سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳

تایید ۳ مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در فارس

دکتر لطفی

پس از انجام نمونه برداری تشخیصی از موارد مشکوک و تایید اولیه، نمونه ها برای تایید نهایی به انستیتو پاستور ایران ارسال شده است که امروز، ابتلای این افراد به کرونای انگلیسی، به تایید رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از تایید انستیتو پاستور ایران مبنی بر شناسایی سه مورد مبتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در فارس خبر داد.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده سه بیمار مشکوک به ابتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در یکی از مراکز درمانی شیراز در روز های گذشته، گفت: پس از انجام نمونه برداری تشخیصی از موارد مشکوک و تایید اولیه، نمونه ها برای تایید نهایی به انستیتو پاستور ایران ارسال شده است که امروز، ابتلای این افراد به کرونای انگلیسی، به تایید رسید.

او تنها راه مقابله با کروناویروس و نوع جهش یافته انگلیسی را پایبندی به رعایت دستورات بهداشتی عنوان کرد و هشدار داد: میزان سرایت و بیماری زایی ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی بالاتر از ویروس شایع قبلی است و تمامی گروه های سنی جامعه نیز در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر آمادگی کامل بیمارستان های استان برای مقابله با کروناویروس جهش یافته خبر داد و افزود: شهروندان باید در این بحران خطرناک بیش از پیش با مجموعه سلامت استان همکاری داشته باشند تا بتوانیم این پاندمی بزرگ را پشت سر بگذاریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.