دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰

داوودی در گفتگو با مفدا قم؛

۷۰۰ نفر از مردم مناطق محروم استان قم به همت دانشجویان علوم پزشکی ویزیت شدند/توزیع ۳۰۰ بسته گوشت در بین نیازمندان

داودی

مسئول گروه جهادی سفیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با کمک دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم، ۷۰۰ نفر از بیماران مناطق محروم در حوزه‌های گوارش، غدد، زنان، عمومی و اطفال ویزیت شدند.

محمدحسن داوودی، مسئول گروه جهادی سفیران سلامت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم در گفتگو با خبرنگار مفدا قم در خصوص اردوی جهادی پزشکی دانشجویان در حاشیه شهرستان قم، گفت: روز ۲۴ بهمن به همراهی ۷۰ تن از دانشجویان، ۱۰ پزشک متخصص و ۴ دندانپزشک اردوی درمانی مان در حاشیه شهرستان قم و مناطق جمکران، اسماعیل آباد و شهر قائم با همکاری پایگاه بسیج مسجد بقیه الله برگزار شد.

داوودی خاطرنشان کرد: توانستیم در یک روز ۷۰۰ نفر از بیماران را در حوزه‌های گوارش، غدد، زنان، عمومی و اطفال ویزیت کنیم. همچنین در حوزه‌های سلامت، غربالگری، آموزش بهداشت و مامایی ارائه خدمات شد.

مسئول گروه جهادی سفران سلامت اظهار کرد: به کمک دانشجویان، آزمایشگاه بالینی لازم جهت تشخیص بیماری‌های نامشخص راه‌اندازی شد. تلاش ما در این طرح بر این بود که درعرض ۱۵ دقیقه جواب آزمایش را به بیماران بدهیم.

وی گفت: البته در زمینه فرهنگی نیز به برپایی برنامه‌هایی با محوریت احکام، مشاوره خانواده و کلاس آموزشی قرآن برای کودکان پرداختیم.

داوودی تصریح کرد: اردوی درمانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم برای دومین مرتبه در این مناطق برگزار شد و داروهای این ۷۰۰ بیمار ویزیت شده به همت خیرین به طور رایگان به آن‌ها اهدا شد.

۳۰۰ بسته گوشت قربانی بین نیازمندان استان قم توزیع شد

مسئول گروه جهادی سفیران سلامت دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه از اجرای دومین مرحله ذبح قربانی به نیت سلامتی امام زمان (عج) خبر داد و گفت: در این طرح ۳۰۰ بسته گوشت قربانی به همت کانون خیریه ریحانه النبی(س) و گروه جهادی سفیران سلامت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم بین نیازمندان استان قم توزیع شد.

داوودی اظهار کرد: این طرح با مشارکت خیرین و دانشجویان علوم پزشکی قم انجام و مبلغ ۲۶ میلیون تومان جمع‌آوری شد. با این مبلغ بیش از ۵۰۲ کیلوگرم دام زنده خریداری و ۳۰۰ بسته گوشت قربانی بین نیازمندان استان قم توزیع شد.

به گفته این فعال دانشجویی گردش مالی و ارزش مالی طرح ذبح قربانی به نیت سلامتی امام زمان (عج) طی دو ماه گذشته را ۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۴ رأس گوسفند ذبح و بیش از هزار کیلو دام زنده خریداری و گوشت گرم به دست نیازمندان رسیده است.

وی در پایان با اشاره به استقبال خیرین و دانشجویان از طرح ذبح قربانی به نیت سلامتی امام عصر (عج) ابراز کرد: دانشجویان و خیرین آماده هستند با گام‌های پرتوان این طرح را دنبال کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.