شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

اعلام زمان داوری مسابقات شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی+ مقررات فنی

مازندران /  شطرنج آنلاین

از سوی اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت، زمان داوری مسابقات دختران و پسران دانشجویان علوم پزشکی در رقابت‌های قهرمانی شطرنج آنلاین مشخص شد.

به گزارش مفدا ، مسابقات شطرنج دختران در روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه برگزار می‌شود و شروع مسابقات ۱۰ صبح می‌باشد. همچنین مسابقات شطرنج پسران به صورت آنلاین در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۵ و ۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد که زمان برگزاری این مسابقات نیز از ساعت ۱۰ صبح است.

مقررات فنی مسباقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان وزارت بهداشت

 مسابقات بر اساس قوانین فیده و  به صورت سوییس انفرادی در ۹ دور و به صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

 نحوه رده بندی اولیه بازیکنان بدون در نظر گرفتن درجه بین‌المللی آنها در سایت فیده خواهد بود و از طریق نرم افزار سایت صورت می‌گیرد.

 مسابقات در دو جدول دختران و پسران و طبق زمان‌بندی زیر برگزار می‌شود.

 زمان بازی ۵ دقیقه برای کل بازی و ۳ ثانیه پاداش برای هر حرکت است. (علت تعیین زمان ۵ دقیقه برای هر بازیکن، در تبعیت از قواعد برگزاری مسابقات آنلاین و با هدف افزایش کنترل و نظارت بر بازیها است).

مسابقات راس ساعت مشخص شده در پایگاه اینترنتی lichess.org برگزار می‌شود و بازیکنان موظف به حضور به موقع و استفاده از اینترنت مناسب برای انجام بازیها هستند.

  زمان استراحت بین هر دور از بازی ها(پس از اتمام هر دور تا شروع دور بعدی)۱۰ دقیقه خواهد بود. با توجه به برنامه زمانبندی بازی ها، زمان استراحت بین دور پنجم تا ششم متفاوت است.

 کلیه شرکت کنندگان می‌بایست علاوه بر قوانین شطرنج، نسبت به قوانین بازی شطرنج به صورت آنلاین نیز آگاهی کافی داشته باشند.

 مسابقات به صورت آنلاین و در پایگاه اینترنتی lichess.org  انجام خواهد گرفت

کلیه شرکت کنندگان موظف به داشتن حساب کاربری با نام و مشخصات خود در این سایت هستند و بازیکنان موظفند پیش از شروع دور اول مسابقات نسبت به درج نام و نام خانوادگی خود در پروفایل حساب کاربریشان در سایت lichess.org اقدام نمایند. بدیهی است بازیکنانی که این مورد را رعایت ننمایند از شرکت در مسابقات منع خواهند شد. تصمیم گیری در این مورد تنها به عهده کادر فنی مسابقات بوده و هیچ گونه اعتراضی مورد قبول واقع نخواهد شد.

 نماینده هر دانشگاه(کاپیتان یا مربی) می‌بایست حداکثر تا تاریخ 24 بهمن ماه  با ارسال یک پیام حاوی نام و نام خانوادگی خود و نام دانشگاه مربوطه به شماره ۰۹۱۲۵۹۹۳۷۸۳ (آقای پویان هنری سرپرست فنی مسابقات) در نرم افزار واتس آپ(whatsapp)، آمادگی خود را برای حضور اعلام نماید. لازم به ذکر است نماینده تمامی تیم ها می‌بایست پیغام فوق را ارسال نموده و از دریافت پاسخ آن و عضویت در گروه اطلاع رسانی مسابقات اطمینان حاصل نمایند.

 بعد از ارسال لینک عضویت در مسابقه به حساب کاربری تمامی بازیکنان در پایگاه اینترنتی lichess ، لینک جدول مسابقات نیز در گروه اطلاع رسانی (موضوع بند فوق ) قرار خواهد گرفت. نماینده کلیه تیم ها موظف به کسب اطمینان از عضو شدن تمامی بازیکنان خود در جدول های مسابقات می باشند و مسئولیت عدم عضویت بازیکنان در جدول مسابقات تنها به عهده نماینده هر دانشگاه خواهد بود.

 در صورت بروز هرگونه اتفاق غیر قابل پیش بینی در طول برگزاری مسابقات، کادر فنی درباره چگونگی ادامه مسابقات تصمیم گیری خواهد کرد.

 کمک گرفتن از هرگونه کتاب،جزوه،نرم افزار شطرنجی و... و یا شخص سومی به غیر از دو بازیکن، در طول برگزاری بازی ها به عنوان تقلب در نظر گرفته خواهد شد و بازیکن خاطی از جدول مسابقات کنار گذاشته خواهد شد.

 علاوه بر نرم افزار پایگاه برگزاری مسابقات، داوران نیز به صورت مستمر به رصد و بررسی بازی های کلیه شرکت کنندگان می پردازند و در صورت مسجل شدن انجام هرگونه تخلفی با خاطی یا خاطیان برخورد صورت خواهد گرفت. شایان ذکر است قضاوت در مورد وقوع یا عدم وقوع تقلب تنها به عهده کادر فنی مسابقات بوده و رای نهایی توسط کادر فنی صادر می گردد لذا بعد از اعلام رای نهایی هیچ گونه اعتراضی از طرف بازیکن یا دانشگاه مربوطه پذیرفته نخواهد بود.

 کلیه بازکنان میتوانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا مورد مشکوک بلافاصله بعد از پایان هردور از بازی، اعتراض خود را به همراه مدارک و ادله مستند از طریق نماینده دانشگاه خود به کادر فنی مسابقات ارائه داده و منتظر پاسخ نهایی باشند. کادر فنی مسابفات پس از بررسی، رأی نهایی خود را صادر خواهد کرد و این رأی غیر قابل اعتراض می باشد.

در صورتی که نرم افزار برگزاری مسابقات نیز حساب کاربری هر یک از بازیکنان را به علت تقلب در طول انجام بازی ها مسدود نماید بازیکن یا بازیکنان خاطی از ادامه بازی ها کنار گذاشته خواهند شد.

 چنانچه بنابر صلاحدید کادر فنی و اجرایی مسابقات نیاز به هرگونه تغییر در آیین نامه مسابقات باشد موارد پیش از شروع دور اول اعلام و اعمال خواهد شد.

 ادامه تمام دورهای بازی ها برای کلیه شرکت کنندگان الزامی بوده و ترک مسابقات موجب محرومیت از مسابقات سال های آینده می‌شود

 در صورت قطع اتصال اینترنت بازیکن، بعد از اتمام زمان در نظر گرفته شده بازیکن توسط نرم افزار بازنده اعلام خواهد شد. زمان تاخیردرنظر گرفته شده، ۱۵ ثانیه پس از شروع بازی می باشد که توسط نرم افزار سایت محاسبه می‌گردد.

 در صورت قطع سرور سایت برگزاری مسابقات، کادر فنی در خصوص ادامه و پی گیری مسابقات تصمیم گیری خواهد کرد.

 در صورت تساوی امتیازهای دو یا چند بازیکن برای تعیین رده بنده نهایی از پوئن شکنی مشخص شده توسط نرم افزار  سایت برگزاری مسابقات استفاده می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.