چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت تشریح کرد ؛

جزئیات برگزاری «اولین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر»

المپیاد مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات برگزاری اولین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر از آغاز ثبت نام در این المپیاد از ۳۰ دی ماه خبر داد.

به گزارش مفدا کرمان، دکتر محمد تاجفرد با بیان نقش مهم تحرک بدنی و ورزش در سلامتی تصریح کرد: نظر به اینکه متأسفانه اپیدمی کرونا در کشور منجر به محدود شدن ورزش های دسته جمعی شده است، برگزاری مسابقات ورزشی مجازی در این زمینه می تواند جایگزین مناسبی باشد. وی هدف از برگزاری این المپیاد را ارتقای سلامتی و ایجاد نشاط و شادابی در جامعه دانشجویان معزز شاهد و ایثارگر برشمرد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر افزود: اولین المپیاد ورزشی مجازی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی کشور – یادواره شهید احدی- در دو بخش دختران و پسران در ۱۰ رشته ورزشی برگزار می شود.

دکتر تاجفرد رشته های ورزشی این المپیاد ورزشی را شامل: آمادگی جسمانی، طناب زنی، پلانک، اسکات دیواری، اسکات تک پا، بارفیکس تعادلی، روپایی، پله درجا، برپی و شنای سوئدی برشمرد و افزود: هر دانشجو می تواند در دو رشته ورزشی شرکت کند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر افزود: با توجه به اینکه این المپیاد به صورت مجازی برگزار می شود، لازم است دانشجویان بر اساس شرایط تعیین شده، فیلم های ورزشی خود را تهیه و برای شرکت در المپیاد ارسال کنند.

وی افزود: این المپیاد ورزشی با همراهی و مشارکت اداره کل امور شاهد و ایثارگر معاونت آموزشی، معاونت فرهنگی و دانشجویی، صندوق رفاه دانشجویان، معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و با میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار می شود که از همکاری و مشارکت این حوزه ها سپاسگزاری می کنم.

دکتر تاجفرد زمان شرکت در این المپیاد را ۳۰ دی الی ۱۸ بهمن ماه دانست و زمان ارسال فیلم های ورزشی دانشجویان را ۲۵ بهمن الی ۱۵ اسفند اعلام کرد. وی راه های ارتباطی این المپیاد را به شرح زیر بیان کرد:

وب سایت: sport.sbmu.ac.ir

صفحه اینستاگرام: @sbmu_sport 

تلفن: ۲۲۴۳۹۸۴۵ (۰۲۱)،

همراه: ۰۹۱۲۳۹۰۷۲۰۷