شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۶

دارنده مدال طلای رشته طناب‌زنی در همایش ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بیان کرد:

اقدام وزارت بهداشت در برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مجازی در دوره شیوع کرونا بسیار ستودنی بود

گرمابی / سبزوار

مینا گرمابی دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و دارنده مدال طلای همایش ورزش‌های همگانی مجازی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در رشته طناب زنی گفت: اقدام وزارت بهداشت در دوره شیوع کرونا در برگزاری مسابقات ورزشی بصورت مجازی بسیار ستودنی بود چرا که برگزاری مسابقات کشوری در این سطح به صورت مجازی کار بسیار مشکلی است.

مینا گرمابی دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه در گفتگوی اختصاصی با مفدا سبزوار با بیان اینکه از مقطع راهنمایی به رشته طناب‌زنی علاقمند بوده اما بخاطر نبود مربی و امکانات به صورت جدی به این رشته نپرداخته است افزود: زمانی که وارد دانشگاه شدم به پیشنهاد مربی تربیت‌بدنی به صورت جدی طناب‌زنی را شروع کرده و روز به روز تمریناتم را افزایش دادم.

دارنده مدال طلای رشته طناب‌زنی در همایش ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت ادامه داد: مشوق اصلی و اولیه من مربی تربیت‌بدنی دانشگاه سرکار خانم آیتی‌نسب بود که در کلاس‌های درس تربیت‌بدنی به من قوت قلب و اطمینان خاطر داد که با تلاش بیشتر امکان کسب مقام کشوری برای من وجود دارد.

وی انگیزه اصلی خود از ورزش کردن را علاقه داشتن به ورزش عنوان کرد و اذعان داشت: در هر کاری که علاقه در آن وجود داشته باشد و کمی تلاش مضاعف صورت گیرد مطمئنا به نتیجه دلخواه خواهیم رسید که این مصداق به عینه برای من رقم خورد و در آینده با تلاش بیشتر به دنبال رسیدن به موفقیت‌های بیشتر و کسب نتایج بهتر در ورزش هستم.

گرمابی در پاسخ به این سوال که آیا ورزش به تحصیل و درس شما لطمه‌ای وارد نکرده است، گفت: ورزش کردن نه تنها آسیبی به تحصیل و درس خواندن من وارد نمی‌کرد بلکه با افزایش روحیه، نشاط و شادابی تاثیر مثبتی در زمینه تحصیلی من داشت.

دانشجوی رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه در ادامه به دوستان خود و سایر دانشجویان توصیه کرد تا ورزش کردن را در اوقات فراغت خود جای داده و برای آن برنامه‌ریزی نمایند چرا که  ورزش کردن به صورت منظم کسالت و خستگی را از انسان دور کرده و باعث ایجاد شادابی وصف ناپذیری می‌شود و در نتیجه باعث ایجاد انگیزه در انسان برای رسیدن به سایر اهداف چه تحصیلی و... خواهد شد.

این دانشجوی فعال حوزه تربیت‌بدنی با بیان اینکه مسابقات ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت که به صورت مجازی برگزار شد از سطح مطلوبی برخوردار بود، افزود: در شرایطی که مسابقات به صورت مجازی برگزار می‌شد اما باز هم داوری‌ها با حساسیت و دقت خوبی انجام گرفت که این جای خوشحالی و خرسندی دارد.

گرمابی با بیان اینکه اقدام وزارت بهداشت در دوره شیوع کرونا در برگزاری مسابقات ورزشی بصورت مجازی بسیار ستودنی بود خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره‌ها تجربه خوبی برای ایجاد رقابت سالم میان دانشجویان سراسر کشور خواهد شد که جا دارد از دست اندرکاران برپایی این جشنواره بابت ایجاد انگیزه در دانشجویان و تشویق به فعالیت‌های ورزشی قدردانی نمایم.

وی در پایان از زحمات و حمایت‌های مربیان خود سرکارخانم‌ها آیتی نسب، علیزاده و قدرتی و همچنین دوستان خود در تیم طناب‌زنی دانشگاه قدردانی کرد و صحبت‌های خود را با این جمله به پایان برد، حتی بزرگترین آدم‌ها هم زمانی مبتدی بوده‌اند و نباید از برداشتن قدم اول نترسید.

خبرنگار: علی رمضانی