پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تمدید شد.

دستیاری

چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی روز جمعه 20 فروردین 1400 برگزار خواهد شد.

به گزارش مفدا_ زاهدان،  به نقل از مفدای مرکزی دکتر سیدسعید هاشمی نظری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره براساس مصوبه نوزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمان برگزاری آزمون پذیرش دستیار تخصصی از تاریخ ۷ اسفند ۹۹ به روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تغییر یافت.
وی ادامه داد: به دلیل همین تغییر زمانی، برهمین   اساس ترتیبی اتخاذ شده است تا داوطلبان آزمون دستیاری از روز سه شنبه ۲۱ بهمن تا روز جمعه ۲۴ بهمن ۹۹ با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام و ویرایش اقدام کنند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی یادآور شد: تاکنون بیش از ۱۱ هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی ثبت نام کرده اند.
بر اساس مصوبات نود و سومین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، تمامی دانشجویان رشته پزشکی عمومی که مطابق مقررات آموزشی مقطع مذکور مشمول افزایش سنوات تحصیلی شناخته نشده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل می‌شوند، اجازه داده می‌شود تا صرفاً جهت پذیرش در رشته‌های تخصصی طب اورژانس و بیهوشی اقدام به ثبت نام و شرکت در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی کنند.
خدمات مرتبط با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان این گروه از پذیرفته شدگان، پس از اتمام دوره مقطع تخصصی پزشکی بالینی با مدت تعهدات ضریب K ایشان (منطبق با مقررات مرتبط در سهمیه پذیرش) تجمیع خواهد شد.
تبصره: آن گروه از دانشجویان متقاضی که پذیرش ایشان در مقطع پزشکی عمومی با استفاده از سهمیه مناطق محروم (قانون برقراری عدالت آموزشی) بوده، مجاز به شرکت در چهل و هشتمین
دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی و استفاده از مزایای مرتبط با این مصوبه نیستند.
داوطلبانی که در وضعیت خدمات قانونی یا نظام وظیفه گزینه «عدم گذراندن طرح و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰» یا «عدم گذراندن نظام وظیفه و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰» را انتخاب کنند، گزینه «فقط متقاضی رشته بیهوشی و یا طب اورژانس» برای آنها نمایش داده خواهد شد و در مرحله انتخاب رشته محل صرفاً قادر به مشاهده رشته‌های طب اورژانس و بیهوشی خواهند بود و سایر رشته‌ها برای وی قابل مشاهده و انتخاب نیست.
  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.