شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

به همت کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛

وبینار تخصصی کشوری کمک های اولیه کودکان و نوزادان برگزار گردید

وبینار تخصصیکمک های اولیه

به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین و کانون هلال احمر دانشگاه فنی و حرفه ای پسران ایلام وبینار تخصصی کشوری کمک های اولیه کودکان و نوزادان برگزار گردید.

به گزارش مفدا قزوین؛ به همت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین و کانون هلال احمر دانشگاه فنی و حرفه ای پسران ایلام، وبینار تخصصی کمک های اولیه کودکان و نوزادان در بخش های سوختگی، خونریزی فعال، خفگی و CRP کودک و نوزاد، با استقبال چشمگیرعلاقه مندان از سراسر کشور پنج شنبه ۲۳ بهمن برگزار گردید.

سبا باقری دبیر کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص این وبینار در گفتگو با مفدا اظهار داشت: وبینار تخصصی کمک های اولیه کودکان و نوزادان با هدف ایجاد آمادگی های لازم هنگام مواجهه دانشجویان با مخاطرات طبیعی و نحوه امداد رسانی و کمک های اولیه در سوانح برگزار گردید.

وی افزود: با توجه به اینکه نوزادان و کودکان بیشتر در معرض خطر سوختگی و خفگی با اجسام می باشند؛ نخستین دوره آموزشی به این گروه اختصاص یافته که با استقبال خوبی از طرف علاقه مندان در سراسر کشور همراه بود و ۵۶۰ نفر در این دوره ثبت نام نموده و ۲۰۰ نفر در نخستین دوره آموزشی شرکت کردند.

باقری ادامه داد: با توجه به استقبال دانشجویان و محدودیت های فضای برگزاری،پس از اتمام دوره اول وبینار فوق برای گروه دوم داوطلبان مجدد برگزار می گردد.

وی خاطر نشان کرد: پس از اتمام مرحله اول ، اقدامات لازم جهت ثبت مدارک متقاضیان برای دریافت گواهی بین المللی صلیب سرخ کمک های اولیه کودک و نوزاد ، انجام خواهد گرفت.

گفتنی است وبینار تخصصی کمک های اولیه کودکان و نوزادان در سطح کشوری برگزار گردید و شرکت برای عموم آزاد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.