یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶

برگزاری دوره های توانمندسازی روانی، اجتماعی ویژه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

2120

دوره های توانمندسازی روانی، اجتماعی ویژه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و با هدف توانمند کردن دانشجویان برای رویارویی با چالش های این دوران و مقابله مثبت و کارآمد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، دوره های توانمندسازی روانی، اجتماعی ویژه دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و با هدف توانمند کردن دانشجویان برای رویارویی با چالش های این دوران و مقابله مثبت و کارآمد برگزار گردید.

"دکتر پرستو عباسپور"، رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی مفدا اظهار داشت: دوران دانشجویی در کنار کسب دستاوردهایی مانند دریافت مدرک تحصیلی بالاتر و پیدا کردن هویت اجتماعی و شغلی می تواند یکی از پرمخاطره ترین و فشارزاترین دوران زندگی باشد.

وی در ادامه افزود: مسائل گوناگونی که بنا بر ماهیت یک محیط آموزشی و به ویژه در دانشگاه ها مورد نیاز دانشجو قرار می گیرد، غالبا همراه با ابهام و نگرانی است.

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان ادامه داد: در این راستا توانمند کردن دانشجویان برای رویارویی با چالش های این دوران و مقابله مثبت و کارآمد یکی از اهداف ادارات مشاوره و سلامت روان است، بنابراین اداره مشاوره و سلامت روان هر ساله به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی و روانی اقدام به برگزاری کارگاه مهارت های زندگی بصورت حضوری نموده است که در سال گذشته با همکاری و هماهنگی معاونت آموزشی این کارگاه ها بصورت دو ساعت در هفته و ویژه دانشجویان جدیدالورد برگزار گردید.

وی در ادامه افزود: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با توجه به شیوع بیماری کووید۱۹ و عدم حضور دانشجویان، هماهنگی لازم با معاونت آموزشی جهت تعریف دوره مذکور در انتخاب واحد ترم اول دانشجویان جدیدالورد و آموزش دوره ها از طریق سامانه نوید صورت گرفته است و بر همین اساس بصورت هفتگی فایل های مرتبط جهت دانشجویان سامانه مذکور بارگذاری می شوند.

عباسپور در پایان خاطر نشان کرد: ۹ سرفصل آموزشی برای این دوره ها پیش بینی شده است که خوشبختانه تا کنون چهار سرفصل آن در قالب فایل پاورپوینت با صداگذاری بارگذاری شده و مورد استفاده دانشجویان در این دانشگاه قرار گرفته است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.