دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

چاپ ٣٤ مقاله بین المللی مرتبط با کووید-19 در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

دکتر بخشانی

از ابتدای شروع اپیدمی تاکنون ٣٤ مقاله بین المللی درخصوص کووید-19  توسط محقیقین دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در نشریات بین المللی به چاپ رسیده است

به گزارش مفدا_ زاهدان، دکتر نور محمد بخشانی معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب گفت: از سال 2020 همزمان با شروع اپیدمی باتوجه به زیرساخت های مطلوب دانشگاه برای انجام فعالیت های تحقیقاتی، مطالعات پژوهشی مرتبط با  کووید -19در دانشگاه آغاز گردیده است و  تاکنون ٣٤ مقاله مرتبط با کووید-19 توسط اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشگی زاهدان در مجلات  نمایه شده در پایگاه های بین المللی منتشر شده است.
دکتر نورمحمد بخشانی با اشاره  به رشد و توسعه انتشار مقالات در مجله های معتبر دنیا گفت:  21 مورد از این مقالات در مجلات نمایه شده  پایگاه ISI  و سایر مقالات نیز در مجلات برتر ScopusوPUBMED  منتشر شده اند.
و در سال 2020 تعداد کل مقالات منتشر شده دانشگاه در نمایه های بین المللی 496 مقاله می باشد و از ابتدای سال 2021 تاکنون نیز 54 مقاله در نمایه های بین المللی منتشر گردیده است.
معاون تحقیقات دانشگاه ادامه داد: در حال حاضر ۶ عنوان مجله علمی که در پایگاه های معتبر علمی نمایه می شوند بصورت فصلنامه توسط دانشگاه منتشر می شوند و ۱۰ مرکز تحقیقاتی نیز در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال می باشند که در جهت تولید علم فعالیت می کنند.
وی در پایان افزود: در سال 2020 دانشگاه علوم پزشکی زاهدان موفق به کسب رتبه 21 کشوری در زمینه ساختارهای پژوهشی و تحقیقاتی و همچنین موفقیت بزرگ آن ورود به عنوان سیزدهمین دانشگاه علوم پزشکی کشور به جمع دانشگاه های عضو نظام رتبه بندی جهانیISC می باشد که ماحصل تلاش همه پژوهشگران و اساتید دانشگاه می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.