یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

فعالیت‌های اداره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم تشریح شد؛

از اجرای طرح هم‌قدم برای دانشجویان تا طرح حمایت و صیانت از مدافعان سلامت

هزارخانی

رئیس اداره مشاوره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم به تشریح فعالیت‌های این مرکز طی چند ماه اخیر پرداخت و گفت: در این مدت، برنامه‌های خوبی از سوی اداره سلامت اجراشده و یا در حال انجام است از جمله طرح همقدم و طرح حمایت و صیانت از مدافعان سلامت که در حال اجرا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، حسین هزار خانی طی گفت‌وگویی به تشریح فعالیت‌های اداره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طی چند ماه اخیر پرداخت و اظهار داشت: در این مدت، طرح‌ها و برنامه‌های خوبی از سوی این مرکز که با استقبال دانشجویان روبرو بوده اجراشده و یا در حال انجام است.
رئیس اداره مشاوره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: طرح‌های "هم قدم"، "غربالگری دانشجویان خوابگاهی"، " حمایت و صیانت از مدافعان سلامت" و هسته مشاورین پیشرفت تحصیلی در دانشکده‌ها" ازجمله برنامه‌های اجراشده و یا در حال انجام از سوی این مرکز هستند.
وی به تشریح طرح حمایتی روان‌شناختی " هم قدم" پرداخت و گفت: این طرح یک ارزیابی تلفنی دانشجویان است که ابلاغ وزارتی داشته و در همه دانشگاه‌ها در حال برگزاری است.
هزار خانی با بیان اهداف اجرای طرح هم قدم اظهار کرد: اداره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی همواره در کنار دانشجویان بوده و یکی از اهداف اساسی این طرح، حل مشکلات دانشجویان است.
رئیس اداره مشاوره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در این طرح، ابتدا پایش دانشجویان بالینی را مرحله‌به‌مرحله در دستور کار قراردادیم، افزود: اخیراً هم مقیاس خود سنجی دانشجویان جدیدالورود انجام شد که در آن پایش دانشجویان را به‌صورت الکترونیک انجام دادیم.
به گفته هزار خانی در این طرح، دو آزمون به‌صورت اعتبار هم گرا گرفته می‌شود که در صورت بروز مشکل، موضوع به‌صورت پیامک به اداره مشاوره ارسال می‌شود و مصاحبه، کارهای تشخیصی و ارزیابی را انجام می‌دهیم.
وی ادامه داد: همچنین طرح درون دانشگاهی غربالگری دانشجویان خوابگاهی یک کارنویی بود که به‌صورت حضوری از دانشجویان انجام دادیم که بسیار خروجی خوبی داشت، در آن  دانشجویانی که مشکل داشتند روان‌درمانی شدند و یک مورد هم دارودرمانی انجام شد.
رئیس اداره مشاوره سلامت و روان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم طرح "حمایت و صیانت از مدافعان سلامت" را از دیگر طرح‌های در حال انجام از سوی این مرکز برشمرد و اظهار کرد: این طرح به ریاست سرکار خانم دکتر حاجی صادقی معاون محترم فرهنگی دانشجویی انجام می‌شود.
هزار خانی افزود: در این طرح تیم‌های مشاوره در سه بیمارستان سطح شهر مستقر هستند و خدمات مشاوره‌ای برای پرسنل خدوم مدافع سلامت که مشکل روان برایشان ایجادشده ارائه می‌شود.
وی در پایان به برگزاری مهارت‌های زندگی در سامانه نوید اشاره و اذعان کرد: این مهم بعد از اتمام امتحانات برای دانشجویان انجام خواهد شد؛ همچنین برنامه هسته مشاورین پیشرفت تحصیلی نیز دانشکده به دانشکده در حال انجام است که امیدواریم خروجی خوبی داشته باشد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.