سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

دکتر محسن داودی:

خرمن کوه، میزبان کوهنوردان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

کوهنوردی

تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به منظور حفظ آمادگی جسمانی اعضاء خود و در راستای استمرار تمرینات هفتگی در برنامه نیمه سنگین صعود به قله خرمن کوه در شهرستان فسا شرکت نمود.

کوهنوردان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور در شهرستان فسا، به بالاترین قله خرمن کوه در این شهرستان صعود کردند.

بنابه گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، ۱۶ تن از اعضاء تیم کوهنوردی این دانشگاه با حضور در شهرستان فسا، به بلندترین قله خرمن کوه صعود نمودند.

دکتر محسن داودی درباره این خبر توضیح داد: تیم کوهنوردی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به منظور حفظ آمادگی جسمانی اعضاء خود و در راستای استمرار تمرینات هفتگی در برنامه نیمه سنگین صعود به قله خرمن کوه در شهرستان فسا شرکت نمود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز اظهار داشت: حفظ آمادگی جسمانی و حضور در برنامه های زمستانی با تفکیک سختی فعالیت در گروه بندی  "برنامه سبک"، "برنامه نیمه سنگین" و "برنامه های سنگین" در برنامه ریزی سالیانه کمیته تخصصی کوهنوردی دانشگاه پیش بینی و در حال اجراء می باشد.

وی افزود: در این برنامه که در روز غیر اداری و در تعطیل رسمی انجام گردید، ۱۶ تن از اعضاء تیم کوهنوردی دانشگاه به قله خرمن کوه در ۲۵ کیلومتری شمال شهر فسا صعود نمودند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز ادامه داد: صعود و بازگشت این تیم که با شعار "پیشگیری از بیماری های غیر واگیر با ورزش و کوهنوردی" انجام شد، با احتساب زمان های استراحت حدود ۱۰ ساعت به طول انجامید.

این متخصص فیزیولوژی ورزشی توضیح داد: خرمن کوه با ۳۲۵۰ متر ارتفاع از سطح دریا و داشتن معبرهای سخت و مشکل، بویژه در مسیرهای آغازین حرکت، یکی از بهترین ارتفاعات در استان فارس برای آمادگی کوهنوردان برای حضور در صعودهای سنگین به شمار می رود.

داودی افزود: علاوه بر این، خرمن کوه با داشتن چشمه های فراوان و پر آب و نیز پوشش گیاهی خاص و منطقه حفاظت شده شکاربانی، از جاذبه های بسیار عالی گردشگری در جنوب کشور نیز محسوب می گردد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با دعوت از کلیه دانشگاهیان علاقمند به ورزش های ارتفاع نوردی برای حضور در برنامه های تمرینی تیم کوهنوردی این دانشگاه، روزهای دوشنبه و جمعه را روزهای تمرین و حضور در کوه دراک برای این تیم معرفی نمود.

سرپرستی تیم صعود کننده به خرمن کوه، بر عهده مهندس ارجمند بود و مسئولیت فنی این تیم را آقایان جهانشاهی و رحیمی بر عهده داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.