دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

مسئول پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم دانشگاه علوم پزشکی گناباد اعلام کرد؛

بهره‌مندی ۲۵۰۰ نفر از مردم روستای نوده پشنگ گناباد از خدمات جهادگران سلامت

گزارش تصویری / اردوی جهادی سه روزه روستای نوده پشنگ گناباد - روزهای دوم و سوم

مسئول پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم دانشگاه علوم پزشکی گناباد از بهره‌مندی دو هزار و ۵۰۰ نفر از مردم روستای نوده پشنگ این شهرستان از خدمات جهادگران سلامت خبر داد.

ساجده اکبری در گفت و گو با مفدا – گناباد، با اعلام این خبر گفت: اردوی جهادی سه روزه سلامت محور از روز پنجشنبه هفتم اسفندماه ۹۹ در محل روستای نوده پشنگ از توابع بخش مرکزی شهرستان گناباد آغاز و تا روز شنبه نهم اسفندماه ۹۹ ادامه داشت.

وی با بیان اینکه در این اردوی جهادی ۲۰ نفر از دانشجویان رشته‌های مامایی، پرستاری و بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد حضور داشتند، افزود: این اردوی جهادی با هدف خدمت‌رسانی و بهره‌مندی مردم منطقه محروم نوده پشنگ از خدمات مختلف سلامت، فرهنگی، درمانی، حمایتی، آموزشی و... برگزار شده است.

مسئول پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: انجام غربالگری قند خون و فشار خون و ارائه آموزش‌های پیشگیری و کنترل قند خون و فشار خون طبق دستورالعمل‌های کشوری و در صورت نیاز ارجاع به پزشک، انجام تب سنجی در هنگام ورود، ویزیت متخصص زنان و زایمان و پزشک عمومی و تزریقات، بخشی از خدمات این بسیجیان جهادگر به مردم محروم این روستا بوده است.

وی تصریح کرد: ارائه کلاس‌های آموزشی نظیر آموزش راه‌های پشگیری از کووید – ۱۹، بهداشت زنان، بلوغ به دختران کلاس ششم تا هشتم ابتدایی، در محل مسجد و مدرسه این روستا نیز از دیگر برنامه های اجرا شده در این اردوی جهادی سه روزه بوده است.

اکبری اضافه کرد: به همت بسیج جامعه علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت بیش از یک میلیون و پانصد هزار تومان دارو نیز خریداری شده که پس از ویزیت پزشک به صورت رایگان به مردم این روستا اهدا گردید.

وی با اشاره به برگزاری مراسم قرائت دعای کمیل و سخنرانی مذهبی در حاشیه این اردوی جهادی، خاطرنشان کرد: همچنین تعداد ۱۵۰ پک بهداشتی و غذای گرم نیز به مردم این روستا اهدا شد.

مسئول پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به همراه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گناباد نیز ضمن عرض خدا قوت به بسیجیان جهادگر از بخش‌های مختلف این اردوی جهادی بازدید نمودند.

شایان ذکر است این اردوی جهادی به همت پایگاه بسیج دانشجویی خواهران شهید تهرانی مقدم و با همکاری کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شده است.