سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

در آستانه افتتاح و آغاز بهره‌برداری از بزرگترین خوابگاه دانشجویی کشور؛

بازدید مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از پروژه‌های خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

بازدید اصلی تبریز

مشاور معاون فرهنگی  و دانشجویی وزارت بهداشت در جریان بازدید از امکانات خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارای پتانسیل بسیار زیادی در حوزه خوابگاهی است و طرح‌ها و پروژه‌های رفاهی این دانشگاه می‌تواند الگویی برای دانشگاه‌ها باشد. وی همچنین قول مساعد داد معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از طرح‌های عمرانی، رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خصوصاً پروژه‌های خوابگاهی مختص دانشجویان متأهل حمایت خواهد کرد.

به گزارش مفدا تبریز، مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سفری یک روزه از بخش‌های مختلف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بازدید کرد و در جریان آخرین مراحل تجهیز و آماده‌سازی خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش» برای افتتاح در روزهای آینده قرار گرفت. 

در ابتدای این بازدید، دکتر سید عابدین حسینی آهنگری، مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی  وزارت بهداشت، با استقبال دکتر مهدی نظری، در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه حضور یافت.

دکتر مهدی نظری در این دیدار، به فعالیت های چشم گیر عمرانی در تمامی حوزه ها علی الخصوص در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی در دوران ریاست دکتر محمدحسین صومی اشاره کرد. وی، مجتمع فرهنگی و رفاهی امید و خوابگاه بزرگ دخترانه دانشگاه را نمونه ای از این اقدامات بزرگ معرفی کرد. 

در ادامه حضور مشاور معاون فرهنگی  ودانشجویی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز، وی با همراهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از بخش‌های مختلف خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش » بازدید کرد.  در جریان این بازدید، مدیر پروژه به ارائه توضیحاتی در مورد این مجموعه خوابگاهی منحصر به فرد پرداخت. 

عباس کیانی، مدیر پروژه خوابگاه جدیدالاحداث با اشاره به اینکه عملیات احداث این مجموعه از سال ۱۳۹۵ شروع شده است، اظهار کرد: این مجموعه خوابگاهی دارای زیربنای ۴۲ هزار مترمربع در ۹ بلوک با  ۲۸۰ سوئیت در مراحل پایانی احداث قرار دارد. 

وی با اشاره به اینکه این مجموعه خوابگاهی دارای چهار حیاط مناسب برای استفاده دانشجویان دختر است، ادامه داد: در این مجموعه بزرگ خوابگاهی، واحدهای معلولان، سالن های ورزشی، نمازخانه و اتاق مطالعه پیش بینی شده است. 

عباس کیانی با بیان اینکه این خوابگاه ، دارای ۸ آسانسور است، افزود: در خوابگاه جدیدالاحداث، واحدهای اداری، بوفه و سالن آزمون های آنلاین هم وجود دارد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این بازدید اظهار کرد: خوابگاه جدیدالاحداث به همت و اراده دکتر صومی شکل گرفته است و امروز که در مرحله تجهیز و آماده سازی و افتتاح و بهره برداری از آن در روزهای آینده  هستیم باید اذعان کنیم که این مهم با پیگیری های شبانه روزی دکتر صومی به نتیجه رسیده است. 

بازدید از خوابگاه متاهلی و آزادی از دیگر بخش های بازدید مشاور معاون فرهنگی  و دانشجویی وزارت بهداشت بود. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در جریان بازدید از خوابگاه متاهلی اظهار کرد: این خوابگاه با نظر و تلاش‌های ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز خریداری شده است و در حال بازسازی آن برای سکونت دانشجویان متاهل هستیم. 

دکتر نظری همچنین در جریان بازدید از خوابگاه آزادی گفت: با افتتاح و آغاز بهره برداری از خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش»، دانشجویان خوابگاه آزادی به این خوابگاه منتقل خواهند شد و خوابگاه آزادی برای سکونت و استقرار دانشجویان اتباع خارجی پیش بینی شده است. 

مشاور معاون فرهنگی  و دانشجویی وزارت بهداشت در جریان بازدید از امکانات خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارای پتانسیل بسیار زیادی در حوزه خوابگاهی است و طرح‌ها و پروژه‌های رفاهی این دانشگاه می‌تواند الگویی برای دانشگاه‌ها باشد. وی همچنین قول مساعد داد معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از طرح‌های عمرانی، رفاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خصوصاً پروژه‌های خوابگاهی مختص دانشجویان متأهل حمایت خواهد کرد.

بازدید از سلف دانشجویان و آشپزخانه در مجتمع فرهنگی و رفاهی امید از دیگر بخش های بازدید مشاور معاون فرهنگی  و دانشجویی وزارت بهداشت بود. 

در این قسمت از بازدید، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به ارائه توضیحات پرداخت. دکتر نظری، آشپزخانه مجتمع فرهنگی و رفاهی امید را کاملا صنعتی و مکانیزه معرفی کرد و گفت: فرآیند طبخ غذا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به صورت مکانیزه و در دیگ های صنعتی دو جداره تمام استیل انجام می گیرد. وی همچنین  کم شدن نیروی انسانی و افزایش نکات بهداشتی در تهیه و توزیع غذا را از جمله مزیت‌های صنعتی شدن طبخ غذا در این دانشگاه دانست. 

دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آخرین بخش بازدید  مشاور معاون فرهنگی  و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه بود. این دیدار در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه با حضور  سیدیعقوب فتح اللهی،معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر مهدی نظری ، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و دکتر عباس مجدی، معاون دانشجویی و فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم پزشکی سراب برگزار شد. 

در این دیدار، دکتر سید عابدین حسینی، سلام گرم دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را به دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه و کلیه دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز ابلاغ کرد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز افزایش قیمت ها را سبب افرایش هزینه های تکمیل و علت تاخیر در افتتاح خوابگاه بزرگ دخترانه «تلاش» معرفی کرد و گفت: این خوابگاه با یاری خداوند و تلاش های شبانه روزی همکاران و عوامل فنی، در روزهای آینده افتتاح خواهد شد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.