شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹

همزمان با سراسر کشوردر دانشگاه های علوم پزشکی قم اجرا می شود

اجرای تست غربالگری سلامت روان ویژه دانشجویان جدیدالورد

سلامت روان/قم

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم از آغاز تست غربالگری سلامت روان عمومی ویژه دانشجویان جدیدالورود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، حسین هزارخوانی در این باره گفت: هر ساله با آغاز سال تحصیلی برنامه سنجش آمادگی روانشناختی دانشجویان جدیدالورود در قالب"طرح ملی غربالگری سلامت روان" اجرا می گردد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کووید-۱۹ و لزوم رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی مبنی بر عدم حضور دانشجویان در دانشگاه ادامه داد: سامانه آنلاین غربالگری سلامت روان دانشجویان توسط اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت برای نخستین بار همزمان در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشورراه اندازی شده است.

هزار خوانی با الزامی خواندن این تست برای تمامی دانشجویان جدیدالورود تصریح کرد: دانشجویان نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ جهت پاسخگویی به پرسشنامه غربالگری سلامت روان می بایست به آدرس https://ccsm.behdasht.gov.ir مراجعه و نسبت به پاسخگویی به سوالات اقدام کنند.

به گفته وی اضطراب، افسردگی، مشکلات روحی، اجتماعی و مشکلات جسمی ناشی ازعوامل روانی از مواردی است که دانشجویان در این غربالگری مورد سنجش قرار می گیرند و افرادی که مشکل دارند طی این تست شناسایی شده و بصورت محرمانه به اداره مشاوره دعوت می شوند و خدمات مشاوره ای به آن ها ارائه می گردد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم هدف از اجرای این طرح را سنجش سلامت روان و شناسایی دانشجویانی که نیازمند خدمات مشاوره ای هستند،پیشگیری از اختلالات شایع روانپزشکی و پیشگیری از مشکلات روحی و روانی و آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دانشجویان در صورت هرگونه سوال می توانند بصورت ۲۴ ساعته با شماره ۰۲۵۳۷۸۳۵۵۳۳تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.