یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷

دکترنمکی وزیر بهداشت:

ویروس انگلیسی در کشور پخش شده است/انگلیسی‌ها در مورد موتاسیون جدید کرونا مخفی کاری کردند

دکتر نمکی

با فوت یک زن ۷۱ ساله در تهران که هیچ سفری هم نداشت، اثبات شد که ویروس انگلیسی کاملا در کشور پخش شده است.

به گزارش مفدا-جهرم، وزیر بهداشت با اعلام اینکه با فوت یک زن ۷۱ ساله در تهران که هیچ سفری هم نداشت، اثبات شدکه ویروس انگلیسی کاملا در کشور پخش شده است.

نمکی در اجلاس رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اشاره به وضعیت کرونا در کشور افزود: از ۱۰ دی ماه پیش بینی کرده بودیم که هم خیز سنگین کرونا و هم پخش ویروس موتاسیون یافته انگلیسی در کل کشور را خواهیم داشت.

روزهای سختی در پیش داریم

به نقل از فارس، وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونای انگلیسی در کشور چرخیده است، گفت: ‌روزهای سختی در انتظار ما بوده و باید خود را آماده کنیم.

سعید نمکی اظهار کرد: ویروس کرونا یکی از با اقتدار ترین نظام های بهداشتی دنیا را در اروپا به زانو درآورده است.

دکتر نمکی با اشاره به شناسایی یک مورد ابتلا به ویروس انگلیسی در تهران که یک خانم ۷۱ ساله بوده است، بیان داشت: مورد دیگر در هشتگرد استان قزوین بود و این دو مورد نشان می‌دهد که ویروس جهش یافته کرونا در کشور چرخیده است و این زنگ‌ خطر جدی در مدیریت کرونا بوده که آغاز شده است.

وی با هشدار به این موضوع که روزهای سختی در انتظار ماست و باید خود را آماده کنیم، ادامه داد: روش مبارزه با ویروس جدید و جهش یافته کرونا با ویروس ووهان هیچ تفاوتی ندارد و باید دستورالعمل‌های توصیه شده را رعایت کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به قرمز بودن وضعیت شهرها در استان خوزستان، گفت:‌ رعایت پروتکل‌ها، در این استان و به ویژه در شادگان به زیر ۱۰ درصد و تقریبا به صفر رسیده است.

نمکی با اشاره به قدرت بالای سرایت پذیری ویروس و افزایش احتمال مرگ و میر آن، ابراز داشت:‌ ممکن است حتی در داخل کشورمان با موتاسیون‌های جدید روبرو باشیم یا از کشورهای همسایه شاهد ورود موتاسیون جدید ویروس باشیم.

وی با اشاره به تمهیدات جدید برای مقابله با کرونا در کشور، خاطرنشان کرد: باید تست‌های کرونا و تست رپید را افزایش دهیم و اگرتست سریع و تست پی سی آر نیز منفی بود بیماران تست منفی را هم رها نکرده و کنترل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.