دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳

مدیرفرهنگی دانشکده علوم پزشکی سراب:

ضرورت ایجاد انگیزه برای فعالیت های فرهنگی دانشجویان

عباس.jpeg

در نشست مجازی دست اندرکاران طرح پیمایش سرمایه فرهنگی دانشجویان راهکارهای افزایش حضور دانشجویان در فعالیت های فرهنگی بررسی شد.

به گزارش مفدا سراب،جواد عباس زاده مدیر فرهنگی و دانشجوئی دانشکده علوم پزشکی سراب در نشست مجازی گروه بررسی و پیمایش سرمایه های فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی منطقه 2 کشوری گفت:اجرای طرح تحقیقاتی پیمایش و سنجش سرمایه های فرهنگی گام بسیار مهمی در تدوین و بروزرسانی فعالیت ها و شاخص های فرهنگی بود تا با بهره گیری از یافته های مربوط برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

وی با اشاره به وجود رغبت پائین در دانشجویان برای فعالیت های فرهنگی افزود:مهمترین کاری که در این حوزه باید انجام گیرد ایجاد انگیزه و بالابردن حس رضایت برای فعالیت های فرهنگی در بین دانشجویان می باشد.

مدیرفرهنگی دانشکده علوم پزشکی ثبت و صدورکارنامه فرهنگی برای دانشجویان در کنار کارنامه آموزشی و ایجاد سامانه فعالیت فرهنگی مثل سامانه سما را در ایجاد انگیزه و شوق فعالیت مهم ارزیابی کرد و گفت: پیشنهاد و تصویب دو واحد درسی فعالیت های فرهنگی نیز در این راستا می تواند موثر واقع شود.

فاطمه خوش نیت کارشناس مسئول پیمایش سرمایه های فرهنگی درز دانشکده علوم پزشکی سراب در این نشست با بیان تجربه های خود در انجام این طرح گفت: یافته های این تحقیق با واقعیت منطبق بوده و می توان از آن ضعف ها و قوت های کار در حوزه فرهنگی را استخراج و دراین زمینه برنامه ریزی کرد.

وی تو.انمندسازی کارکنان حوزه فرهنگ و ایجاد امکانات و تجهیزات کافی برای فعالیت های دانشجوئی را در ارتقا فعالیت های فرهنگی کارساز دانست.

فهیمه فیضی دانشجوی فعال در حوزه دانشجوئی و فرهنگی نیز دغدغه ها و نگرانی های دانشجویان را در حوزه فرهنگی بیان کرد و یاداورشد: نگاه مدیرزان و مسئولان به مقوله فرهنگ باید مبتنی بر باورمندی به فعالیت در حوزه فرهنگ باشد تا دانشجو به باورپذیری برای انجام فعالیت های فرهنگی برسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.