یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

تداوم طرح غربالگری مادران باردار پرخطر در مناطق حاشیه شهر زاهدان توسط گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

تداوم طرح غربالگری مادران باردار پرخطر در مناطق حاشیه شهر زاهدان توسط گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

در طی برگزاری فاز دوم از طرح بزرگ "نسیم" ویژه مادران باردار پر خطر در مناطق حاشیه شهر زاهدان به بیش از ۵۰ نفر از این مادران خدمات مختلف آموزشی، درمانی و .. توسط گروه جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارائه شده است.

به گزارش مفدا_زاهدان، دکتر علیرضا انصاری مقدم معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و رئیس مرکز تحقیقات ارتقای سلامت زاهدان، ضمن حضور در اجرای فاز دوم از طرح بزرگ "نسیم" ویژه غربالگری مادران باردار پر خطر در مناطق حاشیه نشین شهر زاهدان بر تداوم و گسترش این اردوها در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر تاکید کرد.
دکتر انصاری مقدم در این طرح ضمن تاکید بر اهمیت مراقبت ها و رعایت اصول بهداشتی درمانی توسط مادران باردار در طی دوران بارداری و فرزندآوری افزود: یکی از اهداف مهم برگزاری اردوهای جهادی توسط دانشجویان و جهادگران عرصه سلامت، ارائه خدمات بهداشتی درمانی به صورت رایگان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته می باشد. دوران بارداری نیز یکی از دوران های طلایی و مهم در زندگی نوزادان می باشد که با اجرای طرح های مختلف غربالگری و رعایت اصول درمانی در طی این دوران، می توان از بروز بسیاری از بیماری های این برهه در نوزاد و مادر او جلوگیری نمود.

دکتر سید علی هاشمی شهری، دبیر گروه جهادگران سلامت نیز در ادامه به خدمات ارائه شده در این طرح اشاره نمود و افزود: در فاز دوم از طرح بزرگ "نسیم" ویژه مادران باردار پر خطر به همت و یاری جهادگران سلامت دانشگاه به بیش از ۵۰ مادر باردار در حاشیه شهر زاهدان با محوریت منطقه بازار مشترک این شهر خدمات مختلف پزشکی، دندان پزشکی، روان شناسی، مامایی، خدمات پرستاری، شنوایی سنجی و ... ارائه شده است.
به گفته هاشمی شهری با استقرار تیم جهادگران سلامت در محل مرکز بهداشت امام رضا(ع) این منطقه و حضور کارشناسان مجرب آزمایشگاهی به انجام تست کرونا از مراجعان علامت دار نیز مبادرت ورزیده شد.

تجویز و توزیع انواع مکمل ها، توزیع بسته های حمایتی و در انتها غذای گرم نیز از دیگر خدمات ارائه شده در این طرح می باشد.
هاشمی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و مرکز مشارکت های اجتماعی دانشگاه، شبکه گسترش معاونت بهداشتی استان، مرکز بهداشت زاهدان و همچنین کلینیک رزمجو مقدم زاهدان، اذعان داشت: خدا را شاکریم که بار دیگر فضلیت خدمت به مردم عزیز این دیار را بر گروه جهادگران سلامت ارزانی داشته و امیدواریم با تداوم این طرح ها گامی در راستای توسعه و ارتقای سلامت استان برداریم.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.