سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

 آغاز مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی/ رقابت‌ها در بخش دختران فردا پایان می‌یابد

آغاز مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان علوم پزشکی در بخش دختران

مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در بخش دختران از ۲۸ بهمن ماه در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت آغاز شد.

به گزارش مفدا، رقابت‌های شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی در بخش دختران از ۲۸ بهمن ماه در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت آغاز شد.این مسابقات طی ۹ دور به روش سوئیسی به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

در روز نخست داوری مسابقات قهرمانی شطرج آنلاین بخش دختران، رقابتها در چهار دور برگزار شد و فردا چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه ادامه این مسابقات در پنج دور باقی‌مانده برگزار خواهد شد.

 مهدی مقدم منش رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری این رقابتها گفت: مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان علوم پزشکی  بر اساس قوانین فیده و  به صورت سوییس انفرادی در ۹ دور و به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

وی با اشاره به استقبال و مشارکت ۵۱ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در بخش دختران، اظهار کرد: داوری مسابقات شطرنج آنلاین در بخش دختران نیز طی روزهای ۵ و ۶ اسفند ماه در سالن شهید احدی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت انجام می‌گیرد.

مقدم منش با بیان اینکه  نحوه رده بندی اولیه بازیکنان بدون در نظر گرفتن درجه بین المللی آنها در سایت فیده خواهد بود و از طریق نرم افزار سایت صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد:  بر اساس دستورالعمل و قوانین بازیها،  زمان بازی ۵ دقیقه برای کل بازی و ۳ ثانیه پاداش برای هر حرکت است. (علت تعیین زمان ۵ دقیقه برای هر بازیکن، در تبعیت از قواعد برگزاری مسابقات آنلاین و با هدف افزایش کنترل و نظارت بر بازیها است).

این مقام مسؤول گفت:  زمان استراحت بین هر دور از بازی‌ها(پس از اتمام هر دور تا شروع دور بعدی)۱۰ دقیقه خواهد بود. با توجه به برنامه زمانبندی بازی ها، زمان استراحت بین دور پنجم تا ششم متفاوت است. همچنین  کلیه شرکت کنندگان می‌بایست علاوه بر قوانین شطرنج، نسبت به قوانین بازی شطرنج به صورت آنلاین نیز آگاهی کافی داشته باشند.

بازدید مدیرکل دانشجویی وزیر بهداشت از برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان علوم پزشکی

درحاشیه داوری مسابقات شطرنج قهرمانی آنلاین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با حضور در محل برگزاری رقابتها، از نحوه بررسی و داوری بازیها، بازدید کرد و در جریان برگزاری این مسابقات و نحوه داوری و همچنین مسائل و قوانین فنی این بازیها، قرار گرفت.

ادامه تمام  دورهای  بازیها برای همه شرکت کنندگان الزامی است

در صورتی که نرم افزار برگزاری مسابقات نیز حساب کاربری هر یک از بازیکنان را به علت تقلب در طول انجام بازی ها مسدود نماید بازیکن یا بازیکنان خاطی از ادامه بازی ها کنار گذاشته خواهند شد.

 چنانچه بنابر صلاحدید کادر فنی و اجرایی مسابقات نیاز به هرگونه تغییر در آیین نامه مسابقات باشد موارد پیش از شروع دور اول اعلام و اعمال خواهد شد.

 ادامه تمام دورهای بازی ها برای کلیه شرکت کنندگان الزامی بوده و ترک مسابقات موجب محرومیت از مسابقات سال های آینده می‌شود

 در صورت قطع اتصال اینترنت بازیکن، بعد از اتمام زمان در نظر گرفته شده بازیکن توسط نرم افزار بازنده اعلام خواهد شد. زمان تاخیردرنظر گرفته شده، ۱۵ ثانیه پس از شروع بازی می باشد که توسط نرم افزار سایت محاسبه می‌گردد.

 در صورت قطع سرور سایت برگزاری مسابقات، کادر فنی در خصوص ادامه و پی گیری مسابقات تصمیم گیری خواهد کرد.

 در صورت تساوی امتیازهای دو یا چند بازیکن برای تعیین رده بنده نهایی از پوئن شکنی مشخص شده توسط نرم افزار  سایت برگزاری مسابقات استفاده می‌شود.انتهای پیام

برای دریافت گزارش تصویری این برنامه اینجا کلیک کنید

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.