی است تا بتوانیم شرایط مناسب درمانی را برای مردم سرباز ایجاد کنیم.

کردی تصریح کرد: بیمارستان کلات سرباز ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یکی از برنامه‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در حوزه درمان برای مردم منطقه است که تلاش می‌کنیم با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس و جذب اعتبارات لازم هر چه زودتر این پروژه تکمیل و افتتاح شود.

بیمارستان کلات سرباز ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی با اشاره به کمبود فضای آزمایشگاهی بیان کرد: برای احداث آزمایشگاه مانعی وجود ندارد اما ایجاد آن نیازمند تخصیص یک زمین مناسب از سوی مسئولین شهرستانی است تا در کمترین زمان ممکن ساخت آن انجام شود.

وی افزود: معوقات و پاداش کارکنان بهداشت و درمان از سال ۹۸ و امسال بخشی از آن پرداخت شده و بخشی دیگر تا پایان ماه برای تسویه حساب انجام خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: تجهیزات لازم درمانی برای مرکز جامع سلامت سرباز با تخصیص اعتبارات تأمین می‌شود تا توسعه بهداشت و درمان منطقه تحقق یابد و مردم کمترین چالشی نداشته باشند.

وی اذعان کرد: روند تکمیل پروژه‌های نیمه تمام درمانی شهرستان سرباز در حال پیگیری است تا با تأمین اعتبار و تعیین پیمانکار از طریق مناقصه به زودی با همکاری نماینده حوزه انتخابیه فاز اول آن اجرایی شود.

وی افزود: بیمارستان محلی پیشین به عنوان یک نیاز مهم و خواسته مردم مصوب شده و اقدامات لازم برای احداث آن از طریق وزارتخانه در حال پیگیری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به مشکلات بیمارستان ولایت سرباز بیان کرد: پس از بازدید از بیمارستان ولایت راسک، مشکلات و چالش‌های آن بررسی شد و بزودی کار توسعه آن شامل ایجاد بخش‌های مراقب‌های ویژه، تجهیز بخش تسهیلات زایمانی و فاز دوم بیمارستان دنبال می‌شود تا بخشی از معضلات مردم در این بخش کاسته شود.

وی گفت: دیداری با کارکنان بیمارستان داشتیم که برنامه ما با توجه معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت تأمین کمبود نیروی انسانی شامل پزشک عمومی، متخصص، پرستار و ماما و پرداخت کامل و منظم حقوق، مزایا و مطالبات تعویق مانده کادر درمان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.