یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳

برنامه ریزی برای گروه های دریافت کننده واکسن کرونا در استان فارس

دکتر مهرزاد لطفی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و پنجاه و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در دانشگاه، بر اهمیت برنامه ریزی دقیق برای توزیع واکسن کرونا در فارس تاکید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و پنجاه و نهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در دانشگاه، بر اهمیت برنامه ریزی دقیق برای توزیع واکسن کرونا در فارس تاکید کرد.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این نشست با اشاره به برنامه ریزی وزارت بهداشت برای توزیع واکسن در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، طبقه بندی گروه های دریافت کننده در استان با صحت و دقت کافی را در اولویت کار این ستاد قرار داد.

او در ادامه با بیان اینکه فرآیند توزیع واکسن در جامعه و دریافت گروه های مختلف به طول می انجامد، جدی گرفتن رعایت پروتکل های بهداشتی با وجود توزیع واکسن، تداوم اقدامات پیشگیرانه برای حفظ سلامت عمومی را مورد تاکید قرار داد.

رئیس دانشگاه همچنین به پیگیری نحوه فعالیت آزمایشگاه های تشخیصی استان و آمار نمونه گیری ها، تعداد مبتلایان در مناطق مختلف استان، علت های جان باختن مبتلایان، نحوه خدمت رسانی به بیماران در بخش های عادی و ویژه بیمارستان ها و مراکز درمانی استان پرداخت.

بررسی میزان آمادگی واحدهای مختلف دانشگاه با توجه به افزایش آمارهای ابتلا به کرونا در استان، تعداد مراجعان سرپایی به مراکز منتخب ۱۶ ساعته تشخیص و درمان کرونا و ماموریت های اورژانس، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

دکتر «اورنگ ایلامی» سرپرست معاونت درمان دانشگاه نیز با اعلام آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس؛ به ارائه توضیحاتی در مورد نحوه توزیع و ورود واکسن به کشور پرداخت و گفت: واکسن در دو نوبت، تزریق می شود.

دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از آمار گروه های پرخطر استان، سالمندان و مبتلایان به بیماری زمینه ای که در ردیف های اولیه گروه های دریافت کننده هستند، ارائه داد.

ارائه گزارشی از آمار مبتلایان، تعداد تست های انجام شده و جانباختگان بر اساس سن و جنس، از سوی دکتر «علیرضا میراحمدی زاده»، رئیس کمیته علمی اپیدمیولوژیک ستاد دانشگاهی کرونا، از دیگر برنامه های نشست امروز بود.

سایر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز گزارش آخرین اقدامات حوزه های مختلف دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا را ارایه دادند و ضمن بررسی روند اجرایی مصوبات روزهای گذشته، دستورات لازم از سوی رییس دانشگاه ابلاغ شد.

این نشست صبح امروز، با حضور رییس، معاونان، و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.