یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲

نشست هم‌اندیشی دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور؛

تاکید بر ارایه ایده‌های قرآنی دانشجویان/دعوت از دانشجویان مستعد قرآنی جهت شرکت در انتخابات مجامع کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی

کانون

نشست هم‌اندیشی دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با محوریت "برنامه‌های قرآنی در سال جدید" و "تنظیم آیین نامه بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی" برگزار شد.

به گزارش مفدا، نشست هم‌اندیشی دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با محوریت برنامه‌های قرآنی در سال جدید و تنظیم آیین نامه بیست و ششمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی برگزار شد.

حسین همتی معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در خصوص افزایش میزان جوایز برگزیدگان جشنواره قرآنی هدهد، بیان داشت:جوایز این جشنواره هر ساله بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است و اگر در این خصوص نگاه مقایسه‌ای با دیگر دستگاه‌های آموزش عالی داشته باشید، متوجه  خواهید شد عددی که وزارت بهداشت به بخش جوایز برای برگزیدگان خود اختصاص می‌دهد عددی قابل توجه است، اما در مجموع می‌توان بر روی ایجاد مشوق‌های دیگر در این جشنواره برنامه ریزی کرد.

وی در خصوص ارتقای کیفیت برگزاری آزمون‌های بخش‌های مختلف جشنواره قرآنی هدهد، ابراز داشت: در اکثر رشته‌های جشنواره قرآنی هدهد، شرکت کنندگانی حضور دارند که همیشه موفق و قوی ظاهر شده‌اند به نحوی که این دست از شرکت کنندگان حتی اگر این جشنواره وجود نداشت، افراد قوی در رشته خود بودند.

به دنبال ایجاد بخشی برای شرکت کنندگان اولی جشنواره قرآنی هدهد هستیم

معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان این‌که به واقع جشنواره قرآنی هدهد تنها بستری است برای دیده شدن اینگونه استعدادها و بروز دادن این توانایی‌ها است، تصریح کرد: مدت ۲ سال است که در تلاش هستیم تا در جشنواره قرآن هدهد، بخشی را برای افراد تازه وارد و شرکت کنندگان اولی خود داشته باشیم، به واقع به دنبال ایجاد بخشی هستیم که شرکت کنندگانی که برای اولین بار در جشنواره شرکت می‌کنند استعدادیابی شده و مسیر توسعه توانایی این دست از شرکت کنندگان به واسطه حضور در جشنواره قرآنی هدهد فراهم شود.

این مقام مسؤول با بیان این‌که برای موفقیت در این حوزه نیازمند همراهی و همفکری شما عزیزان هستیم، ابراز داشت: شما به عنوان بدنه دانشجویی باید در این مسیر به ما کمک کنید زیرا ایجاد این شرایط زیرساخت‌های خاص خود را نیاز دارد که باید فراهم شود. اما در مجموع اصل این موضوع که ما باید به شیوه‌ای کار را در جشنواره قرآنی هدهد پیش ببریم که به پرورش استعدادهای جدید کمک کنیم  کاملا درست است و شاید این هم کاملا درست باشد اگر بگوییم تنها بخشی که این نوع نگاه را به صورت جدی دنبال می‌کند، بخش معارفی و تا حدودی بخش تیمی جشنواره است.

همتی از برگزاری انتخابات مجامع کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی وزارت بهداشت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مجامع کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی طی سال گذشته تلاش بسیاری کرده‌اند و ایده‌های بسیار خوبی در ایام شیوع ویروس کرونا ارایه داده‌اند که از دل این ایده‌های دانشجویی، مسابقات کشوری بسیار خوبی بیرون آمده و برگزار شده است که بیش از ۳ هزار مخاطب را جذب خود کرد.

تاکید جشنواره قرآنی هدهد بر ایده‌های دانشجویی/اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان جهت حمایت از ایده‌های قرآنی دانشجویان

وی با تاکید بر این‌که مترصدیم که نظرات شما عزیزان را همراه با ایده‌های کامل و مناسب مورد استقبال قرار دهیم، یادآور شد: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از ابتدا بر نظرات دانشجویان تاکید فراوان داشت و پیشنهادات دانشجویان را با اختصاص دادن هزینه‌های  مناسب مورد حمایت خود قرار داده است، به نحوی که در سال ۹۹ حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه برای پیشنهادات دانشجویی از سوی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت اختصاص داده شده است.

معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن اشاره به این‌که هر کجا دانشجویان ورود پیدا کنند، هزینه‌ها کمتر و موفقیت‌ها بیشتر است، ابراز داشت: اگر دوستان دانشجوی ما در حوزه‌های قرآنی، مشارکت فعال داشته باشند، مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت این همت را دارد که از پیشنهادات و برنامه‌های خوب دانشجویی حمایت کند، کما این‌که معاون فرهنگی و دانشجوی وزارت بهداشت نیز بر تکیه بر پیشنهادات دانشجویی و هزینه کردن در این حوزه تاکید فراوان دارند.

دعوت از دانشجویان مستعد قرآنی جهت شرکت در انتخابات مجامع کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی

همتی خطاب به دانشجویان مستعد جهت شرکت در انتخابات مجامع کانون‌های قرآن و عترت و مذهبی، بیان داشت: توصیه می‌کنم هر دانشجوی عزیزی که احساس توانمندی می‌کند در انتخابات مجامع کانون‌های قرآن و عترت و کانون‌های مذهبی شرکت کند. انتخابات این مجامع در آینده نزدیک برگزار خواهد شد و امیدواریم نیروهایی با پتانسیل بیشتر و قوی‌تر در این مسیر وارد عمل شوند.

گفتنی است در این نشست که به صورت وبیناری برگزار شد دبیران کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی بر موضوعاتی چون "اهمیت اطلاع رسانی قوی‌تر در جشنواره قرآنی هدهد" تاکید کردند و خواستار ارایه اطلاع رسانی منسجم‌تر در خصوص بخش‌ها و مراحل مختلف جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شدند.

"ایجاد جذابیت در بخش جوایز و افزایش میزان جوایز رتبه‌های برتر جشنواره قرآنی هدهد"، "ارتقای کیفیت آزمون‌های بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد"، "رشد استعدادهای قرآنی در جشنواره قرآن و عترت هدهد"، "جلوگیری از تبدیل شدن جشنواره صرفا به فضایی جهت دیده شدن یک عده از افراد به صورت ثابت" و "رشد کیفیت برگزاری آزمون‌ها در بخش‌های مختلف"، از دیگر موضوعات مهمی بود که نماینده کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی به آن اشاره داشتند.

برای مشاهده گزارش تصویری این خبر روی متن کلیک کنید./انتهای پیام