شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

با حضور دکتر لاری؛

زمین چمن مصنوعی فوتسال و سالن چندمنظوره دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افتتاح شد

افتتاح زمین چمن

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جریان سفر یک روزه به کرمانشاه، ضمن بازدید از فضاها و اماکن ورزشی، زمین چمن مصنوعی فوتسال این دانشگاه و همچنین زمین چندمنظوره( والیبال و بسکتبال) را افتتاح کرد.

به گزارش مفدا، دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت شنبه دوم اسفند ماه در جریان سفر یک روزه به کرمانشاه، ضمن بازدید از فضاها و اماکن ورزشی، زمین چمن مصنوعی فوتسال این دانشگاه را به همراه سالن چندمنظوره ( والیبال و بسکتبال) افتتاح کرد.

این زمین چمن مصنوعی در ابعاد ۴۰ در ۲۵ مترمربع و در فضای باز ساخته شده است و حدود ۴۰۰ متر مربع خارج از این زمین چمن مصنوعی، محوطه بیرونی آن است که دارای امکاناتی همچون سرویس بهداشتی و رختکن است که برای استفاده از ورزشکاران به طور استاندارد ساخته شده است.

کیومرث فیض بشی‌پور مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جریان این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، گفت: زمین چمن مصنوعی مجموعه ورزشی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و با همکاری دانشکده پزشکی و مدیریت تربیت بدنی معاونت فرهنگی، دانشجویی ساخته شده است و خوشحالیم که امروز این زمین چمن با حضور سخنگو ومعاون وزیر بهداشت افتتاح شد.

وی  افزود: : با احداث زمین چمن مصنوعی که عمر مفیدی نسبت به زمین چمن طبیعی دارد، دانشجویان می‌توانند در زمینی مقاوم با عمری طولانی‌تر به ورزش‌های گروهی و جمعی بپردازند و این مهم در حذف و کاهش بسیاری از هزینه‌های مربوط به آماده سازی، کاشت و نگهداری زمین از جمله هزینه‌های بذر، کود، آبیاری و سیستم آب رسانی، وجین و چمن زنی، سم و دفع آفات، ترمیم و اصلاح و تجدید کاشت، نقش بزرگی خواهد داشت.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص اعتبار ساخت این زمین چمن مصنوعی، گفت: حدود ۱۰ میلیارد ریال برای احداث این زمین چمن از اعتبارات معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، هزینه شده است.

وی گفت: همچنین در مجاورت این زمین چمن مصنوعی، فضا و محوطه‌ای وجود داشت که تلاش کردیم با خریداری حقله بسکتبال و تور والیبال، این فضا را تبدیل به سالن ورزشی چندمنظوره کنیم تا ورزشکاران ما در رشته‌های والیبال و بسکتبال از آن استفاده کنند. همچنین در حال احیاء و تکمیل زمین تنیس خاکی استاندارد دانشگاه هستیم. 

مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت در جریان این بازدید، در جریان مسائل و مطالبات ورزشی این دانشگاه و همچنین چگونگی امکانات، تجهیزات و فضاهای تربیت بدنی و ورزشی دانشگاه قرار گرفت.

گفتنی است در این سفر مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، دکتر حسن زائری لطف مدیرکل فرهنگی،مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر علی نژاد رییس مرکز قرآن و عترت و  مهدی معماری مدیر روابط عمومی پایگاه خبری و اطلاع رسانی مفدا، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را مشایعت می‌کنند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در قالب سفرهای استانی تا کنون از دانشگاه‌های علوم پزشکی همدان، مشهد، تبریز، بابل، زنجان، البرز، قم، اراک، سمنان، ارومیه، خوی، گلستان، ایلام، گیلان، جیرفت، بم، قزوین، کاشان، شهرکرد، اصفهان و... بازدید کرده است و طی دیدار با مسؤولان و نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های مربوطه از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای این دانشگاه‌ها قرار گرفته است./انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰