شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

آغاز سفر معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به کرمانشاه با تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا/ بازدید از خوابگاه ۴۰۰ نفره در دست احداث

دکتر لاری

معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت صبح روز شنبه دوم اسفندماه در ادامه سفرهای استانی این معاونت، به شهرستان کرمانشاه سفر کرد که در بدو ورود مورد استقبال مدیران و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار گرفت و در نخستین برنامه یک‌روزه خود به این شهرستان با حضور در مزار و گلزار شهدای کرمانشاه، با شهدای این خطه تجدید میثاق کرد.

به گزارش مفدا، دکتر سیما سادات لاری سخنگو و معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت شنبه دوم اسفندماه در ادامه سفرهای استانی ، در بدو ورود به کرمانشاه در فرودگاه مورد استقبال مدیران و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قرار گرفت و در نخستین برنامه یک روزه خود به این شهرستان، با حضور درمزار و گلزار شهدای کرمانشاه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا بخصوص شهدای مدافع سلامت، با  قرائت فاتحه و نثارگل،  با شهدای این خطه تجدید بیعت کرد.

دکتر لاری و تیم همراه همچنین بر سر مزار شهدای مدافعین حرم کرمانشاه و تنی چند از شهدای دفاع مقدس حاضر شد و با قرائت فاتحه و نثار گل، ضمن ادای احترام به مقام والای این شهدا، تجدید بیعتی با این قهرمانان همیشه زنده و جاوید کرد.

در سفر معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت به کرمانشاه، مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، دکتر روح الله علی نژاد عمران رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت،  مرضیه نعمتی رئیس دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی و مهدی معماری مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت،  معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را همراهی و مشایعت می‌کنند.

بازدید از خوابگاه ۴۰۰ نفره در دست احداث در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیأت همراه همچنین از خوابگاه ۴۰۰ نفره در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بازدید کرد و در جریان چگونگی ساخت این پروژه عمرانی قرار گرفت. در جریان این بازدید کریمی خو مدیر دانشجویی و همچنین دکتر غلامی معاون فرهنگی ودانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، توضیحاتی در خصوص روند تکمیل و ساخت این خوابگاه دانشجویی به معاون وزیر بهداشت ارائه کردند.

کریمی‌خو مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو باخبرنگار مفدا در خصوص این خوابگاه دانشجویی در دست احداث، گفت: این خوابگاه دانشجویی در چهارطبقه در حال تکمیل است و در فاز نخست آن حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. سازه این طرح عمرانی فلزی است و در ساخت این خوابگاه تمامی استانداردهای لازم به لحاظ ایمنی و مقاوم بودن در برابر زلزله رعایت شده است.

وی با اشاره به این‌که ظرفیت این خوابگاه دانشجویی ۴۰۰ نفر است، اظهار کرد: کلنگ ساخت این خوابگاه در سال ۹۷ به زمین زده شد که خوشبختانه فازنخست آن در حال پایان است. این خوابگاه دانشجویی دارای سالن ورزشی، کتابخانه مرکزی، اتاق نگهبان، سالن مطالعه، نمازخانه، سالن ملاقات، سالن تلویزیون، آشپزخانه، اتاق مشاوره و... است و نقشه و معماری این خوابگاه بر اساس طرح و مدل وزارت بهداشت در حال تکمیل و ساخت است و خوشبختانه همه مشخصات و خصوصیات یک خوابگاه استاندارد دانشجویی را دارد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص تامین اعتبار برای تکمیل این خوابگاه دانشجویی، گفت: برای ساخت این طرح عمرانی از اعتبارات استانی، اعتبارات سرانه دانشگاه و همچنین کمک وزارت بهداشت بهره مند خواهیم شد. بدون شک سفر دکتر لاری به کرمانشاه و بازدید از این پروژه خوابگاهی را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با کمکی که از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه تزریق می شود بتوانیم هرچه سریع‌تر این طرح را به پایان برسانیم.

وی تعداد کل خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را ۷ خوابگاه ذکر کرد و گفت: چهار خوابگاه دخترانه، دو خوابگاه پسرانه و یک خوابگاه متاهلی که همگی ملکی هستند، دانشجویان خوابگاهی را تحت پوشش اسکان قرارداده‌اند و امیدوارم با بهره برداری از این خوابگاه ۴۰۰ نفره بتوانیم بخشی از مشکلات در زمینه اسکان دانشجویان رامرتفع کنیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مهم‌ترین مشکل مربوط به خوابگاه های دانشجویی دانشگاه را قدمت بالای خوابگاه‌ها و پراکندگی آنها ذکر کرد و گفت: قطعا با افتتاح و بهره برداری از خوابگاه دانشجویی ۴۰۰ نفره در پردیس دانشگاه، می‌توانیم تا حدودی موضوع پراکندگی خوابگاه‌ها را مرتفع کنیم. تعداد کل دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ۶ هزار نفر است که حدود ۱۶۰۰ نفر از دانشجویان ما خوابگاهی هستند.

کریمی‌خو همچنین به وجود یک خوابگاه ویژه دانشجویان متاهل این دانشگاه اشاره کرد و گفت: ۴۰ خانوار از دانشجویان متأهل دانشگاه در خوابگاه متاهلی اسکان داده شده‌اند و خوشبختانه با وجود این مجتمع خوابگاهی، توانسته‌ایم مشکل اسکان دانشجویان متاهل را  مرتفع سازیم.

بازدید از خوابگاه دخترانه و پسرانه بوستان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین از بخش‌های مختلف و محوطه بیرونی خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه و پسرانه بوستان دانشگاه دیدن کرد و ضمن گفت‌وگو با برخی از دانشجویان و اعضای شورای صنفی دانشگاه، مشکلات، مطالبات ونیازهای صنفی این عزیزان را شنیده و در جریان کامل مطالبات آنها قرار گرفت.

در جریان این بازدید «کریمی خو» مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، گفت: از سال ۹۶ اقدام به بازسازی و تعمیراساسی برخی از خوابگاه‌های قدیمی این دانشگاه کرده‌ایم چرا که قدمت بناهای این خوابگاه‌ها بالا است و نیاز به مرمت و بازسازی اساسی داشت. به نحوی که برای بازسازی و تعمیرات اساسی بخش‌های مختلف خوابگاه حدود ۵ میلیارد تومان هزینه صرف نوسازی خوابگاه، تعمیرات در بخش تاسیسات، گرمایش و سرمایش خوابگاه‌ها، بازسازی سرویس های بهداشت و حمام‌ها و رنگ آمیزی و... شده است.

بازدید از  سلف سرویس و آشپزخانه مرکزی نیمه صنعتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

همچنین معاون وزیر بهداشت از مجموعه آشپزخانه مرکزی و سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه واقع در مجموعه پردیس دیدن کرد. دو خوابگاه دخترانه و پسرانه بوستان در نزدیکی این آشپزخانه و سلف سرویس مرکزی قرار دارد.

به گفته مدیر دانشجویی دانشگاه، طبخ غذا برای دانشجویان در این دانشگاه به صورت نیمه صنعتی انجام می‌شود و خوشبختانه غذاهای طبخ شده به خوابگاه‌های دانشجویی مجردی، متاهلی و دانشکده‌های تابعه انتقال داده می‌شود. همچنین دو سالن غذاخوری در دانشکده پیراپزشکی و دندانپزشکی نیز وجود دارد که دارای ظرفیت مناسبی است و دانشجویان می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه موضوع تغذیه دانشجویی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: تجهیزات و دستگاه‌های پخت و پز در این دانشگاه قدیمی و فرسوده شده‌اند ونیازمند آن هستیم که با خریداری تجهیزات ودستگاه‌های صنعتی، طبخ غذا را به حالت صنعتی درآوریم. به هرحال با توجه به حجم بالای دانشجویان این دانشگاه و اهمیت موضوع تغذیه دانشجویی باید در زمینه تامین امکانات مجهز واستاندارد برای طبخ غذا اقدامات اساسی کنیم که البته از معاون فرهنگی ودانشجویی وزیر بهداشت نیز تقاضای اعتبارات لازم برای تحقق این امر هستیم.

گفتنی است امروز عصر معاون وزیر بهداشت  در ادامه سفر یک روزه به کرمانشاه مقرر است با جمعی از نمایندگان و اعضای نهادهای دانشجویی از جمله کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی، تشکل‌های اسلامی، شوراهای صنفی و... دیدار کند و با آنها در خصوص مسائل مختلف صنفی، رفاهی، فرهنگی ودانشجویی به گفت وگو بنشیند و ضمن استماع سخنان و مطالبات آنها، در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گیرد.

دیدار با رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، حسن ختام این سفر یک‌روزه خواهد بود./انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۲۲۰