شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴

از آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون؛

انجام بیش از ۱۷هزار مورد تست سریع در استان فارس

کرونا

دکتر سید روح اله حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۴۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تاکنون، اعلام کرد.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سیدروح الله حسینی» با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۵۸۹ هزار و ۲۰۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۱۶۷ هزار و ۴۶۱ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۷ هزار و ۴۲۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هزار و ۳۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۶۸هزار و ۸۳۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند را نیز ۵۴۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را سه هزار و ۱۳۳ اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۱۶۲ هزار و ۷۲۷ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او از مردم خواست تا در همه گیری کووید۱۹، ضمن پرهیز از مسافرت غیرضروری به ویژه در روزهای تعطیل، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی دست کم دو متر، ضدعفونی و شستشوی مرتب دست ها را فراموش نکرده تا کمتر شاهد داغدار شدن اطرافیانمان باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.