سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

تیم دانشجویی چهارمین کنگره بین المللی التهاب عصبی برگزار می کند:

سلسله وبینارهای علمی سلول بنیادی درمانی در بیماری‌های مغز و اعصاب، از پایه تا بالین

التهاب

مباحثی که در این وبینارها مطرح خواهد شد عبارتند از:پژوهش در نوروساینسی و روشهای آن، کسب پایه علمی مورد نیاز برای شروع در این حیطه، آشنایی با سلول بنیادی ، تأثیرات سلول بنیادی ، انواع سلول های بنیادی و ملاک های لازم برای درمان بیماری های مغزو اعصاب ، چه بیماری هایی در اولویت هستند و چه بیماری هایی نزدیک به گرفتن تاییدیه FDA هستند .

به گزارش مفدا مشهد، تیم دانشجویی چهارمین کنگره بین المللی التهاب عصبی، سلسله وبینارهای علمی سلول بنیادی درمانی در بیماری‌های مغز و اعصاب، از پایه تا بالین برگزار می کند. این وبینارها در پنج جلسه، توسط اساتید مطرح این حوزه بصورت مجازی و در بستر skyroom برگزار خواهد شد. مباحثی که در این وبینارها مطرح خواهد شد عبارتند از:

پژوهش در نوروساینسی و روشهای آن، کسب پایه علمی مورد نیاز برای شروع در این حیطه، آشنایی با سلول بنیادی ، تأثیرات سلول بنیادی ، انواع سلول های بنیادی و ملاک های لازم برای درمان بیماری های مغزو اعصاب ، چه بیماری هایی در اولویت هستند و چه بیماری هایی نزدیک به گرفتن تاییدیه FDA هستند .
در این وبینار ها علاوه بر اینکه همه ی این مطالب گفته میشود، منابع روز دنیا برای مطالعه بیشتر معرفی می شود.

برای شرکت در این جلسه احتیاج به پایه علمی خاصی ندارید و مطالب از پایه تا مرز علم تدریس می‌شود و جامعه هدف این جلسات تمامی دانشجویان علوم زیستی و پزشکی می باشند.

در انتهای کار دانشجویان علاقه مند می تونند systematic review یا Narative review  بنویسند. همچنین  بعد از برگزاری کنگره مسابقه پروپوزالی با موضوع این جلسات برگزار خواهد شد و افراد شرکت کننده به میل خود تیم خواهند شد و در مسابقه پروپوزال شرکت می‌کنند. بهترین پروپوزال ها با اساتید مربوطه لینک شده و درنهایت طرح تحقیقاتی خودشان را به سر انجام میرسانند.


مدرس این دوره دکتر سجاد سحاب نگاه ، استادیار علوم اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی می باشد.

 تاریخ و زمان برگزاری کارگاه در پنج جلسه‌ی متوالی از تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ تا ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ می باشد و شرکت در جلسه اول رایگان است.

گفتنی است ظرفیت کارگاه محدود بوده و اولویت پذیرش با دوستانیست که زودتر ثبت نام کنند و گواهی شرکت معتبر از سوی کنگره بین المللی التهاب عصبی اعطا می شود

لینک ثبت نام در وبینار آموزشی سلول های بنیادی و کنام آن ها


سوالات خود را از طریق آیدی زیر با ما در میان بگذارید:

 @The۴th_neurocongress_supp

خبرنگار: لیلا حاجی زاده