سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

وبینار قرآنی" مفاهیم آیات مربوط به حوزه سلامت" در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد

وبینار اموزشی

وبینار آموزشی" مفاهیم آیات مربوط به حوزه سلامت" به همت امور قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور دکتر محمد کاظم یزدانی استادیار دانشگاه شیراز در بستر فضای مجازی و با حضور بیش از ۵۰ نفر از دانشگاهیان برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، وبینار آموزشی" مفاهیم آیات مربوط به حوزه سلامت" به همت امور قرآن و عترت معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور دکتر محمد کاظم یزدانی استادیار دانشگاه شیراز در بستر فضای مجازی و با حضور بیش از ۵۰ نفر از دانشگاهیان برگزار شد.

"سید حمید حسینی" مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در ابتدای جلسه ضمن اشاره به وبینار های آموزشی قرآنی بیان داشت: از ابتدای کرونا با توجه به برنامه ریزی هایی که در تقویم فرهنگی دانشگاه انجام شده است بیش از ده عنوان متفاوت کارگاه آموزشی قرآنی در راستای ترویج معارف قرآنی برگزار شده است. تمام تلاشمان بر این است تا با افزایش کیفیت فعالیت های فرهنگی در سطوح مختلف جذب حداکثری مخاطبان را داشته باشیم.

دکتر یزدانی سخنران این وبینار آموزشی پی جویی در قرآن کریم را مستلزم مفهوم شناسی دانست و گفت: یکی از بزرگترین نعمت های الهی سلامتی است که واژه سلامت از ریشه سِلم به معنای مبری بودن از هرگونه آسیب و گزندی است حال آنکه  حدود ۲۷۰ واژه در قرآن کریم در حوزه بهداشت و سلامت آمده است که مفاهیم آن بیانگر ضرورت سلامت است. حدود ۷۵ آیه مربوط به سلامت جسم، ۹۰ آیه مربوط به سلامت روح و مابقی آن در مورد سلامت جامعه می باشد.

استادیار دانشگاه شیراز با اشاره به سن سلامت ادامه داد: قرآن کریم ۱۴۰۰ سال پیش به سن سلامت اشاره کرده است که انسان با ایمان و با تقوی می تواند سلامت را در خود جوان تر و سالم تر حفظ نماید. همچنین مهمترین نباید در بحث سلامت جلوگیری از اسراف است که نه تنها در بحث بهداشت  بلکه در بسیاری از موضوعات دیگر به آن اشاره شده است. یک نعمت را بایستی در مسیر درست و متعادل استفاده نماییم.

در پایان این جلسه "علی زاهدی" کارشناس امور قرآن و عترت دانشگاه اظهار کرد: وبینار مذکور بنا بر هماهنگی های بعمل آمده دارای سه امتیاز فرهنگی برای اساتید بوده و برای تمامی شرکت کنندگان به زودی گواهی حضور صادر می گردد و متعاقبا در درگاه های اطلاع رسانی معاونت فرهنگی دانشجویی بارگزاری می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.