چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵

دبیر کانون فیلم و عکس و سفیر فیلم جشنواره سیمرغ؛

۴ فیلم تولیدی کانون فیلم و عکس در برنامه فصل نو فصل همدلی اکران می‌شود

مصاحبه

خبرنگار مفدا مصاحبه‎ای با محمد سبزیان سفیر فیلم جشنواره سیمرغ جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با این بخش انجام داده است، مشروح این گفتگو را باهم می‎خوانیم.

خبرنگار مفدا: خودتان را کامل معرفی کنید.

محمد سبزیان، دانشجوی ورودی۹۴ پزشکی، سفیر فیلم جشنواره و دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه هستم.

خبرنگار مفدا: شما چگونه با جشنواره سیمرغ آشنا و سفیر بخش فیلم شدید؟

از بدو ورود به دانشگاه با این جشنواره آشنا و آن را فرصت مناسبی جهت انجام فعالیت‎ های فرهنگی دانستم، در سه دوره گذشته نیز شرکت‎ کردم و با توجه به اینکه بخش فیلم از بخش ‎های مهم جشنواره است، تصمیم گرفتم فعالیت‎ های کانون فیلم و عکس را در این راستا پیش ببرم.

خبرنگار مفدا: در مورد این بخش و استقبال دانشجویان بفرمایید.

متاسفانه به دلیل محدودیت ‎های کرونایی فعالیت در این بخش مانند سایر بخش ‎ها با مشکلاتی مواجه شد، اما با این حال موفق به تولید یک فیلم کوتاه داستانی با رعایت پروتکل ‎های بهداشتی و همچنین ثبت چند اثر در بخش فیلم‎نامه‎ نویسی شدیم.

خبرنگار مفدا: نحوه شرکت و مزایای آن برای دانشجویان را توضیح دهید.

بخش‎ های مختلف فیلم در آیین‎ نامه مطرح شده فقط در مرحله ثبت اثر به جز بخش فیلم‏‎ نامه نویسی سایر بخش‎ها در قالب فلش یاDVD  اثر را باید به دبیرخانه دانشگاهی تحویل بدهند، بخش فیلم داوری درون دانشگاهی نداشته و در صورت پذیرفته شدن اثر در مرحله نهایی جایزه نقدی و لوح تقدیر اعطا می‎گردد، این بخش نیازمند سابقه خاصی نبوده و معتقدم جهت پیگیری علایق دانشجویان است.

خبرنگار مفدا: آیا کلاس هایی جهت آمادگی دانشجویان با توجه به شرایط کرونا در نظر گرفته ‌شده است؟

متاسفانه ‎به‎ دلیل همه‎ گیری کووید۱۹ امکان برگزاری کلاس خاصی نبود، در سال‎های گذشته کلاس‏‎ های آموزش عکاسی و با همکاری کانون تئاتر چندین دوره کارگاه بازیگری برگزار شده بود.

خبرنگار مفدا: آیا این بخش نسبت به سالهای گذشته تفاوتی داشته است؟

کرونا روی شرکت دانشجویان در این بخش تاثیر منفی داشت اما با کمک مسئولین فرهنگی جهت تامین برخی وسایل فیلم‎ سازی، راه فعالیت در این بخش تا حد زیادی نسبت به سال‎ های گذشته هموار شد که جا دارد در این میان، از دکتر سپه وند و خانم‎ ها موسوی، دلفان و یوسفوند و باقی مسئولین امور فرهنگی تشکر کنم.

خبرنگار مفدا: در پایان کمی از کانون فیلم و عکس و فعالیت های آن بفرمایید.

این کانون در ۲ سال اخیر که من دبیر آن بودم ۴ عدد فیلم تولید کرده با نام ‎های "غریبه"، "دو کاراکتر"، "دو جهان موازی" و فیلم کوتاه کمدی "تست" که به ‎دلیل شیوع کرونا نتوانستیم اکران کنیم، اما امیدواریم در برنامه فصل نو فصل همدلی آن را اکران مجازی کنیم، فیلم دو جهان موازی به مدت ۲ روز در مجتمع گلدشت و کمالوند فیلم‎ برداری و اکنون در مراحل پایانی تدوین می‎ باشد، امیدواریم این فیلم نماینده خوبی برای استان لرستان در جشنواره یازدهم باشد این فیلم درمورد فرضیه جهان‏‎های موازی است که در ۲ جهان مختلف رخ داده، کاراکترها از نظر موقعیت اجتماعی در جایگاه‎های متفاوتی قرار دارند که خود منجر به رفتارهای متفاوتی از آنان می‎شود.

خبرنگار مفدا: ممنون از وقتی که در اختیار بنده قرار دادید.

گفتگو: نگین اشتری/ دبیر سرویس فرهنگی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.