یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم:

مشکل امروز جامعه بشری فاصله گرفتن انسان از قرآن کریم و آموزه‌های آن است

گزارش تصویری از آیین اختتامیه مرحله کشوری دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی قم

حجت‌الاسلام طاهری خرم‌آبادی مشکل امروز جامعه بشری را فاصله گرفتن انسان از قرآن کریم دانست و گفت: متأسفانه عمل به آموزه‌های قرآنی در حد شعار باقی‌مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، حجت‌الاسلام سید محمد طاهری خرم‌آبادی در مراسم اختتامیه مرحله کشوری دانشگاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی قم در سالن امام علی(ع)،  با بیان اینکه بخش مهمی از آیات قرآن کریم پیرامون انسانی شناسی و راه‌های حرکت از ظلمت به‌سوی نور است، اظهار داشت: قرآن کریم اوصاف مثبت و منفی بشر را درآیات خود متذکر می‌شود.

اوصاف مثبت و منفی بشر در آیات قرآن کریم

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: در آیات کلام‌الله مجید پیرامون صفت‌های مثبت می‌فرماید ازنظر ظاهری نسبت به موجودات عالم زیباترین و متناسب‌ترین اندام را داری.
به گفته حجت‌الاسلام طاهری خرم‌آبادی ازنظر روحی، خداوند متعال در آیات خود فرموده" نفخت فیه من روحی" به این معنا که توای انسان دانشمندی و قدرت نوشتن، قدرت بیان، قدرت تکلم به زبان‌های مختلف، قدرت تفکر و تعقل داری و مسجود ملائکه هستی.
وی به جایگاه ویژه پزشکان و پرستاران در جامعه اشاره و عنوان کرد: اینکه من بشر به‌عنوان یک پزشک و پرستار بیماری را معاینه و معالجه می‌کنم جایگاه ویژه و عظمتی خاص دارم و اگر با آموزه‌های قرآنی آشنا باشم و آن را در زندگی خود به کار بگیرم شاید روش معالجه و برخوردم با بیماران تفاوت پیدا کند.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان حریص و کم‌طاقت بودن انسان در همه برهه‌های زندگی گفت: دعوای امروز دنیا تنگ‌نظری بوده و دائماً ناسپاس است و هر چه مورد لطف و نعمت قرار می‌گیرد ناسپاسی می‌کند.

عمل به آموزه‌های قرآنی در حد شعار باقی‌مانده است

حجت‌الاسلام طاهری خرم‌آبادی مشکل امروز جامعه بشری را فاصله گرفتن انسان از قرآن کریم دانست و اظهار کرد: متأسفانه قرآن را از زندگی‌های خود کنار گذاشته‌ایم و قرآن در مجموعه حیات ما نیست و  عمل به آموزه‌های قرآنی در حد شعار باقی‌مانده است.
وی با انتقاد از عدم حضور قرآن در شیوه تربیت آدمی ابراز کرد: تنها قرآن زینت مجالس ما شده و دل‌های ما با قرآن مأنوس نیست؛ درحالی‌که باید در برنامه‌های آموزشی و فرهنگی ما قرار گیرد و محور فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی باید کلام‌الله مجید باشد.

مسئولان قرآن را در متن برنامه‌های زندگی بیاورند

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم با تأکید بر اینکه باید تفاوت مدارس و دانشگاه‌های ایران با مدارس و دانشگاه‌های غربی در قرآن آموزی باشد، خاطرنشان کرد: متأسفانه در این زمینه کوتاهی شده است.
حجت‌الاسلام طاهری خرم‌آبادی با بیان اینکه کسی که با خدا انس نداشته باشد نمی‌تواند با افراد دیگر نیز مأنوس باشد، تأکید کرد: امیدواریم به‌جایی برسیم که مسئولان ما قرآن را در متن برنامه‌های زندگی بیاورند.
وی به میزبانی اختتامیه مرحله کشوری جشنواره قرآن دانشگاه علوم پزشکی قم در سال آینده اشاره و اذعان کرد: باید آبروی شهر قم را حفظ کرد که لازمه آن کسب بالاترین رتبه‌ها در میان سایر دانشگاه‌ها و برنامه‌ریزی  و جدیت در این امر است.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که خودمان در محافل انس با قرآن ننشینیم، نباید انتظار داشته باشیم که دانشجوی ما هم دغدغه انس با قرآن داشته باشد.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.