یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

برای اولین بار:

مسابقات تنیس فرزندان نوجوان کارکنان دانشگاه برگزار گردید

تنیس

در این رقابت ورزشی که با همکاری و نظارت مستقیم فنی هیئت تنیس شهرستان شیراز برگزار گردید، در مدت شش روز بیش از ۳۰ ورزشکار نونهال و نوجوان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسابقات تنیس ویژه فرزندان نونهال و نوجوان کارکنان این دانشگاه برگزار گردید.

بنابه گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، برای اولین بار در این دانشگاه، مسابقات تنیس ویژه فرزندان کارکنان این مرکز آموزش عالی پزشکی برگزار گردید.

دکتر محسن داودی با اعلام این خبر گفت: در این مسابقات که ویژه نونهالان و نوجوانان فرزند کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار گردید، شاهد حضور بیش از ۳۰ نفر ورزشکار تنیسور بودیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه افزود: این مسابقات که در چهار رده زیر ۱۰ سال، زیر ۱۲ سال، زیر ۱۴ سال و زیر ۱۶ سال برگزار گردید، با استقبال غیر منتظره مخاطبین مواجه شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز ادامه داد: در این رقابت ورزشی که با همکاری و نظارت مستقیم فنی هیئت تنیس شهرستان شیراز برگزار گردید، در مدت شش روز بیش از ۳۰ ورزشکار نونهال و نوجوان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

این متخصص فیزیولوژی پزشکی ورزشی در ارتباط با فوائد ورزش تنیس، توضیح داد: تنیس از جمله ورزش های توپی می باشد که در کنار مفرح و مهیج بودن، قدرت تصمیم گیری مغزی را بسیار بالا برده و با افزایش فوق العاده متابولیسم بدنی، در ایجاد و تقویت ماهیچه ها و تناسب اندام تاثیر بسیار زیادی دارد.

او کاهش شدید خطر بیماری های قلبی و عروقی، پایین آمدن ریسک عوارض دیابت، مقابله با پوکی استخوان، ایجاد آمادگی برای سایر ورزش ها، افزایش هماهنگی اندام های بدن و ایجاد تعادل بدنی را برخی از دیگر فوائد این ورزش معرفی نمود.

داودی با تقدیر از همکاری ارگان های مختلف در سطح استان، از حضور رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز، رئیس هیئت تنیس شهرستان شیراز، و دوتن از اعضاء شورای اسلامی این شهر در آئین اختتامیه این تورنمنت ورزشی خبر داد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، با تقدیر از حضور و همکاری خانم ها: جمیله کشاورز، مهرویه نصیری، مریم مقیم و سحر محجوب که مدیریت اداره مسابقات، سرداوری و داوری مسابقات را بر عهده داشتند از ارائه آموزش و برگزاری دوره های آموزش تنیس در مجتمع ولایت و نیز برگزاری مسابقات تنیس بانوان در اواسط اسفندماه جاری خبر داد.

برگزیدگان این مسابقات به ترتیب رده های سنی عبارت بودند از:

  • زیر ۱۰ سال

مقام اول محمد عرفان عسکری

مقام دوم کیان دهقانیان

مقام سوم سپهر جامعیان

  • زیر ۱۲ سال

بردیا چوبینه

آبتین پایداری

سپهر جامعیان

  • زیر ۱۴ سال

بردیا چوبینه

علی رضا فرهادی

امیر علی مهران بد

  • زیر ۱۶ سال

محمد مهدی ابجد پور

علی رضا فرهادی

امیر علی بها الدین

در ضمن، امیرمحمد نامداری با ۸ سال و نیم سن، به عنوان جوان ترین ورزشکار شرکت کننده در این مسابقات معرفی گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.